2018 m. gruodžio mėn.
« Lap   Sau »

Archyvas 2018 gruodžio 19

Š. m. gruodžio 19 d. 4 klasėje vyko integruota lenkų kalbos ir tikybos pamoka, kurios metu vaikai ir jų tėvai papasakojo apie Šv. Kūčių tradicijas ir papročius. Tikybos mokytoja Gražina papasakojo, kaip senovėje mūsų protėviai serviravo stalą, kokius patiekalus dėdavo ant stalo, kokia Kūčių vakarienės valgių simbolinė prasmė.

Vaikai sužinojo, kad tradiciškai ant stalo būdavo dedamas šienas, primenantis ėdžias, į kurias buvo paguldytas gimęs kūdikėlis Jėzus. Balta staltiesė, primenanti vystyklus, kuriuose buvo suvystytas kūdikėlis, simbolizuoja širdies tyrumą. Po to visi mokėsi praktiškai serviruoti stalą: ant stalo vaikai padėjo  lėkštes su patiekalų pavadinimais – iš viso 12 patiekalų, kurie primena 12 Jėzaus mokinių. Papuošė stalą su žvake ir adventiniu vainiku. Po to draugiškai sustojo prie šventinio stalo, pasidalino kalėdaičiais, dainavo kalėdines daineles, žaidė žaidimus, klausėsi mokytojų ir tėvų šventinių sveikinimų.

Parengė   pradinių klasių ir tikybos mokytojos

Jau antri metai iš eilės mūsų gimnazija dalyvauja nacionaliniame projekte ,,Pažink valstybę‘‘, kuris skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100 – mečiui paminėti. Projekto tikslas – supažindinti mokinius su įvairiomis Lietuvos viešojo gyvenimo sritimis, aptarti aktualias nacionalines ir regionines problemas, apsvarstyti jų sprendimo būdus. Projekto dalyviai nagrinėjo švietimo sritį ir ieškojo problemos savo mokykloje. Ilgai svarstę ir diskutavę, nusprendė, kad problema yra mokinių emocinis intelektas ir vidinės motyvacijos stoka. Suradę problemą ieškojome sprendimo būdų ir susiplanavome veiklas.

Pirmiausiai apsilankėme Kalesninkų seniūnijoje, kur mus maloniai sutiko ir suteikė vertingos informacijos. Soc. darbuotoja mokiniams pasakojo apie seniūnijos funkcijas ir veikiančias ugdymo įstaigas. Mokiniai supažindino apie vykdomą projektą, jo tikslus ir uždavinius.

Vėliau lankėmės Šalčininkų r. savivaldybėje. Posėdžių salėje projekto dalyvius pasveikino vicemerė Jadvyga Sinkevič, o švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Markevič papasakojo apie savivaldybės veiklą, rajone veikiančias ugdymo įstaigas. Mokiniai pristatė savo iškeltą problemą ir veiklas problemai spręsti.

Vykdydami šį projektą labiau susipažinome su šalies, bei rajono aktualiomis visuomenei problemomis, bet ir patys tapome pilietiškesni ir politiškai raštingesni.

Gruodžio 14 dieną vyko integruota lenkų kalbos ir informacinių technologijų pamoka 5 klasėje, kurios tema buvo „Kalėdiniai sveikinimai ir atvirukai“. Mokiniai išmoko sukurti šventinį atviruką Paint programoje bei parašyti sveikinimo tekstą. Pamokos pabaigoje vaikai džiaugėsi savo sukurtais spalvotais darbais.

Lenkų kalbos vyr. mokytoja Teresa Bogdiun,

Informacinių technologijų vyr. mokytoja Jolanta Ivanovskaja