Mokykla yra viena seniausių Lietuvoje. Pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose paminėta 1804 metais, tada ji veikė prie vienuolyno, o joje mokėsi tik 4 mokiniai. Nuo 1829 metų apie mokyklą nerasta jokių duomenų. 1904 metais ji pradėjo veikti kaip pradinė mokykla, kurioje buvo dėstoma rusų kalba.
Tarpukario laikotarpiu mokykla buvo lenkiška. Antrojo pasaulinio karo metais mokyklos archyvas buvo sunaikintas, todėl mažai apie ją težinome.
Mokykla vėl pradėjo veikti 1945 metų rugsėjo 1-ą dieną. Pirmuoju mokyklos direktoriumi buvo Vincas Dailidka. Mokykloje tada mokėsi 130 mokinių. Antrojo pasaulinio karo metais mokyklos pastatas buvo smarkiai suniokotas. Sudeginta stogo dalis. Pats direktorius, kartu su mokiniais, atstatė pastatą. Tuo metu buvo komplektuotos penkios klasės, su kuriomis dirbo vienas mokytojas – direktorius Vincas Dailidka.
1945-1948 metais mokykloje buvo dėstoma lietuvių ir rusų kalbomis, o nuo 1948 metų mokykloje pradėta dėstyti lenkų kalba. Nuo 1955 m. mokykla teikia vidurinį išsilavinimą. 1959 metais mokyklą lankė jau 302 mokiniai.
1974 m. mokykloje buvo įrengta sporto salė bei specializuoti fizikos ir chemijos kabinetai.
XVI laidos abiturientas buvo sportininkas Valdemar Novicki, laimėjęs sidabro medalį per 1980 metų XXII Olimpines Žaidynes. V. Novicki buvo A. Ratkevičiaus auklėtinis

 001 014 i

Versekos daugiafunkcis centras dabar – Kalesninkų Liudviko Narbutto gimnazijos filialas

Versekos  daugiafunkcis centras  

Šalčininkų r. Kalesninkų Liudviko Narbuto gimnazijos daugiafunkcio centro skyriaus  pagrindinė veiklos kryptis – gerinti švietimo ir kitų viešųjų paslaugų pasiūlą, kokybę ir prieinamumą kaimo vietovėje, stiprinti bendruomeniškumą, organizuojant vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų poreikius atitinkančią veiklą, susijusią su jų ugdymu (si), užimtumu, poilsiu bei gebėjimų tobulinimu.       

  Teikiamos paslaugos: švietimo, kultūros, informacinio, socialinio edukacinio pobūdžio.         

                                                                                                                                                          

Tikslai:

– gimnazijos ir kaimo bendruomenę įtraukti į švietėjišką veiklą;

– ugdyti piliečius, gebančius bendradarbiauti ir bendrauti;

– mokyti moksleivius sąmoningai prisiimti įsipareigojimus, gerbti kitų asmenų teises ir nuomonę;

– sudaryti sąlygas mokinių saviraiškai;

– rinkti, sisteminti, eksponuoti medžiagą apie savo krašto istoriją;

 -bendradarbiavimas su socialiniais partneriais;

Vykdomos veiklos: Bendrų tikslų ir uždavinių įgyvendinimui, mokinių ugdymo ir mokymo (si) kokybės gerinimui, neformaliojo švietimo, socialinių paslaugų užtikrinimui vykdoma  projektinę veiklą, tarpdalykinė integracija ir patyriminis ugdymas. Centro teritorija pritaikyta ugdymui atvirose erdvėse, lauko klasėse, sudarytos sąlygos mokinių mokymuisi, tyrinėjimui gamtoje, stebėjimui, eksperimentavimui, pamokų vedimui, edukacinei veiklai. Pamokos vyksta įvairiuose netradicinėse erdvėse, už gimnazijos ribų, Versekos daugiafunkcio centro neformaliojo ugdymo erdvėse (Tautos atminties kambarys, Kaimo muziejus, Jaunimo laisvalaikio kambarys).

