February 2018
« Jan   Mar »

Archyvas 2018 February 9

3 lutego 2018 roku w Gimnazjum im. L. Narbutta w Koleśnikach odbył się niepowtarzalny, uroczysty bal studniówkowy, na który uczniowie klasy IVG zaprosili gości, nauczycieli, rodziców, bliskich i przyjaciół. Na święto przybył ksiądz proboszcz Tadas Švedavičius, dyrektor Szkoły Centrum Wielofunkcyjnego w Wersoce Mirena Garackiewicz. Goście, dyrektor gimnazjum, pierwsza nauczycielka, rodzice i wychowawczyni życzyli maturzystom powodzenia na egzaminach, sukcesów w życiu oraz spełnienia marzeń. Wszyscy podziwiali polonez w wykonaniu maturzystów. Uczniowie klasy IIIG przyszykowali wesołe przedstawienia, tańce, filmy i piosenki. Wręczyli starszym kolegom prezenty i dyplomy. Bajeczne chwile balu studniówkowego na długo zostaną w naszej pamięci.

Wychowawczyni klasy IVG Teresa Bogdiun

Święto Dziadków – to święto, na które czekają wnuki najbardziej. Uczniowie naszego gimnazjum przyszykowali wiersze, piosenki, tańce oraz wesołe przedstawienie pt. „Dziadek wie najlepiej” i 26 stycznia zaprosili swoich dziadków na świąteczny koncert. Po przedstawieniu wszyscy częstowali się herbatą i dzielili się wrażeniami.

Teresa Dziewkiewicz Wersocka

Samorząd Uczniowski dyskutował o kryzysie wartości i jego skutkach. Przemoc, przestępczość wśród młodzieży, narkotyki i alkohol – to tematy, które najczęściej są poruszane podczas dyskusji w mediach czy społeczeństwie. Nasza młodzież uważa, że słowo „wartości“ jest dzisiaj rzadko spotykane. Przewodnicząca Rady Uczniowskiej Ernesta Matujzo zadała pytanie sobie i innym: „Jacy jesteśmy?” Krótkie zadania, które przyszykowała koordynator Rady Uczniowskiej, pomogły zrozumieć, jakimi wartościami kieruje się dzisiejsza młodzież. Podczas spotkania uczniowie zrozumieli, że aby być szczęśliwym, trzeba pokonać swój egoizm i ofiarować innym coś z siebie.

Koordynator Rady Uczniowskiej Gitana Szablinska

Stracić wolność – to stracić możliwość rośnięcia i rozwijania się. Niewola nie tylko poniża naród, ale też niszczy jego wolę i duszę. Wolność narodu litewskiego została odkupiona za koszt życia dzieci ziemi litewskiej. Dzisiaj składamy im hołd zapalając znicze i dziękujemy podczas minuty ciszy, że mieszkamy w wolnej ojczyźnie.

Nauczycielka języka litewskiego Jūratė Norkūnienė

10 stycznia odbył się konkurs recytatorski z języka litewskiego, w którym uczestniczyła niemała gromadka miłośników poezji, którzy deklamowali wiersze oraz fragmenty prozy. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy. Zwycięzcami konkursu zostały Dominika Narkiewicz i Oliwia Narkiewicz.

Nauczycielka języka litewskiego Ingrida Verbickienė