2014 m. gegužės mėn.
« Bal   Lie »

Archyvas 2014 gegužės 13

Visuotinės veiksmo savaitės ketvirtadienio popietę 8 – 11 klasių moksleiviams buvo organizuojama prevencinė paskaita, skatinanti atkreipti vaikų dėmesį į neįgaliuosius ir su tolerancija bei pagarba žvelgti į žmones, turinčius vienokią ar kitokią negalę.

Paskaitos metu socialinė pedagogė iškėlė esamą problemą, jog ne visi žmonės yra tolerantiški ir padeda nuskriaustajam įveikti sunkumus iškylančius dėl jo turimos negalės. Apie tai susimąstė kiekvienas sėdintis salėje. Pateikta aktuali informacija ir aptarti iškilę klausimai mūsų mokiniams labiau padės suprasti neįgaliuosius. Paskaitos metu taip pat buvo rodomi keli trumpametražiai filmukai, kuriuose yra parodoma su kokiomis problemomis gatvėse susiduria neįgalieji ir kiek daug mūsų visuomenėje yra abejingų žmonių. Pastebėta, jog dar niekada, žiūrint prevencinį filmą, mokiniai nebuvo tokie įsitempę ir susijaudinę.

Paskutinė paskaitos dalis buvo praktinė. Mokiniai bandė pasijusti neįgaliojo kailyje: užrištomis akimis turėjo nueiti iki tam tikro taško, be žodžių turėjo papasakoti vienokią ar kitokią istoriją.

Manoma, jog mokiniai po šios paskaitos kitu kampu žvelgs į neįgaliuosius ir tikrai nepraeis pro šalį nepaklausus ar nereikia pagalbos.

Chemijos diena

Gegužės 8 dieną mūsų mokykloje vyko chemijos dienos renginiai bei konkursai. Šios dienos programa buvo įdomi ir įvairi. Mokiniai žiūrėjo filmus, atliko bandymus, sprendė įdomias užduotis bei kryžiažodžius, o už teisingus atsakymus gavo saldumynų. 10 klasėje įvyko integruota chemijos ir biologijos pamoka apie vandens taršos priežastis ir pasekmes, kurios metu mokiniai atliko geriamojo vandens, atnešto iš namų, mokyklos valgyklos, kokybės tyrimus. 9 klasėje įvyko chemijos ir fizikos integruota pamoka, kurios tema buvo „Elektros srovė skysčiuose“. Visi mokiniai noriai dalyvavo chemijos dienos renginiuose. Ypač daug džiaugsmo vaikams suteikė saldžios dovanos už gerai atliktas užduotis.

Matematikos diena

Daugelis mano, jog matematika yra vienas iš sunkiausių dėstomų dalykų. Galbūt jie yra teisūs. Juk tai mokslas, reikalaujantis didelio susikaupimo, gero mąstymo bei sugebėjimo rasti sprendimo būdą. Daugeliui matematika taip ir lieka neįkandamas riešutėlis. Bet ar tikrai matematika yra skirta tik gabiems mokiniams?

Mūsų mokykloje matematikos diena yra tam, kad kiekvienas mokinys pažiūrėtų į šį mokslą iš kito kampo: sudalyvautų žaidime, išspręstų linksmą uždavinį ir t.t. Matematika gali būti maloni ir nešti džiaugsmą.

Š. m. balandžio 29 d. mūsų mokyklos mokiniai kartu su kitų Šalčininkų rajono  gimnazijų bei mokyklų mokiniais dalyvavo edukacinėje išvykoje į Vilniaus universiteto Fizikos fakultetą, Vilniaus universiteto naująją biblioteką bei Technikos ir energetikos muziejų.

Išvyka paliko daug įspūdžių ir suteikė galimybę arčiau pažinti fizikos mokslo paslaptis.