+
Paieška
emokykla
emokykla
https://https://www.mokykla2030.lt/



Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001). 


http://www.ldb.lt/TDB/Utena/PublishingImages/JDC%20logo%20webui%20new.png










Archyvai
Kalendorius
2017 m. gegužės mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Bal   Bir »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.55 - 10.40
4. 11.00 - 11.45
5. 12.05 - 12.50
6. 13.00 - 13.45
7. 13.55 - 14.40
8. 14.50 - 15.35

Archyvas 2017 gegužės

2017-05-29 dieną, 6, 7, 8 klasės mokiniai, aplankė Merkinės miestelį bei susipažino su krašto istorija. Aplankydami Merkinės apžvalgos bokštą, kurio aukštis siekia 26 metrus, mokiniai grožėjosi įspūdingu  apylinkės kraštovaizdžiu, Nemuno draustiniu. Aplankė Merkinės piliakalnį, tiltą susipažino su krašto kultūros vertybėmis. Aplankė hidrogeologinį Lietuvos paminklą – Ūlos akį. Smagiai praleisdami laiką ir paminėdami mokslo metų pabaigą, mokiniai kepė dešreles, žaidė
įvairiausius žaidimus ir maudėsi upėje.

Gegužės 26 d. mūsų  gimnazijoje  vyko  4 klasių ortografinis konkursas „ Ortografija linksmai , kur buvo pakviesti Eišiskių gimnazijos  mokiniai kartu su mokytoja Irena Staševska.

Konkurso tikslas –  skatinti mokinių domėjimąsi ortografija bei per judriuosius žaidimus pakartoti turimas rašybos žinias. Visi dalyviai buvo apdovanuoti diplomais ir padėkos raštais.

Mokiniai linksmai ir naudingai praleido laiką.

Pradinių klasių vyr. mokytoja Irena Miliun

 

Ketvirtos ir penktos klasės mokiniai su auklėtojomis nuvyko į Druskininkus, į ,, Plėšikų“ stovyklavietę. Mus pasitiko princesė, kuri paaiškino,  kad pas plėšikus patekti  nelengva. Plėšikai priima tik tuos, kurie moka slaptažodį. Eidami link stovyklavietės visi labai sąžiningai mokėsi burtažodį – slaptažodį. Netrukus iš miško išniro raitas plėšikų vadas, pasigirdo šūviai, automobilio riaumojimas. Mokiniai truputį sutriko. Tačiau teisingai pasakę slaptažodį, buvo pakviesti vykti toliau.

„Plėšikų girioje“ laikas prabėgo labai greitai. Vaikai jodinėjo ant  arklio, šaudė iš tikro šautuvo, iš lanko, lipo virve į medį, prausėsi švariame upelyje, kepė ir valgė lauže keptas bulves, lašinius, blynus,  gėrė ,,plėšikų ašarų“, atliko daug kitokių užduočių, kurias buvo sugalvoję plėšikai.

5 klasės auklėtoja Milda Brakauskienė

Gegužės 10 d. ikimokyklinės grupės ir 2 klasės mokiniai aplankė Lietuvos Geležinkelių muziejų ir Vilniaus televizijos bokštą. Vaikai laukė šios išvykos, ruošėsi jai iš anksto. Su auklėtojomis prisiminė, kaip reikia elgtis išvykos metu, kelių eismo, elgesio viešose vietose taisykles. Savo auklėtinius lydėjo Olga Narkevičienė, Kristina Jundo ir Irena Miliun.

Muziejuje sužinojome daug įdomių dalykų apie traukinius, jų atsiradimo istoriją, kaip anksčiau traukiniais keliavo žmonės. Vaikai senoviniu komposteriu patys galėjo pažymėti bilietus, kuriuos pasiėmė namo, bandė sugalvoti kodus spintelėms, kuriose buvo laikomas keleivių bagažas Kiekvienas vaikas net pasuko geležinkelio darbuotojų grąžtą. Po įdomaus pasakojimo apie traukinius ir geležinkelininkų darbą, keleivio veiksmus prieš vykstant į kelionę vaikai apžiūrėjo geležinkelio maketus ir pasižiūrėjo filmuką apie tai, kaip negalima elgtis traukinyje ir prie jo. Iš Lietuvos Geležinkelių muziejaus mokiniai su auklėtojomis nuvyko į Televizijos bokštą.  Televizijos bokštas yra didžiausias Lietuvos pastatas. Čia įsikūręs Lietuvos radijo ir televizijos centras. Vaikai aplankė apžvalgos terasą, kuri yra 165 m aukštyje. Apsilankėme restorane „Paukščių takas“ kuriame mokinius pavaišino karštaisiais patiekalais ir saldžiaisiais gėrimais. Vaikai pamatė Vilniaus panoramą, grožėjosi įspūdingais vaizdais.

