+
Paieška
emokykla
emokykla
https://https://www.mokykla2030.lt/



Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001). 


http://www.ldb.lt/TDB/Utena/PublishingImages/JDC%20logo%20webui%20new.png










Archyvai
Kalendorius
2014 m. gegužės mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Bal   Lie »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.55 - 10.40
4. 11.00 - 11.45
5. 12.05 - 12.50
6. 13.00 - 13.45
7. 13.55 - 14.40
8. 14.50 - 15.35

Archyvas 2014 gegužės

Gegužės 23 dieną 2-4 klasės mokiniai ir mokytoja Jolanta Ivanovskaja kartu su Šalčininkų rajono Eišiškių Stanislovo Rapolionio 3-5 klasės mokiniais ir mokytoja Marija Nekrevič aplankė Marijampolės multicentrą.

Multicentre mokiniai susipažino su šiuolaikinėmis kompiuterinėmis technologijomis. Patys bandė kurti muziką, pabandė kompiuterinį meną, grafiką, animaciją ir iš smulkių dvimačių ir trimačių modelių sukonstravo besisukančios karuselės modelį, ją paleido naudojant saulės bateriją.

Ekskursija visiems labai patiko.

Gegužės 15 d. septintokai ir aštuntokai aplankė pirmąją Lietuvos sostinę – Kernavę. Tai gražus, nedidelis bei ramus miestelis, kuriame yra neogotikinė Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia, išlikę pirmosios bažnyčios pamatai, medinė 18 a. koplyčia, mūrinė 19 a. Romerių mauzoliejinė koplyčia, daug skulptūrų, paminklai Vytautui bei Geležiniam Vilkui, bažnytinių reliktų muziejus. Miestelis ypač garsus Kernavės piliakalniais. Išvykos metu mokiniai pažino Kernavės istoriją, miestelio istorinius bei kultūros paminklus. Visi smagiai ir linksmai praleido laiką.

Gegužės 13d. mūsų mokykloje vyko konkursas, kuriame mokiniai turėjo galimybę parodyti savo žinias ir išminti, loginį mąstymą ir vikrumą. Konkurse dalyvavo 14 savanorių kandidatų. Konkursą sudarė tris etapai, kur kiekviename buvo užduodami klausimai. Po kiekvieno etapo mažiausiai surinkę balų mokiniai iškrisdavo. Finale buvo išrinktas vienas mokinys, kuris pasižymėjo savo išmintimi ir atsakė į daugiausią klausimų, tai 9 klasės mokinys Albert Narkevič

KELIAUJAME PO LIETUVĄ

 2014 m. gegužės 14 dieną  mūsų mokyklos 9 -11 klasių mokiniai  ir Eišiškių gimnazijos mokiniai dalyvavo bendroje kultūrinėje – pažintinėje išvykoje, kurios metu aplankė daug žinomų ir įspūdingų vietovių. Pirmiausia užsukome į Turgelių P.K.  Bžostovskio vidurinę mokyklą, kurioje istorijos mokytoja Česlava Baranovska papasakojo apie P. K. Bžostovskio gyvenimą ir veiklą, supažindino su mokyklos kraštotyros muziejumi bei padėjo mums atrasti unikalią vietą, daugiau nei prieš 200 metų gyvavusią nepriklausomą Paulavos Respubliką, kurioje net 25 metus veikė savi įstatymai, sava tvarka, savi žmonių santykiai. Kita ekskursijos stotelė  – Medininkų aukštuma ir Juozapinės kalnas, ant kurio yra karaliaus Mindaugo akmuo ir jo medinė skulptūra. Vėliau aplankėme Medininkų pilį, Medininkų šv. Kazimiero vidurinės mokyklos kraštotyros muziejų bei 1991 metų liepos 31 dienos tragedijos vietą prie Medininkų pasienio posto. Išvyka buvo labai turininga, praplėtė mokinių akiratį ir suteikė daug gerų emocijų.

Išvykos organizatoriai matematikos vyr. mokytoja Julija Aidukonienė ir istorijos vyr. mokytoja Zyta Jurgelevič.

Visuotinės veiksmo savaitės ketvirtadienio popietę 8 – 11 klasių moksleiviams buvo organizuojama prevencinė paskaita, skatinanti atkreipti vaikų dėmesį į neįgaliuosius ir su tolerancija bei pagarba žvelgti į žmones, turinčius vienokią ar kitokią negalę.

Paskaitos metu socialinė pedagogė iškėlė esamą problemą, jog ne visi žmonės yra tolerantiški ir padeda nuskriaustajam įveikti sunkumus iškylančius dėl jo turimos negalės. Apie tai susimąstė kiekvienas sėdintis salėje. Pateikta aktuali informacija ir aptarti iškilę klausimai mūsų mokiniams labiau padės suprasti neįgaliuosius. Paskaitos metu taip pat buvo rodomi keli trumpametražiai filmukai, kuriuose yra parodoma su kokiomis problemomis gatvėse susiduria neįgalieji ir kiek daug mūsų visuomenėje yra abejingų žmonių. Pastebėta, jog dar niekada, žiūrint prevencinį filmą, mokiniai nebuvo tokie įsitempę ir susijaudinę.

