2016 m. balandžio mėn.
« Kov   Geg »

Archyvas 2016 balandžio 8

Balandžio 07 dieną, Vilniaus Vaikų ir jaunimo centre,  vyko trečiasis (regioninis) respublikinio teisinių žinių konkurso ,,Temidė“ etapas. Šiame etape, Šalčininkų  rajonui atstovavo mūsų gimnazijos mokinių komanda „Bekem“. Į regioninį etapą atvyko iš viso dvylika komandų. Komandos konkursą pradėjo originaliais, kūrybiškais, meniškais prisistatymais. „Proto mūšio“ rungtyje komandos demonstravo savo teorines žinias, atsakinėdamos į 15 klausimų teisės tema. Pasirodymų originalumą, kūrybiškumą ir teisės žinias vertino kompetentinga komisija. Paskutinėje, atsisveikinimo, rungtyje konkurso dalyviai pademonstravo savo muzikinius bei vaidybos gebėjimus. Komandą ,,Bekem“ sudarė šie mokiniai: Ernesta Matuiza, Modest Narkevič, Evelina Davjataitė, Bernard Antropik, Kęstas Neimo. Didžiuojamės savo puikia komanda ir dėkojame gimnazijos bendruomenės nariams bei Vilniaus apskrities VPK Šalčininkų PK už palaikymą.

Vyr. socialinė pedagogė Gitana Šablinskaja

2016 m. balandžio 6 dieną mūsų gimnazijoje vyko Šalčininkų rajono istorijos mokytojų seminaras. Seminaro tema ,,Mokymosi mokytis kompetencijos ugdymas istorijos pamokose“. Atvirą pamoką IVG klasėje tema ,,Sovietų Sąjungos irimas ir komunizmo sistemos Europoje žlugimas“ pravedė istorijos vyr. mokytoja Zyta Jurgelevič. Po pamokos vykusiame aptarime mokytojai diskutavo apie mokėjimo mokytis kompetencijos ugdymą. Istorijos mokytoja metodininkė Ana Nester skaitė pranešimą ,,Asmeninės pažangos planavimas, stebėjimas, vertinimas“.  Istorijos vyr. mokytoja Zyta Jurgelevič dalijosi gerąja patirtimi, kaip siekti mokėjimo mokytis kompetencijos, mokantis istorijos.

Istorijos vyr. mokytoja Zyta Jurgelevič

Balandžio 2-oji diena – Tarptautinėvaikų knygos diena. Šiais metais ji švenčiama kartu su pasakų kūrėjo Hanso Kristijano Anderseno (1805-1875) gimtadieniu. Mūsų gimnazijos mokiniai per lenkų ir lietuvių kalbos pamokas, kartu su mokytojais, kalbėjo apie knygas ir knygų skaitymą. Taip pat buvo surengtas garsiojo skaitymo rytmetis. Mokiniai atsinešė į pamokas savo mėgstamiausias knygas ir skaitė įdomiausias ištraukas. Knygų skaitymasvisais laikais buvo ir bus įdomus užsiėmimas. Linkime atrasti  įdomias knygas ir jas skaityti.

,,Mokytis, mokytis ir dar kartą mokytis“. O kaip? Mūšių datos, praeities vadovų, karalių, imperatorių pavardės ir nuopelnai, kada ir kur pasirašytos svarbiausios ir pasaulį pakeitusios sutartys, kada išleista pirmoji knyga – dalykai, su kuriais susiduriame per istorijos pamokas. Turbūt kiekvienas mokinys svajoja apie dešimtukus iš istorijos, o svarbiausias datas nori atsiminti net pažadintas iš saldaus miego. Daugumą mokinių į neviltį varo skaičiai. Ką daryti?  III G klasės mokiniai ir aš, istorijos mokytoja, sugalvojome, kaip išspręsti šią dilemą. Sukūrėme ,,Istorijos laiptus“. Visą kovo mėnesį III G klasės mokiniai karpė istorijos datų šablonus, o Velykų atostogų metų mokyklos laiptinėje dažėme svarbiausias Lietuvos istorijos datas. Labiausiai prie ,,Istorijos laiptų“ sukūrimo prisidėjo – Sabina Matuiza, Tomas Andrukonis, Jan Maškevič, Justyna Ilcevič, Albert Narkevič, Deividas Bablys ir 8 kl. mokinė Ernesta Matuiza. Tikimės, kad naujos mokymosi  erdvės sukūrimas, padės mokiniams lengviau įsiminti istorijos datas.

Istorijos vyr. mokytoja Zyta Jurgelevič