February 2018
« Jan   Mar »

Archyvas 2018 February 12

W piątek, 9 lutego, uczniowie naszego gimnazjum zwiedzili międzynarodową wystawę nauki, wiedzy i planowania kariery „Studia 2018. Włącz przyszłość!”, która odbyła się w Litewskim Centrum Wystaw i Kongresów „Litexpo”. Im więcej informacji posiada młody człowiek, tym łatwiej wybrać kierunek studiów. Takiej informacji mogli zasięgnąć uczniowie podczas wystawy u przedstawicieli uczelni wyższych, usłyszeć odpowiedzi na nurtujące pytania od osób, które osiągnęły sukces w określonym zawodzie.

Koordynator kształcenia zawodowego Gitana Szablinska

Zapusty – to święto pożegnania zimy. W tym dniu na Litwie są pieczone i jadane bliny, ponieważ są symbolem światła i powracającego słońca.

W naszym gimnazjum również odbyły się zapusty. Na imprezę zgromadzili się uczniowie i nauczyciele grupy przygotowawczej oraz klas początkowych. Dzieci poznały tradycje zabawy zapustowej, tańczyły, śpiewały, bawiły się, paliły Marzannę.

Starzy ludzie mówią, że jeżeli ktoś nie będzie świętował zapustów, nie ominą go nieszczęścia. Ten dzień spędziliśmy hucznie, a więc będziemy przez cały rok zdrowi i szczęśliwi.

Teresa Dziewkiewicz Wersocka

8 lutego br. odbyło przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników naszej biblioteki.

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka jest na długo zapamiętana. Uroczystość rozpoczęła się zapoznaniem się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Pierwszoklasiści uroczycie przyrzekali, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na zakończenie tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i książeczki.

Uroczystość przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze. Książki na bibliotecznych półkach czekają na nowych czytelników, którzy będą tu zawsze mile widziani.

Bibliotekarz gimnazjum Bożena Michniewicz

6 lutego uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w imprezie „Wszystko zaczyna się od nas”, która została zorganizowana jak co roku w pierwszy wtorek lutego z okazji Dnia Bezpieczniejszego Internetu. Podstawowym celem przedsięwzięcia było zachęcić uczniów do odpowiedzialnego korzystania z Internetu.

Z początku imprezy uczniowie sprawdzili swoją wiedzę o bezpiecznym korzystaniu z Internetu, wykonali test w poruszającym robocie, uczestniczyli w loterii. Następnie zostali podzieleni na grupy oraz wykonywali różne zadania.

Starszy nauczyciel TI Jolanta Iwanowska