Mokiniai grįžo į gimnaziją su viltimi, kad jų laukia dar ne viena įdomi ekskursija.

Ikimokyklinės ugdymo grupės pedagogė Olga Narkevičienė

Gegužės 5 d. L. Narbuto gimnazijoje vyko “Šeimos šventė”. Gimnazijos moksleiviai surengė linksmą, kartu jautrų pasirodymą. Jaunesnieji mokiniai džiugino tėvelius linksmais vaidinimais, stebino choreografiniais gebėjimais, mamas graudino jautriomis dainomis. Vyresnieji mokiniai džiugino poezijos eilėmis, linksmais šokiais bei dainavimu. Mokiniai padovanojo šeimos nariams savo rankomis sukurtas dovanėles.

Tačiau tuo šventė nesibaigė. Gimnaziją aplankė „Dieveniškių technologijų ir verslo mokykla“, kuri sudomino mokinius, jų tėvus bei mokytojus parodydama įvairių profesijų perspektyvas. Lankytojai galėjo pamatyti, kaip dirba kalvis, kirpėjas, audėjas, konditeris, negana to, visi norintys galėjo pasimokyti įvairių amatų, pažaisti žaidimus, išbandyti savo taiklumą bandydami pataikyti į taikinį, kuo toliau mesti sviedinį, išbandyti savo rankų miklumą. Mergaites labiausiai sudomino kirpėjo amatas. Vaikinai susibūrė prie kalvio. Mokiniai galėjo patys išbandyti savo jėgas šituose darbuose. Mokinių tėveliai susidomėjo audimu. Kelios mamos kažkada audė ir dabar turėjo retą progą prisiminti senus laikus. Tikino, kad šitas darbas reikalauja daug kantrybės, bet džiaugėsi galėdamos vėl austi bei pamokyti savo vaikus. Kiekvienas atrado sau mielą užsiėmimą ir džiaugėsi geru oru bei puikia švente.

Technologijų ir dailės mokytoja G. Borsak

Prieš 226 metus, 1791 m. gegužės 3 d., Abiejų Tautų Respublikos Seimas balsų dauguma priėmė dokumentą, kurio originalus pavadinimas ,,Valdymo įstatymas“, bet jau  pačių amžininkų pagal jo priėmimo datą jis imtas vadinti Gegužės 3 d. Konstitucija. Tai pirmoji rašytinė Konstitucija Europoje ir antroji pasaulyje po JAV Konstitucijos.

2017 m. gegužės 3 d., minint Gegužės 3-osios Konstitucijos dieną, šeštos klasės mokiniai surengė akciją, jie su Lenkijos vėliavą ėjo nuo kabineto iki kabineto ir pasakojo vaikams apie Gegužės 3 d. Konstituciją.

Istorijos mokytoja metodininkė Zyta Jurgelevič

Balandžio mėnesį mūsų gimnazijos bendruomenė aktyviai įsitraukė į pirmojo Nacionalinės „Žaliosios olimpiados“ etapo vykdymą. Visi gimnazijos mokiniai, mokytojai bei darbuotojai taupė elektrą, vandenį bei rūšiavo atliekas. Surinktą popierių bei kartoną mokiniai nunešė į tam skirtą mėlyną konteinerį. Džiaugiamės, kad savo nedideliais darbais galime padėti apsaugoti gamtą.

Biologijos vyr. mokytoja Teresa Bogdiun

Balandžio 27 d. L. Narbuto gimnazijoje vyko integruota dailės ir muzikos pamoka. Septintos klasės mokiniai susipažino su Mikalojaus Konstantino Čiurlionio biografiją, pažino jį kaip kompozitorių ir menininką. Pamokos metu mokiniai turėjo atlikti testą apie kompozitorių. Be to, dvi komandos varžėsi atlikdami praktinę užduotį, mokiniai turėjo teisingai sudėlioti sukarpytus M. K. Čiurlionio paveikslus. Taip pat mokiniai dainavo kompozitoriaus sukurtą liaudišką dainą, kurios iliustraciją turėjo nupiešti. Vaikai turėjo įvairiausių idėjų kaip atlikti tokią užduotį.

Dailės mokytoja G. Borsak


error: Content is protected !!