2018 m. sausio mėn.
« Gru   Vas »

Archyvas 2018 sausio

Viena iš laukiamiausių visų anūkų švenčių yra Senelių diena, kuomet visas dėmesys skiriamas mylimiems seneliams. Mūsų gimnazijos ugdytiniai  savo senelius į šventę pasikvietė sausio 26 dieną. Jie surengė seneliams vaidinimą ,,Senelis žino geriau‘‘, dainavo dainas, deklamavo eiles, šoko. Po šventinio koncerto pakvietė senelius prie vaišių stalo. Seneliai susėdę kartu su anūkais gurkšnodami arbatą, dalinosi šventės įspūdžiais ir džiaugėsi savo anūkais.

Teresa Dzevkevič Versocka

Mokinių taryba susirinko diskusijai apie visuomenę ištikusią vertybių krizę ir su tuo susijusius padarinius. Patyčios, paauglių nusikalstamumas, narkotikai ir alkoholis – temos, kuriomis ypač aktyviai diskutuojama tiek žiniasklaidoje, tiek visuomenėje. Pasak mūsų jaunimo, žodis „vertybė“ tapo retas svečias. Mes gyvename pagal kažkieno sukurtas  taisykles. Nuo mažų dienų susiduriame su negailestinga realybe, kur išlieka tik stipriausi, protingiausi, geriausi. Jeigu tu toks nesi, iš pradžių tai skaudina tave, bet vėliau užgrūdina. „Arba tu, arba tave“ tampa daugeliui gyvenimo kredo.

Mokinių tarybos pirmininkė Ernesta Matuizo uždavė klausimą sau ir kitiems diskusijos dalyviams „Kokie mes esam – nėra paprasta atsakyti?“ . Trumpi pratimai, kuriuos paruošė Mokinių tarybos koordinatorė, leido giliau pažiūrėti kokiomis vertybėmis jaunimas vadovaujasi. Užsiėmimo metu labai daug kas suprato, kad žmogus gali prasmingai, laimingai gyventi, jei turi mylinčius, o ne vartotojiškus santykius su kitais žmonėmis. Norint būti laimingam, reikia išdrįsti peržengti savo egoizmą ir ryžtis savo gyvenimą dovanoti kitiems. Tie, kurie šią paslaptį įminė, tie neabejotinai gyvens prasmingai ir laimingai.

Mokinių tarybos koordinatorė Gitana Šablinskaja

Netekti laisvės – netekti galimybės augti ir tobulėti. Vergija ne tik žemina tautos vardą, bet menkina jos valią ir dvasią. Lietuvių tautos laisvė išpirkta tauriausių Lietuvos žemės vaikų gyvybėmis. Mes šiandien lenkiame galvas ir atiduodame pagarbą uždegdami žvakelę ir tylos minute dėkojame, kad šiandien mes gyvename laisvoje tėvynėje.

Užmuškite paukštį – čiulbėjimas liks.

Užmuškite balsą – tylėjimas liks.

Užmuškite tylą – alsavimas liks.

Užmuškite džiaugsmą -liūdėjimas liks.

Užmuškite meilę – tikėjimas liks.

Užmuškite žodį – judėjimas liks.

Užmuškite mintį – gyvenimas liks.

Užmuškite LAISVĘ – ir nieko neliks.

Lietuvių k. mokytoja Jūratė Norkūnienė

Sausio 10 dieną gimnazijoje vyko lietuvių kalbos Meninio skaitymo konkursas. Jame dalyvavo nemažas būrelis literatūros mėgėjų. Mokiniai skaitė ir poeziją, ir prozos tekstus. Kiekvienas deklamuojamas eilėraštis skambėjo nuoširdžiai ir nuotaikingai. Džiugino eilėraščių įvairovė. Juose ir sraigė, katinas, zylutė, saulutė… Daug gražių posmų vaikai skyrė gamtai, kalbai, gyvūnėliams. Buvo įdomu klausytis. Skaitovai džiugino gebėjimu klausytojui perteikti meninio teksto mintį, gebėjimu bendrauti su klausytoju. Smagu, kad vis dar turime neabejingų prasmingam, gražiai skambančiam žodžiui.  Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir diplomais.

Nugalėtojos tapo ir šiais metais atstovaus mokyklai Šalčininkų rajono mokinių Meninio skaitymo konkurse Dominyka Narkevič ir Olivija Narkevič.  Sėkmės!

Lietuvių kalbos mokytoja Ingrida Verbickienė

Šalčininkų r. Kalesninkų Liudviko Narbuto gimnazija praneša, kad nuo 2018 m. sausio 1 d. veikia naujai išrinkta Gimnazijos Taryba, kuri pagal gimnazijos veiklos nuostatus yra aukščiausioji gimnazijos savivaldos institucija.

Gimnazijos Tarybos sudėtis:

Mokinių atstovai:

Olga Kondratčik

Ernesta Matuizo

Donata Poliakova

Tėvų atstovai:

Valentina Junda

Kristina Žurienė

Ana Kunevič

Mokytojų atstovai:

Renata Poliakova

Vilija Petrauskienė

Galina Andrukonis

Gimnazijos Tarybos kadencija – dveji metai.

Gimnazijos Tarybos pirmininke buvo išrinkta p. Ana Kunevič. Sveikiname!

Tuo pačiu norėtume širdingai padėkoti 2016-2017 metais veikusios Gimnazijos Tarybos nariams. Ypatingai dėkojame tėvų atstovėms p. Ivonai Narkevič ir p. Katerinai Lenkevičienei už iniciatyvų ir kūrybingą darbą.

Gimnazijos direktorė Aleksandra Sankovska

Gruodžio 29 dieną gimnazijoje šurmuliavo Naujametinis mokinių karnavalas. Dieną  vyko 5-7 klasių šventinis vakarėlis. Mokiniai pristatė savos kūrybos pasaką  „Kas pralinksmins karalaitę“. Karalaitę linksmino šokių grupės, dainininkai, keliaujantis teatras, cirkas. Neapsieita be žaidimų, po kurių laukė saldūs prizai ir dovanėlės.

Vakarop į mokyklą sugūžėjo vyresnių klasių mokiniai. Gimnazistai buvo paruošę nuotaikingų vaidinimų įvairiomis Europos kalbomis. Šventinė nuotaika ir humoras džiugino salėje esančius žiūrovus. Po vaidinimų laukė žaidimų, šokių bei dainų vakaras.

Kalėdos – tai stebuklų metas, kai žvaigždės pildo troškimus, kai džiaugsmas užgožia vargus. Kalėdinis susitikimas ir dalinimasis kalėdaičiu – mūsų gimnazijos tradicija. Gruodžio 21 dieną visa gimnazijos bendruomenė tapo viena didele šeima. Šventėje dalyvavo: Kalesninkų parapijos kunigas Tadeuš Švedavičius, Šalčininkų rajono administracijos direktoriaus pavaduotoja Beata Petkevič, seniūnė Danuta  Vilbik, Tarybos nariai Tadeuš Rus ir Stanislav Vencius.

Kalesninkų parapijos kunigas Tadeuš Švedavičius palaimino kalėdaičius ir visus susirinkusius linkėdamas Dievo palaimos ir tarpusavio santarvės ir supratimo. Visą šventę vainikavo mokinių  ir mokytojų spektaklis: „Senojo fotelio Kalėdiniai pasakojimai“ ir skambančios naujos kalėdinės giesmės.

Mokinių tarybos koordinatorė Gitana Šablinskaja