2024 m. gegužės mėn.
« Bal

2017 m. kovo 27-31 dienomis mūsų gimnazijoje vyko Lenkų kalbos savaitė, kurią pravedė lenkų kalbos bei pradinių klasių mokytojai. Pagrindinis savaitės renginių tikslas buvo skatinti mokinius puoselėti savo gimtąją kalbą, reikšti jai savo meilę bei pagarbą.

Daug renginių vyko gimnazijos bibliotekoje. Skaitykloje mokiniai surengė lenkų kalbos grožinės literatūros, knygų vaikams bei poezijos parodą, nupiešė plakatus su gražiausiais aforizmais apie kalbą, žiūrėjo filmus. Pamokų metu vaikai garsiai skaitė įvairius kūrinius. Septintokai skaitė A. Fredro komediją „Kerštas“, aštuntokai domėjosi šiuolaikine poezija, kūrė savo eiles, piešė iliustracijas, surengė savo darbų parodą. Devintokai skaitė A. Mickevičiaus „Balades ir romansus“,  dešimtokė Greta Krivonos skaitė pranešimą „Literatūrinė ekskursija Vilniuje ir Vilnijos krašte A. Mickevičiaus pėdomis“. Vienuoliktokai skaitė B. Pruso romaną „Lėlė“, susipažino su S. Vokulskio meilės istorija.

Smagios, įdomios ir naudingos buvo integruotos pamokos pradinukams. Pirmokai mokėsi apie pavasario pranešėjus. Lenkų kalbos pamokoje vaikai skaitė, žaidė, piešė, šoko ir dainavo. Antros klasės mokiniai dalyvavo integruotame užsiėmime „Pasakų šalyje“, skaitė knygas, vaidino mėgstamą pasaką apie Raudonkepuraitę. Trečiokams ypač patiko pamoka apie teatrą. Jie noriai vaidino, piešė, klijavo savo mėgstamo herojaus portretą. Ketvirtokų mokytoja paruošė linksmą žaidimą. Gimnazijos koridoriuose mokiniai ieškojo paslėptų užduočių bei jas sprendė.

Lenkų kalbos savaitės metu vyko įvairūs konkursai, diktantai, mokiniai ruošė vaidinimus. Penktokai su lenkų kalbos mokytoja paruošė vaidinimą „Kalbos dalys“, kurį parodė kitų klasių draugams. Daug pozityvių emocijų penktų ir šeštų klasių mokiniams suteikė žaidimas-diktantas „Parašykime diktantą bėgiodami“. Tai puikus atmintį lavinantis žaidimas. Mokiniai turėjo pribėgti prie teksto, perskaityti sakinį, prisiminti jį, sugrįžti prie savo suolo ir užrašyti tekstą. Laimėjo tas, kuris greičiausiai perrašė tekstą be klaidų. Geriausiai sekėsi Remigijušui Versockiui, Monikai Stakucevičiūtei, Monikai Rutkovskytei ir Dajanai Jundo. 7 klasės mokiniai parašė rašybos diktantą. I-ąją vietą laimėjo Dominika Narkevič, kuri parašė be klaidų. II-ąją vietą užėmė Jovita Jachimovič, III-oji vieta atiteko Malgožatai Kaziukevič. Visi konkursinio diktanto dalyviai gavo diplomus, o laimėtojai – saldžias dovanas.

Aštuntokai dalyvavo kalbos konkurse „Z polszczyzną za pan brat“, ieškojo kalbos klaidų bei atliko įvairias rašybos užduotis. Konkurse laimėjo Kamilė Jachimovič ir Olga Kondratčik.

Savaitės pabaigoje vyko pradinių klasių ir penktokų renginys „Pasakų pasaulyje“. Vaikai apsirengė pasakų herojų kostiumais, žaidė, šoko, spėliojo pasakų pavadinimus.

Visi Lenkų kalbos savaitės renginiai leido mokiniams ne tik patikrinti savo žinias, bet ir daug išmokti, pakartoti, o svarbiausia mokytis žaidžiant. Tai buvo smagi, kūrybinga, veikli savaitė.

Lenkų kalbos vyr. mokytoja Teresa Bogdiun

Comments are closed.