Sienlaikraštis. Tema: ,,5 maja- 158 rocznica śmierci Ludwika Narbutta“

Ludwik Narbutt (ur. 26 sierpnia 1832 w Szawrach, zm. 5 maja 1863 pod Dubiczami) – polski ziemianin, naczelnik wojenny powiatu lidzkiego w powstaniu styczniowym.

5 maja 1863 roku w okolicach jeziora Pielasa koło Dubicz oddział Narbutta został rozbity. Narbutt został ranny w pierś. Ostatnimi słowami, które wypowiedział wódz były: „Dulce est pro partia mori!” (Słodko jest umierać za Ojczyznę).

Bibliotekininkė Božena Piaskovska

 

Knygų paroda skirta laisvės gynėjų dienai atminti.

Sausio 13

 Sausio 13

 Naujieji skaitytojai

Mūsų gimnazijos bibliotekoje atsiranda  naujų skaitytojų – tai pirmokėliai. Pirmasis užsiėmimas jiems visuomet būna skirtas pažinčiai su biblioteka. Mažieji bibliotekos skaitytojai susipažino su biblioteka, knygų skyriais, jiems skirta literatūra. Su jaunaisiais skaitytojais aiškinomės, kaip reikia gydyti „susirgusias“ knygeles.

Būsimi skaitytojai, susipažinę su bibliotekoje galiojančiomis taisyklėmis, užsiregistravo bibliotekoje ir pažadėjo dažniau joje lankytis ir tapti tikrais knygelių draugais, gražiai su jomis elgtis.

Bibliotekininkė Božena Michnevič

Kresy 2019

Spalio 17 d. mūsų gimnazijoje skambėjo gražūs poezijos kūriniai, nes čia vyko jau 28-sis Adomo Mickevičiaus raiškiojo skaitymo konkursas „Kresy 2019“, kuriame dalyvavo 16 mokinių.

5 geriausi mūsų gimnazijos skaitovai: Dominika Narkevič, Natalia Malinovska, Olivia Narkevič, Patrycja Markel bei Remigiuš Versocki pateko į rajono etapą, kuris įvyks spalio 27 dieną Šalčininkuose. Sėkmės laureatams!

Bibliotekininkė ir lenkų kalbos mokytoja Božena Michnevič

Literatūriniai skaitymai

Rugsėjo 12d. mūsų gimnazijoje vyko tradicinis renginys ,,Literatūriniai skaitymai” (NARODOWE CZYTANIE). Šią akciją nuo 2012 metų organizuoja Lenkijos Respublikos prezidentas su savo žmona. Šiais metaims buvo pasiūlyta skaityti aštuonis apsakymus, kurių ištraukas skaitė mūsų gimnazijos bendruomenė.

,,Narodowe Czytanie“ tai labai graži ir sėkminga akcija, kuri  vienija visus pasaulio lenkus.

Bibliotekininkė ir lenkų kalbos mokytoja Božena Michnevič

J. Tumas-Vaižgantas

2019-ieji Seimo nutarimu yra paskelbti Juozo Tumo-Vaižganto metais. J. Tumas-Vaižgantas yra viena ryškiausių XX a. pirmosios pusės asmenybių, tautinio atgimimo ir moderniosios kultūros reiškėjas, lietuvių prozos klasikas, kritikas ir literatūros istorikas, kurio kūrybinis palikimas yra gausiausias tarp to meto rašytojų.

Bibliotekoje paruoštas informacinis stendas ir knygų paroda.

Kalėdinių knygų paroda „Kalėdų belaukiant“.

 

Pasaulinė Pliušinio Meškiuko diena

Pliušinio meškiuko dienos proga lapkričio 26 dieną gimnazijos bibliotekoje įvyko užsiėmimai 0-IV klasių mokiniams. Šią dieną kiekvienas vaikas atsinešė į mokyklą savo didelį ar mažą draugą meškiuką. Biblioteka virto Meškiukų karalyste. Iš pradžių vaikai susipažino su pliušinio meškiuko atsiradimo istorija. Vėliau patys pasakojo apie savo mylimus meškiukus ir rodė juos kitiems klasės draugams. Po to mokiniai  spalvino  meškiukus ir atliko įvairias užduotis. Bibliotekoje taip pat buvo surengta knygų apie meškiukus ir pačių meškiukų paroda. Vaikai išsirinko jiems patikusį meškiuką ir knygutę. Minėjimas pasibaigė diplomų įteikimu už dalyvavimą linksmoje šventėje.

