+
Paieška
emokykla
emokykla
https://https://www.mokykla2030.lt/



Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001). 


http://www.ldb.lt/TDB/Utena/PublishingImages/JDC%20logo%20webui%20new.png










Archyvai
Kalendorius
2016 m. gruodžio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Lap   Sau »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.55 - 10.40
4. 11.00 - 11.45
5. 12.05 - 12.50
6. 13.00 - 13.45
7. 13.55 - 14.40
8. 14.50 - 15.35

Archyvas 2016 gruodžio

Ateinant šventėms visų širdys yra pilnos džiaugsmo ir meilės. Mažyliai ypač džiaugiasi artėjančiomis Kalėdomis, bet ar jie susimąsto ir prisimena kodėl mums tokios svarbios yra Šv. Kalėdos? Gruodžio 19 d. mokytojos Renata Poliakova ir Galina Borsak pravedė integruotą dailės, muzikos bei anglų kalbos pamoką trečios klasės mokiniams, kurios tema buvo „Eglutė ir kiti Kalėdų simboliai“. Mokiniai kalbėjo apie kalėdinės eglutės atsiradimo istoriją, išsiaiškino kodėl puošiame būtent eglutę, taip pat sužinojo kokie yra Šv. Kalėdų simboliai. Išmoko simbolių pavadinimus anglų kalba. Mokiniai taip pat turėjo įdomią praktinę užduotį, puošė nupieštą eglutę savo pagamintais žaisliukais. Juos spalvino spalvomis kurios buvo jiems pasakytos angliškai, tokiu būdu buvo prisiminti spalvų pavadinimai angliškai. Užsiėmimo pabaigoje mokiniai dainavo kalėdinę giesmę lenkų bei anglų kalba. Pamoka sužadino mokinių Kalėdinę dvasią ir buvo efektyvi supažindinant mokinius su Kalėdiniais simboliais lenkų bei anglų kalba.

 Pradinių klasių vyr. mokytoja Renata Poliakova ir anglų kalbos mokytoja Galina Borsak

Informacija apie laisva darbo vieta

 

Informacija apie laisvą lietuvių kalbos mokytojo pareigybę

 

Gruodžio 16 d. pradinių klasių 1- 3 klasės vaikai  kartu su mokytojomis Renata Poliakova ir Joana Krasovskaja lankėsi pramogų parke „TARZANIJA“ prie Alytaus. Moksleiviai 1,5 val. linksmai pramogavo kartu su šventiškai nusiteikusiais Kalėdų seneliu ir Snieguole ant „Pašėlusiu kalnelių”. „Pašėlę kalneliai“ — tai unikalios, adrenalino kupinos trasos. Visiems buvo tikrai labai smagu, šauniai ir turiningai praleidome laiką geroje kompanijoje.

Pradinių klasių vyr. mokytoja Renata Poliakova

2016 m. gruodžio 15 d. rusų kalbos mokytoja S. Sankovska ir lenkų kalbos  mokytoja B. Michnevič pravedė 7, 8, IG klasių mokiniams edukacinį užsiėmimą Lietuvos vaikų ir jaunimo centre  „Kalėdinio dekoravimo tradicijos“. Kūrybinių dirbtuvių metu mokiniai iš senų, jau praradusių savo tikrąją paskirtį daiktų , kūrė įvairius netikėtus kalėdinius meninius dirbinius. Profesionalūs menininkai parodė įvairius dekoravimo būdus bei technikas. Užsiėmimo metu mokiniai bandė iš trikotažinių marškinėlių padaryti kalėdinį maišelį, dekoravo puodukus. Po užsiėmimo mokiniai pabuvojo Katedros aikštėje, prie Vilniaus eglutės, apžiūrėjo kalėdinę ekspoziciją, pripirko suvenyrų, nusifotografavo.

                                                           Lenkų k. mokytoja B. Michnevič, rusu k. mokytoja S. Sankovska

Gruodžio 13 dieną Kalesninkų L. Narbuto gimnazijos bibliotekoje įvyko įdomus ir naudingas užsiėmimas tema „Pasakų knygelių kelias iki skaitytojo“ pirmos klasės mokiniams. Mokytoja Brigita Vinckevič ir bibliotekos darbuotoja Božena Michnevič stengėsi pirmokėliams atverti duris į stebuklingą pasakų pasaulį. Mokiniai papasakojo, ką žino apie pasakas, jų veikėjus, stebuklus, išdavė, kokios pasakos jiems patinka labiausiai ir kas geriausiai seka arba skaito jiems pasakėles vakarais. Mokiniai galėjo pavartyti naujas pasakų knygeles ir sužinojo, iš kur knygos atkeliavo į biblioteką. Vėliau kartu sukūrė pasaką apie kaimyną, kuris turguje nusipirko gaidelį. Užsiėmimo pabaigoje visi noriai pasigamino skirtuką savo mėgstamiausiai knygai.

 Lietuvių kalbos mokytoja B. Vinckevič, bibliotekininė B. Michnevič

 2016 m. gruodžio 12 d. lenkų k. mokytoja B. Michnevič ir rusų k. mokytoja S. Sankovska pravedė integruotą pamoką 8 klasėje. Pamokos tema – „Kalėdų tradicijos Lietuvoje ir Rusijoje“. Pamokos tikslas – susipažinti su Kalėdų tradicijomis Lietuvoje ir Rusijoje, palyginti, rasti panašumų bei skirtumų.  Pamokos metu mokiniai sužinojo daug įdomių ir naujų dalykų apie kalėdines šventės, papasakojo, kaip yra švenčiamos Kalėdos šeimose, atliko įvairias užduotis.

