+
Paieška
emokykla
emokykla
https://https://www.mokykla2030.lt/



Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001). 


http://www.ldb.lt/TDB/Utena/PublishingImages/JDC%20logo%20webui%20new.png










Archyvai
Kalendorius
2018 m. lapkričio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Spa   Gru »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.55 - 10.40
4. 11.00 - 11.45
5. 12.05 - 12.50
6. 13.00 - 13.45
7. 13.55 - 14.40
8. 14.50 - 15.35

Archyvas 2018 lapkričio

Pliušinio meškiuko dienos proga lapkričio 26 dieną gimnazijos bibliotekoje įvyko užsiėmimai 0-IV klasių mokiniams. Šią dieną kiekvienas vaikas atsinešė į mokyklą savo didelį ar mažą draugą meškiuką. Biblioteka virto Meškiukų karalyste. Iš pradžių vaikai susipažino su pliušinio meškiuko atsiradimo istorija. Vėliau patys pasakojo apie savo mylimus meškiukus ir rodė juos kitiems klasės draugams. Po to mokiniai  spalvino  meškiukus ir atliko įvairias užduotis. Bibliotekoje taip pat buvo surengta knygų apie meškiukus ir pačių meškiukų paroda. Vaikai išsirinko jiems patikusį meškiuką ir knygutę. Minėjimas pasibaigė diplomų įteikimu už dalyvavimą linksmoje šventėje.

Bibliotekininkė Božena Michnevič

2018 m. lapkričio 23 d. biologijos vyr. mokytoja pravedė atvirą pamoką IG klasėje, į kurią atvyko Šalčininkų rajono biologijos mokytojai. Pamokos tema: „Žmogaus kvėpavimo sistemos sandara ir funkcijos“. Pamoka vyko informacinių technologijų kabinete. Jos metu mokiniai atliko individualias užduotis bei dirbo grupėse, žiūrėjo filmą, sprendė testą internete. Pamokos pabaigoje mokiniai įvertino savo žinias bei darbą, už aktyvų darbą gavo taškus.

Po pamokos vyko jos aptarimas. T. Bogdiun papasakojo bei pademonstravo svečiams internetines programas, kurias naudoja savo pamokose.

Biologijos vyr. mokytoja Teresa Bogdiun

2018 m. lapkričio 21 d. mūsų gimnazijos IG, IIG ir IIIG klasių mokiniai dalyvavo pirmosios pagalbos suteikimo mokymuose, kuriuos pravedė gydytojas Tomas Trybė. Organizavo seminarą bei pakvietė lektorių Šalčininkų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Sveikatos ugdymo priemonių gerinimo projektą vykdo Šalčininkų rajono savivaldybė. Instruktorius Tomas Trybė papasakojo bei parodė praktiškai, kaip padėti žmogui įvairiose gyvenimo situacijose: sąmonės praradimo, užspringimo, kaulų lūžių ir kitų nelaimių atvejais, papasakojo, kaip taisyklingai atlikti širdies masažą, dirbtinį kvėpavimą, sustabdyti kraujavimą. Šios žinios yra labai naudingos bei svarbios mūsų mokiniams.

Biologijos vyr. mokytoja Teresa Bogdiun

Šių metų lapkričio 16 d. mūsų gimnazijoje vyko tradicinis Tolerancijos dienos minėjimas. Tolerancijos dienos minėjimo tikslas – įsileisti į savo širdį šalia esantį kitokį žmogų ne tik savo išvaizda, bet ir kitokių pažiūrų, išpažįstančių kitą religiją. Šiais metais Tarptautinės Tolerancijos dienos simbolis – TOLERANCIJOS RAKTAS, kuris puikiai tinka atrakinti žmonių mintis, širdį, jausmus. Užsiėmimų metu su mokiniais buvo aptarti skaudūs istoriniai Lietuvos ir pasaulio įvykiai bei jų pasekmės. Mokiniai aptarė įvarius nepakantumo, netolerancijos atvejus, deklamavo eilėraščius, aiškino žymių žmonių citatas, nagrinėjo bei prisiminė Tolerancijos simbolių reikšmę nuo 2008 metų iki dabar. Paminėdami šią dieną mokiniai karpė, tapė, darė aplikacijas su raktais, taip išreikšdami tolerantiškumo idėją. Savo atliktais darbais išpuošė mokyklos fojė.

