2021 m. birželio mėn.
« Geg   Rgp »

Archyvas 2021 birželio 15

Birželio 10 dieną, įgyvendinant Kokybės krepšelio projekto veiklas, 5 – 8  klasių mokiniai vyko į edukacinę kelionę į Kauno VII fortą bei zoologijos sodą. Mokiniai dalyvavo patyriminio mokymosi programose „Deimantinė matematika“ , „Kriptografija – skaičiai saugo paslaptį“.  Kadangi kelionė buvo edukacinė, matematikos mokytoja paruošė užduotis, kurias mokiniai turėjo atlikti. Mokiniai skaičiavo kelionėje sunaudoto kuro išlaidas, kelionės laiką, „iššifravo“ romėniškais skaitmenimis užrašytą zoologijos sodo steigimo metus ir pan. Zoologijos sode mokiniai turėjo susirasti aukščiausią, stambiausią, mažiausią ir t.t. gyvūnus, o kitą dieną, matematikos pamokos metu, apdoroti surinktą informaciją. Kupini įspūdžių mokiniai grįžo namo.

Birželio 8 dieną, įgyvendinant Kokybės krepšelio planą ir pritaikant mokyklos aplinkas mokinių patyriminiam mokymui(si), vyko integruota matematikos, gamtos ir žmogaus pamoka 6 klasėje. Matematikos mokytoja Julija Aidukonienė kartu su gamtos ir žmogaus mokytoja Valentyna Grinevič vedė pamoką gimnazijos kieme. Mokiniai tyrinėjo aplinką, atliko įvairias praktines užduotis: ant medžio kamieno ieškojo kaip pagal sąmanas atpažinti pasaulio šalis, radus kelmą – skaičiavo kiek metų  buvo medžiui kai jį nupjovė, aprašinėjo lapų savybes, įvairiomis matavimo priemonėmis matavo atstumą tarp objektų, konvertavo  matavimo vienetus. Mokiniai aktyviai dalyvavo veikloje ir patyriminiame mokyme.

Integruotas lietuvių k. ir logopedės užsiėmimas „Pasikartokime“
Artėjant mokslo metų pabaigai priešmokyklinės grupės vaikai dalyvavo integruotame lietuvių kalbos ir logopediniame užsiėmime. Šviečiant saulei mokytojos su vaikais išskubėjo į gamtą, kur atliko įvairias smagias ir kūrybines užduotėles. Lietuvių k. mokytoja su vaikučiais kūrė „Tėčio portretą“ iš įvairių gamtinių medžiagų. Mokinukai atlikdami šią užduotį pasikartojo spalvų, augalų, vabzdžių, metų laikų, mėnesių pavadinimus lietuvių kalba. Su logopedė vaikai įtvirtino jau išmoktus garsus, atliko užduotis smulkiajai motorikai bei regimajam suvokimui, orientavimui erdvėje lavinti, kadangi geri regimojo suvokimo įgūdžiai yra svarbūs vaikų daugeliui kasdienių įgūdžių, tokių kaip skaitymas, rašymas, kirpimas, piešimas, apsirengimas, todėl būtina skirti ypatingą dėmesį šių įgūdžių ugdymui. Vaikams labai patiko gamtos lobių ieškojimo užduotėlės, todėl nepraleido progos ir šio užsiėmimo metu tapo gamtos sekliais. Jie tyrinėjo juos supantį pasaulį, vardijo žodelius lietuviškai ir kartu su logopede mankštino liežuvius tardami sunkiau tariamus garsus.