2021 m. rugsėjo mėn.
« Rgp   Spa »

Archyvas 2021 rugsėjo 30

Rugsėjo 27 d. antrokams pasaulio pažinimo pamoka vyko ne klasėje, o kitoje aplinkoje, parke. Pamokos tema ,,Rudeniniai medžiai“. Rudens spalvų įvairovė paskatino pažerti įdomių minčių mokinių veiklai lauke.  Jie aktyviai pasakojo, ką žino apie rudenį, atpažino parko aplinką puošiančius lapuočius medžius, sužinojo spygliuočių medžių pavadinimus ir juos įvardijo. Pamokos metu vaikai ne tik išmoko naujus lapuočių, spygliuočių medžių pavadinimus, bet ir pakartojo žinomus. Mokiniai labai susikaupę, kruopščiai tyrinėjo juos supančią, pasidabinusią rudens spalvomis, aplinką. Lauke atliko smagias užduotėles, žaidė ir džiaugėsi grynu, šiltu oru bei pasipuošusia aplinka.

Pamoka vaikams suteikė daug naujų įspūdžių ir teigiamų emocijų – juk mokytis kitaip, visada labai smagu!!!

Pradinių klasių vyr. mokytoja Joana Krasovskaja

Europos kalbų diena pradinėse klasėse

Rugsėjo 26 d. mokykloje buvo paminėta Europos kalbų diena. Ši diena minima siekiant paskatinti žmones mokytis kalbų ir saugoti kalbų paveldą kaip svarbią kultūros dalį. Kalbų mokėjimas vienija žmones, leidžia pažinti kitas šalis ir jų kultūras, taip pat didina mokymosi galimybes bei motyvaciją.

Pradinių klasių mokytojai organizavo netradicines pamokas, kurių metu vaikai išmoko sveikintis įvairiomis Europos kalbomis, piešė ir spalvino vėliavas, klausėsi kitų šalių muzikos bei dainavo. Tai pat buvo surengtas dailyraščio konkursas“ Mistrz pięknego pisania“. Mokiniai stengėsi kuo dailiau perrašyti tekstus. Vėliau darbai buvo įvertinti komisijos narių ir mokiniai gavo diplomus ir dovanėles. Mokiniai taip pat aktyviai dalyvavo rengiamoje mokyklos akcijoje „Moje ulubione słowo w języku polskim”. Džiugu, jog mūsų mokyklos mokiniai labai išradingi ir kūrybingi. Visi puikiai praleido laiką ir daug išmoko. Visi suprato, kad verta mokytis kalbų ir kaip rašė pradinukai: „Visi mes šypsomės ta pačia kalba“!

Pradinių klasių vyr. mokytoja Renata Poliakova

Švenčiant Europos kalbų dieną, mūsų mokykloje įvyko akcija „MYLIMIAUSIAS LENKŲ KALBOS ŽODIS“. Laimėjo žodis ,,MAMA“.

Bibliotekininkė ir lenkų kalbos mokytoja Božena Piaskovska

Rugsėjo 24 d. mūsų gimnazijose 5-IG kl. vyko lenkų ir lietuvių kalbų diktanto konkursas „Rašau be klaidų“

Geriausiai diktantą parašė:

5 kl.- Milana Jasaitė I vieta (lenkų ir lietuvių kalbų)

Anandijus Geraimas II vieta (lenkų kalba)

Deividas Barkovskij III vieta  (lenkų kalba)

6 kl.- Radoslav Sankovski I vieta  (lenkų kalba)

Patrycja Malinovska II vieta  (lenkų kalba)

Karolina Gotovecka III vieta (lenkų ir lietuvių kalbų)

7 kl. – Ernest Žukovskij I vieta  (lenkų kalba)

Gabrielė Barkovska II vieta  (lenkų kalba)

Gžegož Bernatovič III vieta  (lenkų kalba)

8 kl.- Lukrecija Junda I vieta  (lenkų kalba)

Šimonas Antropik II vieta  (lenkų kalba)

Olivija Narkevič II vieta  (lenkų kalba)

Viktorija Kondratčik III vieta  (lenkų kalba)

IG kl.- Natalija Malinovska (lietuvių kalba)

Lenkų kalbos mokytoja Božena Piaskovska

Su matematika mes susiduriame beveik  kiekviename žingsnyje. Todėl yra labai svarbus jos praktinis pritaikymas.  Viena tokių praktinio pritaikymo pamokų vyko 2021–09–22 4 klasės mokiniams mokyklos stadione. Pamokos tema  „Perimetras ir plotas“. Šios pamokos metu mokiniai lauke mokėsi matavimo gudrybių. Mokiniai patys galėjo išmatuoti ir apskaičiuoti stadiono plotą bei perimetrą. Taip dirbdami  geriau suprato jų sandarą. Mokiniams buvo įdomu pasidalyti savo žiniomis su klasės draugais, pasitarti, kartu spręsti uždavinius. Kartu aptardami užduočių sprendimo būdus ir atsakymus mokiniai pasitikrino savo matematines žinias,  pakartojo jas bei įtvirtino matuodami didelius ir mažus plotus.

Pradinių klasių vyr. mokytoja Renata Poliakova

2021 m. rugsėjo 18 d. Katedros aikštėje vyko Lietuvos lenkų mokyklų mokytojų draugijos „Macierz Szkolna“ organizuota III-oji lenkų mokyklų edukacinė mugė „100 spalvų“. Šiais metais mugė buvo „Tautų mugės“ dalis. Iš viso 23 mokyklos pristatė savo mokyklų stendus. Mugėje dalyvavo ir mūsų gimnazija. Savo stende, kaip ir kiekviena ugdymo įstaiga, siekėme parodyti savo išskirtinumą, pasiekimus bei vykdomą edukacinę kultūrinę veiklą. Ypač džiaugėmės mūsų gimnazijos mokinių sportiniais laimėjimais. Prie spalvingo gimnazijos  stendo susirinko nemažas mokytojų būrys, kuris aktyviai reklamavo savo ugdymo įstaigos veiklą.

Humanitarų metodinės grupės koordinatorė  Zyta Jurgelevič

2021 m. rugsėjo 17 d. gimnazijoje lankėsi garbingi svečiai iš Ščecino (Lenkija). Dėl pandemijos ribojimų svečiai susitiko tik su gimnazijos administracija. Susitikime buvo aptarti projekto ,,Szlakiem Narbutta“ būsimi bendri darbai.  Łukasz Szełemej pasidžiaugė, kad jo knyga apie Liudviką Narbutą jau spaustuvėje ir greitu metu išvys dienos šviesą. Svečiai apsilankė Dubičiuose, uždegė žvakes ant Liudviko Narbuto kapo ir prie kryžiaus Dubičių mūšio vietoje.

Humanitarų metodinės grupės koordinatorė      Zyta Jurgelevič

2021 m. rugsėjo 14 d. penktokai ir šeštokai su savo auklėtojomis lankėsi Dubičiuose. Čia įvyko trumpą pamokėlė, kurios metu buvo kalbama apie 1863 m. sukilimą, Liudviko Narbuto veiklą bei Dubičių mūšį. Mokiniai diskutavo, kodėl mūsų gimnazijai suteiktas Liudviko Narbuto vardas. Gimnazijos globėjo palaidojimo vietos priežiūra svarbus ir atsakingas darbas. Mokiniai sutvarkė didvyrių kapą, uždegė žvakutes ir pagerbė žuvusiųjų kovose už nepriklausomybę  atminimą.

Zyta Jurgelevič 6 klasės auklėtoja