Socialinė pedagogė Kristina Linkevič

Mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo Šalčininkų rajono konkurse „Pažink savo gimtinę“, skirtame Lietuvos ir Lenkijos nepriklausomybės šimtmečiui paminėti. Vaikai ir jaunimas kūrė literatūrinius bei dailės darbus apie savo tėvynę, gimtąją kraštą bei kaimą. Lapkričio 15 d. Jašiūnų dvare buvo paskelbti konkurso nugalėtojai. Piešinių autoriai IG klasės mokinys Gabrielius Lenkevičius laimėjo I vietą ir 4 klasės mokinė Gabrielia Barkovskaja – II vietą. 6 klasės mokinė Patricija Markel, eilėraščio autorė, laimėjo I vietą ir renginio metu deklamavo savo kūrinį.  Šalčininkų rajono meras Z. Palevič įteikė konkurso nugalėtojams diplomus bei dovanas.

Tą dieną konkurso dalyviai ekskursijos metu aplankė A. Krepštul muziejų Tabariškėse, Pavlovo respubliką, Vilkiškių dvarą. Jašiūnų dvare žiūrėjo filmą apie brolius Sniadeckius bei dvaro šeimininką M. Balinskį.

Lenkų kalbos vyr. mokytoja Teresa Bogdiun

Rajone vyksta projekto „Lyderio Laikas 3“ atvirų pamokų ir užsiėmimų savaitė „Aktyvi pamoka, aktyvi veikla“. Mūsų gimnazijoje lankėsi šio projekto kūrybinės komandos nariai bei Šalčininkų švietimo ir sporto skyriaus vyriausieji specialistai. Jų apsilankymo tikslas – aktyvieji metodai pamokose. Gimnazijoje tą pačią dieną buvo suplanuotos – atvira kūno kultūros pamoka, tema: „Tinklinis: kamuolio padavimo iš viršaus ir apačios technika“, integruotos muzikos – geografijos pamoka, tema: „Azija ir muzikos garsai“  ir lietuvių – rusų kalbų pamoka, tema: „Daiktavardis“. Džiaugiamės, kad mūsų gimnazijos mokytojai pasidalijo savo patirtimi, išklausė siūlymų ir patarimų, kaip gerinti pamokos kokybę. Tikimės, kad ir svečiai atrado naudingų ugdymui naujovių.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Juliana Markel

Lenkijos Respublikai jau 100 metų! Šimtmetis tai daug ar mažai? Į šį klausimą bandė atsakyti mūsų mokyklos bendruomenė ruošdama šventinį Lenkijos jubiliejinį koncertą. Kalesninkų Liudviko Narbuto gimnazijos mokiniai atliko daug prasmingų, įdomių veiklų. Gimnazistai puošė langus baltai – raudonais lapais, atnaujino stendus, gamino šventinius atvirukus ir kotiljonus, dekoravo aktų salę. Aktyviausi visų klasių mokiniai mokėsi dainų ir ruošė tradicinį istorinį vaidinimą. Pagaliau, lapkričio 12 d., mūsų gimnazijoje iškilmingai paminėta Lenkijos nepriklausomybės diena. Visos šios dienos pamokos buvo susietos su Lenkijos istorija, kultūra, menu. Kulminacinis dienos momentas – istorinis vaidinimas ,,Nepriklausoma jau 100 metų…“. Vaidinimo dalyviai įvairiomis teatro, šokio, muzikos, scenografijos formomis papasakojo mokyklos bendruomenei apie Abejų Tautų Respublikos žlugimą ir pasiaukojančią patriotų kovą už Lenkijos valstybės atkūrimą. Vaidinimo metu skambėjo daug gražių eilėraščių ir dainų.