Bibliotekininkė Božena Michnevič

Nekasdienė istorijos pamoka Rasų kapinėse

Minint Lenkijos Nepriklausomybės šimtmetį mūsų gimnazijos mokiniai aplankė Rasų kapines, kur uždegė žvakes ant Motinos ir Sūnaus širdies kapo. Jie taip pat aplankė ir AK karių kapus, Lapkričio ir Sausio sukilimų didvyrius ir Pamirštuosius karius. Jaunimas pagerbė atminimą tų, kurie drąsiai kovojo už Tėvynės laisvę ir nepriklausomybę.

Ši išvyka į Rasų kapines buvo gera patriotinio ugdymo ir istorijos pamoka.

                                                         Bibliotekininkė ir lenkų kalbos mokytoja Božena Michnevič

Atvirukas Nepriklausomybės šimtmečiui paminėti

Mūsų gimnazija labai uoliai ruošiasi Lenkijos Nepriklausomybės šimtmečio minėjimui. Tam tikslui visus metus organizuojami įvairūs renginiai, projektai ir tinkamai ruošiamasi šventei.

Baigėsi akcija „Kartka dla Polski“.  Išskirtinės padėkos nusipelnė IG ir IIG klasių mergaitės, kurios su dideliu įkvėpimu ir išradingumu kūrė atvirukus.

Savo atvirukuose mokiniai linkėjo Lenkijai visko ko geriausio, kad visada būtų laisva ir nepriklausoma.

                                     Bibliotekininkė ir lenkų kalbos mokytoja Božena Michnevič

Tradicinis, kasmetinis raiškusis kūrinių skaitymas

Rugsėjo 19 dieną gimnazijos bendruomenė dalyvavo projekte   „ Narodowe Czytanie“. Minint Lenkijos Nepriklausomybės atkūrimo 100 – metį, skaitymui buvo pasirinktas  lenkų prozininko ir dramaturgo S.Žeromskio kūrinys „Pavasarėjant“ („Przedwiośnie“).

Renginys prasidėjo autoriaus biografijos bei kūrybinio kelio apžvalga.  Buvo akcentuojamas autoriaus nerimas dėl tolimesnės Lenkijos valstybingumo ateities. Vėliau buvo skaitomos romano ištraukos. Savo ruožtu, bibliotekininkė ragino mokinius perskaityti visą kūrinį bei plačiau susipažinti su kitais S.Žeromskio kūriniais.

Bibliotekininkė ir lenkų kalbos mokytoja Božena Michnevič

BIBLIOTEKOJE – spaudinių paroda ,,155 m. kai mirė Liudvikas  Narbutas“.

Studijos 2018

Vasario 9 d. III-IVG  kl. mokiniai, karjeros ugdymo kordinatorė Gitana Šablinskaja, bibliotekininkė Božena Michnevič dalyvavo Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ 16-oje tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2018. Įjunk ateitį“. Parodoje buvo pristatytos Lietuvos ir užsienio profesinės, aukštosios, universitetinės neformaliojo ugdymo mokyklos. 

Šiuo metu gimnazijos skaitykloje iš gautos parodoje medžiagos yra parengtas profesiniam informavimui skirtas stendas. 

Bibliotekininkė Božena Michnevič

Pirmokai – naujieji bibliotekos skaitytojai

Vasario 8 dieną mūsų gimnazijoje įvyko jauniausių mokinių priėmimo į bibliotekos skaitytojų gretas šventė. Pirmasis apsilankymas bibliotekoje yra ypatingas, o pirmoji pasiskolinta knyga ilgam išliks atmintyje. Iš pradžių mokiniai susipažino su knygelėmis, skirtomis jauniausiems skaitytojams. Bibliotekininkė jiems paaiškino, kokios yra elgesio su knyga taisyklės, pamokė, kaip pasirinkti ir kaip grąžinti į biblioteką knygas. Pirmokai iškilmingai pažadėjo, kad mylės ir saugos knygas, kad semsis iš jų daug naudingų žinių ir nepamirš visų skaitytojo pareigų. Šventės pabaigoje mokiniai gavo skaitytojų diplomus ir dovanų po knygelę.

Šventė prabėgo jaukioje ir draugiškoje atmosferoje. Knygos lentynose nuo šiol lauks naujų skaitytojų, kurie bibliotekoje visada laukiami svečiai.

 Bibliotekininkė Božena Michnevič

 

Stanislavo Vyspianskio dramosVestuvėsgarsinis skaitymas

Rugsėjo 28 dieną mūsų gimnazija pirmą kartą dalyvavo akcijoje „Narodowe czytanie“, kuria  nuo 2012 metų inicijuoja Lenkijos Respublikos prezidentas. Lenkijoje, Lietuvoje ir dar 26-ose šalyse, daugiau negu 2 tūkstančiai miestų ir vietovių dalyvavo šioje akcijoje.

