2018 m. kovo mėn.
« Vas   Bal »

Archyvas 2018 kovo 27

Kovo 27 d. mūsų gimnazijoje vyko ugdymo karjerai projektas „Absolventų diena“. Tai graži gimnazijos bendruomenės iniciatyva prisidėti prie jaunosios kartos skatinimo tobulėti, jų verslumo ir pilietiškumo ugdymo. Pagrindinis projekto tikslas – sugrąžinti į savo mokyklą sėkmingiausius, gyvenime jau pasiekusius pripažinimo žmones, kad jie pasidalintų su mokiniais patirtimi, motyvuotų ir įkvėptų jaunus žmones kryptingai siekti užsibrėžtų tikslų ir rekomenduotų, kaip tai padaryti geriausiai.

Atkuriant žmogišką ryšį tarp skirtingų kartų, įtvirtinamos pamatinės vertybės, išryškinami sektini moraliniai pavyzdžiai – bendruomenės stabilumo bei gyvastingumo pagrindas.

Šis projektas skirtas mokiniams, kurie siekia įgyti organizacinių, lyderystės, vadovavimo įgūdžių. Mokiniams, kurie domisi naujovėmis ir nori dalyvauti prasmingoje visuomeninėje veikloje. Taip pat planuojantiems savo karjerą. Projekte kviečiami dalyvauti iniciatyvūs, pritariantys projekto tikslams, turintys gražių, įdomių idėjų, pasižymintys atsakomybe, pareigingumu, mėgstantys bendrauti gimnazijos absolventai (Violeta Pansevič, Ana Gliebė, Ivona Ivaško, Beata Antropik).

Ugdymo karjeros koordinatorė Gitana Šablinskaja

Šių metų kovo 27 dieną mūsų gimnazijos IG klasės mokiniai, su mokytojomis Vilija Petrauskiene ir Julija Aidukoniene, vyko susipažinti su Dzūkijos nacionalinio parko kraštovaizdžiu ir etnokultūra. Mokiniai lankėsi Čepkelių rezervate, kuris išsiskiria savo gamtiniu savitumu ir neaprėpiama platybe. Po to nuvyko  į Dzūkijos nacionalinio parko direkcijos etnografinę sodybą – muziejų, kur susipažino su dzūkų gyvenimo būdu, papročiais, tradicijomis.  Išvykos „vinis“, kaip mokiniai sako – edukacinė pamoka Rūtos Sakalienės sodyboje. Čia patys kepė  bandeles, ragavo žolelių arbatą ir pilni įspūdžių pažadėjo sugrįžti.

Geografijos vyr. mokytoja Vilija Petrauskienė ir  matematikos vyr. mokytoja Julija Aidukonienė

Kovo 26-ąją dieną mūsų mokykloje vyko Tarptautinės teatro dienos minėjimas. Šią dieną vyresniųjų klasių mokiniai pakvietė pradinukus pasižiūrėti jų vaidinamų  spektaklių: lietuvių k. „Zuikis Puikis“, lenkų k. „Neklaužados zuikiai“, anglų k. „Vilkas ir septyni ožiukai“. Pradinukai susidomėję žiūrėjo, plojo ir džiaugėsi, kad mokykloje vyko toks minėjimas.

Šypsenų, susidomėjimo, smalsumo ir nekantrumo tą dieną tikrai netrūko!

Lietuvių k. mokytoja Ingrida Verbickienė

Kovo 19-23 dienomis, mūsų gimnazijoje vyko veiksmo „Savaitė be patyčių“, kurios tikslas atkreipti dėmesį į patyčias, užkirsti joms kelią, padėti vaikams spręsti patyčių situacijas, neleisti joms atsirasti.

Visą savaitę gimnazijoje vyko įvairios veiklos. Klasės valandėlių metu mokiniai kalbėjo apie emocijas ir jausmus, buvo diskutuojama apie patyčių mokykloje bei internetinių patyčių prevenciją.

Mokiniai atliko testą, atsakymus į klausimus padėjo surasti visoje šalyje puikiai žinomi veidai, kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriai – krepšininkas Jonas Valančiūnas, laidų vedėja Beata Nicholson, atlikėjas Vidas Bareikis ir žurnalistas Richardas Jonaitis. Kiekvienas pabaigęs testą gavo už įgytas žinias  diplomą.

Tikimės, jog veiksmo savaitė „Be patyčių – 2018” ne tik suvienys gimnazijos bendruomenę, bet ir sutelks bendram tikslui – puoselėti vertybes, išlaikyti gerus, draugiškus tarpusavio santykius.

Socialinė pedagogė Gitana Šalinskaja