September 2018
« Aug   Oct »

Archyvas 2018 September

19 września społeczność gimnazjum wzięła udział w Narodowym Czytaniu „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, w trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości.

Obchody Narodowego Czytania rozpoczęto od przypomnienia twórczości oraz życiorysu Stefana Żeromskiego. Zaakcentowano, że w ,, Przedwiośniu“ pisarz w niezwykły sposób przeżywał polskość, odrodzenie się Rzeczypospolitej. Następnie przeczytaliśmy wybrane części utworu. Pod koniec spotkania bibliotekarz gimnazjum zachęciła uczniów do przeczytania utworu w całości oraz do poznania innych dzieł Stefana Żeromskiego .

Bibliotekarz gimnazjum Bożena Michniewicz

Każde przedsięwzięcie, które wnosi w życie dziecka uśmiech i zadowolenie jest bezcenne.

W imieniu rodziców uczniów klasy pierwszej składamy najserdeczniejsze podziękowania minister Edukacji Narodowej Annie Zalewskiej, podsekretarzowi stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Andrzejowi Papierzowi oraz szefowi Kancelarii Senatu RP Jakubowi Kowalskiemu za przekazane uczniom wyprawki szkolne, zakupione przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie” ze środków finansowych otrzymanych w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w 2018 roku.

DZIĘKUJEMY!

Skończyło się ciepłe lato… Po długich wakacjach nastąpiło piękne jesienne święto – Dzień Nauki i Wiedzy. Uczniowie Gimnazjum im. L. Narbutta w Koleśnikach tradycyjnie to święto rozpoczęli od Mszy św. w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Marii Panny, następnie uczniowie, nauczyciele i rodzice zgromadzili się na placu szkolnym. Gimnazjum gościło wielu dostojnych gości, którzy życzyli uczniom i nauczycielom w nowym roku szkolnym dużo wytrwałości i wiary we własne siły. Dali też nam do zrozumienia, że my jesteśmy kowalami własnego losu i od nas zależy nasza przyszłość.

Wychowawczyni klasy III G Steła Sankowska, wychowawczyni klasy IV G Zyta Jurgielewicz

Uczniowie klas początkowych Gimnazjum im. L. Narbutta w Koleśnikach w dniach 13-27 sierpnia br. brali udział w półkoloniach, które zostały sfinansowane ze środków Senatu RP za pośrednictwem Stowarzyszenia „Wspólnota Polska“ (Oddział w Łomży).

Dzienny obóz wypoczynkowy był wspaniałym zakończeniem letnich wakacji i dostarczył dzieciom wiele dobrych emocji, miłych wrażeń. Podczas obozu uczniowie odwiedzili Troki – drugą stolicę Litwy, świetnie spędzili czas w parku rozrywki wodnej „Trasalis“.  W Wilnie zwiedzili Katedrę, Plac Katedralny, cmentarz na Rossie oraz krainę zabaw „Dino Park֧“. Dzieciaki aktywnie spędzały czas w szkole: grały w gry sportowe, oglądały filmy edukacyjne oraz wesoło bawiły się na trampolinie.

Nauczycielki klas początkowych przygotowały ciekawe zajęcia, podczas których uczniowie poszerzyli wiedzę o Polsce, przypomnieli jej historię oraz poznali współczesność.

Rodzice uczniów klas początkowych, uczniowie i nauczyciele pragną wyrazić wdzięczność organizatorowi – Stowarzyszeniu „Wspólnota Polska” Oddział w Łomży oraz prezesowi oddziału Pani Hance Gałązka.

Renata Polakowa, Joanna Krasowska

Uczniowie klasy 5 i 6 Gimnazjum im. L. Narbutta w Koleśnikach pod opieką nauczycielki Vilii Petrauskienė 29 lipca br. udali się na obóz letni do Warszawy. Wakacje dla Małych Kresowiaków finansowała Fundacja posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Z. Gryglasa. Uczniowie mieszkali w rodzinach, które miały dzieci w podobnym wieku. Organizatorzy obozu troszczyli się o to, aby dzieci z Litwy jak najwięcej dowiedziały się o Polsce. Zwiedziliśmy Sejm RP, Zamek Królewski, muzea, zoo oraz wiatraki. Nie brakowało też rozrywek w parku linowym „Tarzania“. Wielkie wrażenie wywarła na nas przejażdżka transportem miejskim i metrem w Warszawie, zabawa w kręgle oraz zdobyty puchar za trzecie miejsce.

Do domu wróciliśmy pełni wrażeń i wypoczęci. Nie tylko ciekawie spędziliśmy wakacje, zwiedziliśmy stolicę Polski, ale też znaleźliśmy nowych przyjaciół. Dziękujemy organizatorom za wspaniały tydzień wakacji w Warszawie.

Vilija Petrauskienė

14 lipca br. odbyło się uroczyste wręczenie świadectw dojrzałości absolwentom 60 promocji Gimnazjum im. L. Narbutta w Koleśnikach. Uczniowie, krewni oraz nauczyciele uczestniczyli we Mszy świętej, po której udali się do sali w Centrum Wspólnoty w Koleśnikach. Dyrektor gimnazjum Aleksandra Sankowska wręczyła uczniom świadectwa dojrzałości. Ksiądz proboszcz Tadas Švedavičius, wychowawczyni oraz rodzice złożyli gratulacje oraz życzyli powodzenia, szczęścia oraz pięknej przyszłości. Absolwenci częstowali gości świątecznym tortem.

Wychowawczyni klasy IVG Teresa Bogdiun