Kartu su gimnazijos bendruomene jubiliejinėse iškilmėse dalyvavo Šalčininkų rajono savivaldybės švietimo skyriaus vyr. specialistas Henrik Danulevič, Kalesninkų seniūnijos seniūnė Danuta Vilbik, Kalesninkų parapijos klebonas kun. Tadas Švedavičius, Versekos mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė Mirena Garackevič ir Kalesninkų lopšelio – darželio vedėja Olga Šimulevič. Gerbiamų svečių išsakyti žodžiai dar kartą priminė mums, kad svarbu nepamiršti istorijos ir puoselėti savo kultūrą.

Lenkijos Nepriklausomybės šimtmečio proga mūsų gimnazijos 5-IIG klasės mokiniai dalyvavo iniciatyvoje „Tau, Lenkija“ bei kūrė eilėraščius. Eilėraščiuose išreiškė savo meilę, pagarbą Lenkijai ir jos gyventojams. Iniciatyvos organizatorė lenkų kalbos mokytoja Teresa Bogdiun apdovanojo jaunus poetus diplomais, o eilėraščius iškabino ant stendo lenkų kalbos kabinete.

Lenkų kalbos vyr. mokytoja Teresa Bogdiun

 

Nuo šių metų rugsėjo mėnesio gimnazijoje įgyvendinama patyčių prevencijos  programa Olweus. Programa sukurta Norvegijoje. Jos autorius – prof. Dan Olweus, daugiau kaip 35 metus nagrinėjantis patyčių ir smurto temas. Programos įgyvendinimo rezultatai švietimo įstaigose rodo, kad labai sumažėjo patyčių tarp bendraamžių mokykloje, taip pat pagerėjo santykiai ne tik tarp bendraamžių, bet ir tarp mokinių ir mokytojų. Programos esmė – išmokyti visą mokyklos personalą atpažinti, pastebėti patyčias ir tinkamai į jas reaguoti. Programos diegimas mokykloje vyks 18 mėnesių (nuo 2018 m. rugsėjo mėn. iki 2019 m. gruodžio). Paskirtas Olweus programos koordinatorius, sudarytas koordinacinis komitetas, sudarytos trys mokymo ir supervizijų grupės (MSG). Kiekvienos grupės darbą organizuoja  du vadovai. Grupiniai užsiėmimai (mokymasis ir atvejų analizė) organizuojami du kartus per mėnesį. Klasių auklėtojai nuo 2019 m. vasario mėnesio kartą per savaitę ves tikslines klasės valandėles, skirtas patyčių temoms analizuoti. Tikėtina, kad įdiegus programą gimnazijos mokytojai ir personalo darbuotojai gebės geriau pastebėti, atpažinti ir reaguoti į patyčias, padidės darbuotojų kompetencija sprendžiant patyčių atvejus, pasikeis mokyklos bendruomenės narių nuostata į patyčių reiškinį, patobulės mokytojų bei mokinių įgūdžiai spręsti konfliktus bei problemines situacijas.

 Š. m. lapkričio 7 d. Vilniuje Lenkų kultūros namuose vyko XXVII Adomo Mickevičiaus raiškiojo skaitymo konkurso „Kresy 2018“ šalies etapas. Jame dalyvavo mūsų gimnazijos mokinės Natalija Malinovska ir Dominyka Narkevič. IG klasės mokinė Dominyka Narkevič laimėjo 3-ąją vietą. Sveikiname nugalėtoją, labai ja didžiuojamės ir linkime sėkmės kitose konkursuose.

Lenkų kalbos vyr. mokytoja Teresa Bogdiun


error: Content is protected !!