                                                        Lenkų k. mokytoja B. Michnevič, rusų k. mokytoja S. Sankovska

Švenčių laukti yra smagu, o ypač – Kalėdų. Visas gruodžio mėnuo prisipildo mažų stebuklų, tačiau tik tuomet, jei patys prisidedame prie jų kūrimo. Tad 4 klasės mokiniams mokytojos T. Dzevkevič-Versocka ir B. Vinckevič pasiūlė trumpam padėti darbus į šalį ir pasidaryti gražų Advento vainiką. Mokiniai dalyvavo netradicinėje pamokoje, kurios metu turėjo galimybę sužinoti, iš kur atkeliavo tradicija namus puošti advento vainikais. Mokytojos paruošė įdomių pasakojimų apie Adventą ir Advento vainiko atsiradimo istoriją. Vėliau mokiniai, padedami mokytojų ir šaunios pagalbininkės Sabinos, susipynė savo adventinius vainikus. Vainikus papuošė 4 žvakėmis, kurias po vieną uždega kiekvieną sekmadienį. Visi dar kartą turėjome puikią progą įsitikinti, kad Advento ir Kalėdų laikotarpiai yra turtingi papročiais ir tradicijomis.

Lietuvių kalbos mokytoja B. Vinckevič

Pradinių klasių mokytoja T. Dzevkevič-Versocka

 Gruodžio 7 dieną vyko integruota lenkų kalbos ir informacinių technologijų pamoka 7 klasėje  „Kalėdiniai atvirukai ir linkėjimai“. Pamokos tikslas buvo išmokti sukurti šventinį atviruką ir tinkamai parinkti, išdėstyti paveikslėlius bei užrašus naudojant MSWord programą, WordArt priemonę, taisyklingai parašyti linkėjimus, išsaugoti pdf ir jpg formatu. Mokiniai sukūrė labai gražius atvirukus ir linkėjimus savo draugams, šeimos nariams, mokytojams. Ateityje mokės patys kūrybingai sukurti atvirukus ir pasveikinti kitus.

Lenkų kalbos vyr. mokytoja Teresa Bogdiun ir IT vyr. mokytoja Jolanta Ivanovskaja

Kalėdos – džiaugsmo, svajonių išsipildymo laikotarpis. Šiuo metu mus užlieja šventinė nuotaika, geros emocijos. Šiltų, smagių akimirkų mūsų mažiesiems padovanojo gimnazijos Mokinių tarybos nariai. Jie pradinukams paruošė smagių edukacinių žaidimu, atlikinėjo užduotis po kurių laukė saldžios (ir ne tik) dovanėlės.

Mokinių tarybos koordinatorė Gitana Šablinskaja

 

Nuo rugsėjo mėnesio mūsų gimnazijos biologijos ir pradinių klasių mokytojos kartu su mokiniais vykdo projektą „Metų laikai“. Jo tikslas skatinti mokinius stebėti bei pažinti gamtą, pastebėti jos nepaprastą grožį kiekvienu metų laiku, suprasti didelę gamtos reikšmę žmogaus gyvenime. Taip pat siekiama mokyti vaikus saugoti gamtą, nuolat rūpintis mus supančia aplinka ir stengtis ją pagražinti. Vienas iš svarbių projekto uždavinių yra gimnazijos sodo sutvarkymas ir suolelių įrengimas, kad vaikai galėtų ten mokytis, ilsėtis bei žaisti. Pavasarį sode bus įrengtos lentelės su medžių, krūmų, samanų, kerpių, žolinių augalų pavadinimais ir trumpais aprašymais. Taip mokiniai galės užsiėmimų metu pažinti augalus, jų sandaros ir dauginimosi ypatumus bei reikšmę. Lentelių gamyba jau užsiėmė gimnazijos darbininkai, o vyresnių klasių mokiniai žiemą paruoš augalų aprašymus. Lapkričio mėnesį mokiniai su mokytoju E. Učkuroniu technologijų pamokose  pagamino paukščių lesyklas ir pakabino jas ant medžių gimnazijos kieme. Pradinukams medines lesyklas padėjo pagaminti namuose tėvai, kai kurie vaikai patys padarė nedideles lesyklėles iš plastikinių butelių, kartono. Jas vaikai pakabino sode, kad galėtų stebėti paukščius pro savo klasės langą. Mokytojos taip pat sudarė planą, sugalvojo daug įdomios veiklos gamtoje. Tai netradicinės pamokos, renginiai, tyrimai, gamtos stebėjimai, akcijos, konkursai, parodos bei išvykos, kurios vyks per visus metus. Projektas bus tęsiamas ir kitais metais. Ateityje sode planuojama įrengti gėlyną, edukacinį takelį, kompostavimo vietą, ant medžių pakabinti inkilus. Manome, kad po kelerių metų gimnazijos sodas taps jaukia, gražia bei saugia mūsų mokinių mokymosi ir žaidimų vieta.

 Biologijos vyr. mokytoja Teresa Bogdiun


error: Content is protected !!