2017 m. vasario mėn.
« Sau   Kov »

Archyvas 2017 vasario 8

Vasario 8 d.  mūsų gimnazijoje vyko projekto „Dainių dialogai Vilnijos krašte“ jau antrojo etapo renginys – susitikimas. Jo tikslas – šiuolaikinės poezijos ir lietuviškosios bardiškosios kultūros sklaida. Susitikimas buvo skirtas vyresnių klasių mokiniams.

Kultūrininkas Juozas Žitkauskas pristatė renginio dalyvius: bardą Gytį Ambrazevičių ir poetą Vytautą Stankų. Jaunasis bardas atliko keletą dainų, poetas Vytautas skaitė savo eiles.  Projekto vadovas Juozas Žitkauskas   minėjo, kad  šis renginys – tai ne tik sceninis pasirodymas, bet kartu ir kalbėjimas apie muziką ir literatūrą.

Socialinė pedagogė Gitana Šablinskaja

Saugesnio interneto diena yra organizuojama INSAFE tinklo kiekvienais  metais pirmąjį vasario mėnesio antradienį. Minint šią dieną organizuojami įvairūs renginiai. Mūsų gimnazijos vaikai dalyvavo  renginyje: „Vienykimės“.

Pagrindinis šio renginio tikslas yra sudominti mokinius atsakingiau naudotis internetu, ugdyti interneto naudojimo galimybes.

Renginio pradžioje mokiniai pabendravo ir įsiamžino su Lietuvos policijos bičiuliu – šuniuku AMSIU.

Renginyje organizuojamomis veiklomis siekiama mokiniams pasakyti ir parodyti, kad internetas nėra tik žaidimas, socialiniai tinklai, patyčias skatinantys straipsniai, betiksliai pokalbiai su mažais arba visai nepažįstamais žmonėmis. Norima parodyti, kad internetas, tai neišsenkantis žinių šaltinis, kuris gali būti labai naudingas mokantis ar kuriant įvairius dalykus. Siekiama vaikams parodyti plačias interneto galimybes.

Taip mokiniai buvo paskirstyti į skirtingas veiklas pagal jiems priskirtą grupę. Edukacinės programos metu mokiniai taikė robotikos technologijas naudodami saugų internetą. Improvizacijos veiklos metu buvo kuriama situacija/spektaklis saugesnio interneto tema, kuris vėliau buvo pristatytas renginio metu. Fotografijos studijoje kiekvienas renginio dalyvis veiklos metu turėjo galimybę įsiamžinti ant Saugesnio interneto žurnalo viršelio. Protmūšio veiklos metu visi klausimai buvo Saugesnio interneto tematika. Žaisdami dalyviai turėjo galimybę plėsti savo žinias apie saugumą internete.

Visi mokiniai dalyvavo visose veiklose. Mokytojai dalyvavo paskaitoje, vėliau dalyvavo mokinių veiklose.

Mokiniai patyrė nepamirštamų įspūdžių ir emocijų.

IT vyr. mokytoja Jolanta Ivanovskaja

Šiuo metu internetas yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Be abejonės, jame surandame daug naudingų mums dalykų. Jo dėka galime bendrauti su žmonėmis, iš bet kurio pasaulio kampelio. Bet kuo daugiau juo naudojamės, tuo daugiau pavojų gali mūsų ten laukti. Kadangi vaikai turi nekontroliuojamą prieigą prie interneto, prie įvairiausios informacijos ir dažnai labai nesaugios, mes, suaugę, privalome juos saugoti. Todėl nusprendėme sudalyvauti  konkurse „Papuošk bibliotekos duris“. Taip pat vyko renginiai, skirti Saugesnio interneto dienai paminėti. Durys buvo puošiamos mokinių ir bibliotekininkės. Vaikai pasakojo, kad nelabai susimąsto apie juos tykančius pavojus, todėl tokiu būdu pateikta informacija labiau pritraukia dėmesį ir verčia susimąstyti. Naudingos taisyklės yra perskaitomos ir aptariamos. Taip pat nemažai informacijos buvo pateikta bibliotekos stenduose, kurią taip pat rinko patys mokiniai. Bibliotekos darbuotoja pravedė mokiniams nemažai pokalbių šia tema. Tokie renginiai yra labai naudingi, nes tikrai skatina vaikus ir jaunuolius saugiau ir atsakingiau naudotis internetu bei mobiliaisiais įrenginiais. Kadangi renginiai buvo naudingi, todėl stengsimės ir toliau skleisti kuo daugiau informacijos apie tykančius pavojus mūsų gimnazijoje.

Bibliotekininkė Božena Michnevič

Šimtadienio vakaras tarsi pasaka, kai stebuklingos lazdelės dėka mokyklos sporto salė tampa pobūvio sale, kai dar vakar kvailiojantys vaikinai ir merginos tampa elegantiškais kavalieriais ir damomis. Šis šeštadienis buvo būtent toks. Į vieną laukiamiausių švenčių susirinko gimnazijos dvyliktokai, jų tėvai, mokytojai bei svečiai. Visą vakarą skambėjo sveikinimai, linkėjimai, iškilmingai grojo muzika. Bet jau po kelių valandų pasaka pasibaigs ir reikės vėl kibti į mokslus, nes nuo to, kaip bus išlaikyti brandos egzaminai,  priklausys kaip, kur ir tarp kokių žmonių reikės kurti suaugusiųjų gyvenimą.

IV G klasės auklėtoja Julija Aidukonienė