  • Lauko klasėse vedami įvairių dalykų pamokas, ekskursijos atvirose erdvėse, kaimo vietovės pažinimas ir kiti edukaciniai užsiėmimai
  • Sveikatos stiprinimo ir pilietiškumo projektai
  • Vasaros  poilsio stovyklos ir edukacinės mokyklėles mokiniams
  • Vaikų, jaunimo ir bendruomenės neformaliojo švietimo veikla
  • Sveikatingumo ir sveikos gyvensenos programos
  • Tėvų švietimas, bendradarbiavimo kultūros kūrimas
  • Gimnazijos pedagogams ir pedagoginiams darbuotojams organizuojami seminarai, metodiniai užsiėmimai, mokymai, konferencijos ir kiti teminiai susitikimai.
  • Organizuojami tradicinių ir kalendorinių švenčių minėjimo renginiai su vietos bendruomene, socialiniais partneriais ir kitų įstaigų bendruomenėmis.

Mokykla įsteigta 1932 m.

Mokyklos pastatas pastatytas  Vitoldo Cezario Stanevičio Versekos dvaro savininko ,1926-1930 žemės ūkio  ministro,  Vilniaus Stepono Batoro Universiteto profesoriaus ir rektoriaus dėka.  Būtent jo pastangomis buvo įsteigta Versekos mokykla, kuri veikė nuo 1905 metų.

Mokykla įsikūrusi  dvaro įvaizdžio pastate, gražiame gamtos kampelyje prie Versekos upės. Natūralią mokyklos  aplinką puošia senas parkas, gražus tvenkinys prie Versekos elektrinės.

Nuo 1932 m. mokykla veikė kaip pradinė, 1950 metais buvo paskelbta vidurine, o nuo 1959 m. tapo pagrindine mokykla.

2012 m. buvo atliktas mokyklos remontas. Svarbi  investicija buvo Versekos mokyklos- daugiafunkcio centro renovacija. Beveik metus trukusi senovinio pastato renovacija neatpažįstamai jį pakeitė. Mokyklos renovacijos darbai buvo finansuojami Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos lėšomis.

Nuo 2012 m.  mokykla pakeitė pavadinimą ir paskirtį, tapo Šalčininkų r. Versekos mokykla- daugiafunkciu centru.

Mokyklai tapus daugiafunkciu centru, teikiamos papildomos kultūrinės, socialinės ir neformalaus ugdymo paslaugos.

Kultūrinė aplinka apima mokyklos puoselėjamas ir kuriamas tradicijas, mokyklos bendruomenės renginius, aplinkotvarkos, kraštotyros veiklą, ugdant meilę ir pagarbą savo gyvenamajai, gimtajai vietai.

Mokykloje – centre sukurtos naujos edukacinės erdvės: atidarytos rankdarbių dirbtuvės „Menų Valtimi“, Tautos atminimo kambarys ir Kaimo muziejus.

2014 m. vasario 19 d.  mokykloje – daugiafunkciame centre buvo įkurta neformali jaunimo grupė „Jaunimas Versekos ateičiai“. Grupės pagrindinis  tikslas  – propaguoti tarp jaunimo tradicijas ir papročius, sveiką gyvenimo būdą remiantis įvairiomis programomis įtraukiant į savo veiklą vietos bendruomenę.

Sudarytos  sąlygos ugdyti sveiką gyvenseną, turiningai leisti laisvalaikį, ne tik mokiniams, bet ir vietos bendruomenei. Sporto, muzikos, švietimo ir kultūros  užsiėmimus, organizuojamus vakarais, gali lankyti ne tik besimokantis jaunimas, bet ir dirbantys suaugusieji bei pagyvenę žmonės.

2019 m. rugsėjo 1 d., po reorganizavimo, Versekos mokykla – daugiafunkcis centras prijungtas prie Kalesninkų Liudviko Narbuto gimnazijos ir tapo Šalčininkų rajono Kalesninkų Liudviko Narbuto gimnazijos Versekos daugiafunkciu skyriumi.