+
Paieška
emokykla
emokykla
https://https://www.mokykla2030.lt/



Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001). 


http://www.ldb.lt/TDB/Utena/PublishingImages/JDC%20logo%20webui%20new.png










Archyvai
Kalendorius
2016 m. rugsėjo mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Lie   Spa »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.55 - 10.40
4. 11.00 - 11.45
5. 12.05 - 12.50
6. 13.00 - 13.45
7. 13.55 - 14.40
8. 14.50 - 15.35

Archyvas 2016 rugsėjo

2016 m. rugsėjo 27 d. mokykloje vyko Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerijos organizuojamo Konstitucijos egzamino, kurį globoja Prezidentė Dalia Grybauskaitė, pirmasis etapas. Konstitucija – pagrindinis mūsų šalies įstatymas. Gyvenime visada pravartu žinoti apie savo teises ir pareigas, todėl mokiniai aktyviai dalyvavo Konstitucijos egzamine. Geriausiai sekėsi IG kl. mokiniams Inetai Kubelevičiūtei, Justynai Talaikovskai ir Modestui Nerkevičiui. Deja, mokiniai neįveikė 25 taškų barjerą ir nepateko į II turą.

Rugsėjo 26 dieną yra oficiali „Europos Kalbų diena“. Mūsų gimnazijoje vyko netradiciniai užsiėmimai šiai dienai paminėti. Buvo vykdomos viktorinos, interaktyvūs užsiėmimai, vyresnių klasių mokiniai vedė kalbų pamokas mažesnėms savo draugams. Viktorinos metu mokiniai surengė pasirodymą. Visa mokykla šią dieną buvo panirusi į Europos kalbų dienos minėjimą, netgi kabinetų durys kalbėjo įvairiomis kalbomis.

Anglų kalbos mokytoja

Rugsėjo 23 d. 13.00 val. gimnazijoje įvyko visuotinis tėvų susirinkimas. Mokytojai buvo paruošę tris pranešimus, apie mokymosi motyvaciją, kaip padėti vaikui patirti sėkmę, kaip padėti mokytis, apie tėvų įsitraukimą į vaikų ugdymą. Taip pat buvo pristatyti atliekamų tyrimų rezultatai (mokymosi stiliai ir namų darbų ruoša). Tėvų į(si)traukimas į vaikų ugdymą mokykloje ir pagalba namuose atliekant mokymosi užduotis teigiamai veikia ne tik vaikų mokymosi pasiekimus, bet ir vaikų  ateities perspektyvą, psichinę sveikatą bei socialinius santykius su aplinkiniais.  Šis poveikis yra ilgalaikis. Tėvų dėmesingas įsitraukimas į vaikų ugdymą kuria saugius tarpusavio santykius. Pozityvūs vaikų santykiai su tėvais tampa modeliu, į kurį jie orientuojasi bendraudami su bendraamžiais. Gerėjantys mokymosi pasiekimai sudaro sąlygas lyderiauti bendraamžių grupėje, skatina teigiamus santykius su bendraamžiais klasėje.

Susirinkusiems tėveliams mokiniai paruošė vaidinimus „Janko muzikantas“ ir „Jūros švyturio sargas“.

Po visuotinio susirinkimo tėvai susitiko su dalykų mokytojais, klasių auklėtojomis, aptarė bendras klasės problemas bei išsiaiškino rūpimus klausimus.

Dėkojame visiems atvykusiems į susirinkimą bei išsakiusiems savo mintis.

Direktorės pavaduotoja neformaliajam švietimui Gitana Šablinskaja

 

Rugsėjo 23-iąją minima Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Tądien, 1943-iaisiais, buvo sunaikintas Vilniaus getas: nužudyti arba į koncentracijos stovyklas išvežti paskutinieji žydų tautybės Vilniaus gyventojai. Nuo tos dienos oficialiai Lietuvoje žydų nebeliko, tik nedidelė dalis slapstėsi lietuvių, lenkų, rusų ir kt. šeimose.

2016 m. rugsėjo 22 d. integruotoje istorijos ir lietuvių kalbos pamokoje IG ir IIG kl. mokiniai susipažino su holokausto istorija, žiūrėjo dokumentinį filmą ,,Palieku tau savo vaiką“, o po pamokos  išvyko į Eišiškes, uždegė žvakeles ir paliko akmenukus  žydų masinių žudynių vietose.

Lietuvių k. vyr. mokytoja Milda Brakauskienė Istorijos mokytoja metodininkė Zyta Jurgelevič

2016 m. Lenkija mini 1050-ąsias savo krikšto metines. 966-ųjų metų balandžio 14-ąją  Lenkijos valdovas Meška I priėmė krikštą, ši data laikoma Lenkijos valstybės pradžia.

2016 m. rugsėjo 19 d.  mūsų gimnazijos mokinai dalyvavo Šalčininkų r. savivaldybės kultūros centre organizuotoje filmo  ,,Krykštas ir Karūna“ peržiūroje ir Lenkijos valstybės įkūrimo muziejaus parengtos parodos „Krikštas 966. Lenkijos ištakos“ pristatyme. Lenkijos krikšto 1050-ųjų metinių proga režisieriaus Zdzisławo Cozaco sukurtame dokumentiniame filme pasakojama apie Lenkijos valstybės pradžią. Atkuriant Viduramžių kasdienybę, Piastų dinastijos gyvenvietes, mūšius ir Meškos I-ojo palydos gyvenimą naudojama kompiuterinė animacija. Filme istorikų pasakojimai išmaniai sujungiami su vaidybinėmis scenomis apie pirmųjų Piastų dinastijos laikus. Filmas „Kryžius ir Karūna“ tęsia dokumentinių filmų ciklą „Lenkijos valstybės įkūrimo paslaptys“.

 Lenkų kalbos vyr. mokytoja Teresa Bogdiun Istorijos mokytoja metodininkė Zyta Jurgelevič

Rugsėjo 1-oji – naujųjų mokslo metų pradžia. Šią dieną pirmaklasiai pirmą kartą įeina į mokyklą, tad jiems tai naujo patyrimo šventė. Kiti po vasaros atostogų susitinka su bendramoksliais. Mokydamasis mokykloje vaikas užauga, subręsta, mokosi ne tik mokslo dalykų, bet ir bendravimo, bendradarbiavimo, pagarbos kitam. Žmogus mokymuisi skiria didžiąją savo gyvenimo dalį – vaikystę ir jaunystę. Taigi rugsėjo 1-oji tarsi viso gyvenimo šventė. Mūsų gimnazijos šventė prasidėjo nuo šv. mišių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje. Po mišių į gimnazijos kiemelį rinkosi svečiai: Šalčininkų rajono savivaldybės komunalinio ūkio vyresnysis specialistas Romuald Grabštunovič, Kalesninkų seniūnė Danuta Vilbik, mokytojai-senjorai, tėveliai, mokytojai ir gimnazijos moksleiviai. Gimnazijos l. e. direktorės pareigas Juliana Markel paskelbė mokslo metų pradžią, buvo sugiedotas valstybės himnas.

Rugsėjo 1-oji suvirpino kiekvieno širdį, džiugino įvairiaspalviais žiedais ir priminė, kad prasideda rimtas darbas. Tegu ši nuotaika kiekvieną gražiai palydi į mokslo šalį, o aplinka būna vienodai draugiška visiems ir pirmokui, ir dvyliktokui.

 Direktorės pavaduotoja neformaliajam švietimui Gitana Šablinskaja


error: Content is protected !!