Renginio pradžioje buvo pateikta informacija apie autorių, jo biografija bei parašytus  kūrinius. Taip pat šiam tikslui surengtoje parodoje buvo galima pamatyti įvairius pasirinkto kūrinio leidimus, esančius gimnazijos bibliotekoje. Kiek vėliau visi pamatė StanisławoWyspiańskio pjese paremtą filmo ištrauką. Filmą1973 metais režisavo garsus lenkų režisierius A. Wajda.

Projektui „Narodowe czytanie“ buvo pasirinktos kelios ištraukos iš Stanisławo Wyspiańskio kūrinio „Wesele“ („Vestuvės“), kurios yra reikšmingos savita kalba ir perteikia pjesės pagrindinę mintį. Skaitantys gimnazijos mokiniai puikiai įsijautė į herojų vaidmenis, ką rodė audringi žiūrovų aplodismentai. Akcijoje dalyvavo mūsų parapijos klebonas Tadeuš Švedavičius.

Šis renginys paliko daug malonių įspūdžių ir dar kartą įrodė, kad verta dalyvauti panašiose akcijose.

 

 

Tarptautinė Vaikų knygos diena sutapo su pasakų kūrėjo Hanso Kristijano Anderseno gimimo diena. Ši diena švenčiama balandžio 2 dieną. Šventė Kalesninkų Liudviko Narbuto vidurinėje mokykloje įvyko balandžio 10 dieną, nes balandžio 2 dieną mokiniai atostogavo. Mokykloje vyko skaitovų konkursas ,,Eilėraščiai apie knygą“. Eilėraščius deklamavo ir skaitė 5-6 klasių mokiniai.
Bibliotekininkė Božena Michnevič pabrėžė, kad svarbu švęsti ,,Vaikų knygos dieną“, nes knyga neatsiejama gyvenimo dalis.
Bibliotekos aktyvistai apklausė 1-6 klasių mokinius. Jie klausinėjo, ką apie knygas žino vaikai, kokias knygas skaito, kaip jas saugo ir t.t. Surinkę medžiagą sukūrė filmuką.
Mokiniai noriai ir aktyvai dalyvavo renginyje: diskutavo apie keliamas problemas kūriniuose, sprendė kryžiažodžius, minė mįsles, vaidino.
Renginio pabaigoje bibliotekininkė priminė, kad knygos yra pasiekiamos visiems, tik reikia noro jas suprasti ir su jomis susidraugauti.

Sausio 19 dieną Kalesninkų L. Narbuto vid. mokyklos bibliotekoje buvo surengtas Antano Baranausko 180 – ųjų gimimo metinių minėjimas.Minėjimą organizavo lietuvių kalbos mokytoja Brigita Vinckevič ir bibliotekos darbuotoja Božena Michnevič. Mokytojųparuošti mokiniai supažindino  visus susirinkusius su Antano Baranausko biografija, skaitė žvakių šviosoje jo kūrybos ištraukas. Buvo demonstruojama vaizdinė medžiaga, kurioje minėjimo dalyviai galėjo pamatyti rašytojo įvairių gyvenimo etapų nuotraukas, jo dienoraščio ištraukas, klėtelę, kurioje poetas kūrė savo žymiausius kūrinius. Taip pat mokiniai galėjo palyginti A. Baranausko, taip vaizdingai aprašyto, Anykščių šilelio nuotraukas ir matyti kaip šilelis keitėsi metams bėgant. Meninio žodžio mylėtojai, o taip galima pavadinti visus minėjimo dalyvius, skaitė „Anykščių šilelį“, prozos kūrinių ištraukas, eilėraščius. Nemažai įdomių faktų apie vieną žymiausių lietuvių poetą  A. Baranauską buvo galima sužinoti mokyklos bibliotekoje paruoštoje parodėlėje. Įvairių klasių mokiniai aktyviai dalyvavo diskusijose ir džiaugėsi, kad visa gauta informacija pravers lietuvių kalbos ir literatūros pamokose.

Sausio 14 dieną bibliotekoje buvo pravesta graži ir šilta šventė  „Skaitytojų krikštynos“. Musų mokyklos pirmokai buvo priimti į bibliotekos skaitytojų gretas. Šeštos klasės mokinės pravedė krikštynų apeigas. Bibliotekininkė išdalino visiems skaitytojo formuliarus ir supažindino su bibliotekos taisyklėmis.
Pirmokai žadėjo nepamiršti šios puikios šventės, o ypač priesaikos žodžių, kuriuos ištarė. Vaikai tikino, kad nuo šiol knyga bus jų ištikimiausia draugė.