Paskutinė paskaitos dalis buvo praktinė. Mokiniai bandė pasijusti neįgaliojo kailyje: užrištomis akimis turėjo nueiti iki tam tikro taško, be žodžių turėjo papasakoti vienokią ar kitokią istoriją.

Manoma, jog mokiniai po šios paskaitos kitu kampu žvelgs į neįgaliuosius ir tikrai nepraeis pro šalį nepaklausus ar nereikia pagalbos.

Chemijos diena

Gegužės 8 dieną mūsų mokykloje vyko chemijos dienos renginiai bei konkursai. Šios dienos programa buvo įdomi ir įvairi. Mokiniai žiūrėjo filmus, atliko bandymus, sprendė įdomias užduotis bei kryžiažodžius, o už teisingus atsakymus gavo saldumynų. 10 klasėje įvyko integruota chemijos ir biologijos pamoka apie vandens taršos priežastis ir pasekmes, kurios metu mokiniai atliko geriamojo vandens, atnešto iš namų, mokyklos valgyklos, kokybės tyrimus. 9 klasėje įvyko chemijos ir fizikos integruota pamoka, kurios tema buvo „Elektros srovė skysčiuose“. Visi mokiniai noriai dalyvavo chemijos dienos renginiuose. Ypač daug džiaugsmo vaikams suteikė saldžios dovanos už gerai atliktas užduotis.

Matematikos diena

Daugelis mano, jog matematika yra vienas iš sunkiausių dėstomų dalykų. Galbūt jie yra teisūs. Juk tai mokslas, reikalaujantis didelio susikaupimo, gero mąstymo bei sugebėjimo rasti sprendimo būdą. Daugeliui matematika taip ir lieka neįkandamas riešutėlis. Bet ar tikrai matematika yra skirta tik gabiems mokiniams?

Mūsų mokykloje matematikos diena yra tam, kad kiekvienas mokinys pažiūrėtų į šį mokslą iš kito kampo: sudalyvautų žaidime, išspręstų linksmą uždavinį ir t.t. Matematika gali būti maloni ir nešti džiaugsmą.

Š. m. balandžio 29 d. mūsų mokyklos mokiniai kartu su kitų Šalčininkų rajono  gimnazijų bei mokyklų mokiniais dalyvavo edukacinėje išvykoje į Vilniaus universiteto Fizikos fakultetą, Vilniaus universiteto naująją biblioteką bei Technikos ir energetikos muziejų.

Išvyka paliko daug įspūdžių ir suteikė galimybę arčiau pažinti fizikos mokslo paslaptis.

Balandžio 28 d. Šalčininkų J. Sniadeckio gimnazijoje vyko tradicinis Šalčininkų rajono mokyklų pradinių klasių moksleivių konkursas „Šviesoforas“. Renginyje dalyvavo moksleiviai iš 15 rajono mokyklų.

Konkurse Kalesninkų L. Narbuto vidurinės mokyklos komanda užėmė III –ąją garbingą vietą.

Prizinių vietų laimėtojus specialiais prizais apdovanojo organizatoriai, diplomais – Šalčininkų rajono policijos komisariatas, o rėmėjai nugalėtojus nudžiugino saldžiaisiais prizais- tortais.

Rūpintis gamta bei savo aplinka, jos grožiu, švara, tai kiekvieno žmogaus ne tik pareiga, bet ir gyvenimo būdas. Jau nuo mažens mūsų vaikai pratinami nemesti bet kur šiukšlių, rūšiuoti atliekas, rinkti makulatūrą, sodinti medžius, rūpintis ne tik mokyklos bei jos teritorijos, bet ir kaimo, savo namų švara ir estetika. Kiekvienais metais mokiniai, mokytojai bei darbuotojai dalyvauja akcijoje „Darom“. Šiemet pradinukai kartu su savo mokytojais surinko šiukšles kaimo gatvėse, parke bei prie autobuso stotelės, o vyresnių klasių mokiniai sutvarkė mokyklos kiemą, sodą, gėlynus ir sporto aikštelę. Po to visi tvarkė savo kabinetus, plovė suolus, spintas, langus, sienas, nuvalė dulkes, persodino kambarines gėles. Pavargę po sunkaus darbo, tačiau patenkinti savimi bei savo darbu, vaikai kartu su klasės auklėtojomis pasivaišino arbata ir saldumynais.

Balandžio 18d. 10 klasės mokinės vyko į ekskursiją, kurią laimėjo dalyvaudamos renginyje „Karjera – kas tai?“

Kelionė prasidėjo nuo pinigų muziejaus, kuris paliko ne tik įspūdžių ir susižavėjimo, bet ir naujų žinių, praversiančių ateityje. Vėliau apsilankymas buvo Svedbank centrinėje būstinėje. Čia mokiniai plačiau kalbėjo karjeros klausimais ir domėjosi įsidarbinimo galimybėmis. Trečiasis vizitas buvo Toyota ir Lexus salonuose, kur mokiniai turėjo galimybę apžiūrėti vienus iš brangiausių Lietuvos automobilių bei irgi aptarti rūpimus karjeros klausimus


error: Content is protected !!