2017 m. gruodžio mėn.
« Lap   Sau »

Archyvas 2017 gruodžio 1

Lapkričio 29 diena buvo ypatinga L. Narbuto gimnazijos bendruomenei. Mokiniai ir mokytojai turėjo galimybę pasinerti į burtų ir paslapčių pasaulį. Visi liejo vašką, adatos pagalba spėliojo savo būsimo vyro (žmonos) vardą, norėjo sužinoti sėkmė ar nesėkmės, pinigai ar staigmenos laukia jų ateityje. Žaisdami vaikai mokėsi šv. Andriaus tradicijų ir papročių. Kiekvienas atėjęs sužinojo apie save ir savo ateitį kažką naujo, o iš „būrimo kambario” išsinešė daug geros nuotaikos.

Julija Aidukonienė

Baigėsi projektas „Pažink valstybę“  skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100-mečiui paminėti. Mūsų gimnazijai teko garbė prisidėti prie šio reikšmingo paminėjimo. Projekto dalyviai ne tik sužinojo kaip ,,raikomas valstybės pyragas“, bet ir geriau pažino vieni kitus, tapo pilietiškesni.

Geografijos vyr. mokytojas Vilija Petrauskienė

Lapkričio 28 dieną mūsų gimnazijoje vyko konferencija „Pažinkime mūsų valstybės patriarchą Joną Basanavičių artimiau“. Ką mes žinome apie šį Lietuvos laisvės šauklį? Manau, kiekvienas prisimena, kad jis buvo 1918 metų vasario 16 -osios  akto signataras ir pats pirmasis šį aktą pasirašė. Tai labai svarbus įvykis Lietuvai, tačiau ir asmeninis Jono Basanavičiaus gyvenimas buvo labai spalvingas ir įdomus. Turbūt ne visi žinojo, kad ši iškili asmenybė turėjo labai gražią žmoną vokietę, ją be galo mylėjo, tačiau su ja pragyveno vos penkerius metus. Mylimos moters gyvybę pasiglemžė tuometinė rykštė – džiova. Bet dar įdomesnis faktas, kad žmona mirė vasario 16 -ąją, o pats patriarchas Jonas Basanavičius mirė taip pat vasario – 16 ąją. Labai įdomi Jono Basanavičiaus ir gimimo istorija. Kaip pats rašė savo knygoje pasaulį jis išvydo pusgyvis. Ir tik per stebuklą buvo atgaivintas. Na, o kur dar verta kriminalo istorija: gyvenant Bulgarijoje, Varnos mieste (beje šiame mieste yra Jono Basanavičiaus gatvė) , buvo du kartus pasikėsinta į Jono Basanavičiaus gyvybę, spėjama, kad dėl politinių motyvų.

Artėjant Lietuvos šimtmečio gimtadieniui norėtųsi pasidžiaugti, kad tokių žmonių kaip Jonas Basanavičius, Vincas Kudirka dėka, šiandien mes galime gyventi laisvoje, demokratinėje valstybėje.

„Kaip auszrai ausztant nyksta ant źemes nakties tamsybe, o kad taipjau praszwistu ir Lietuwos dwase!“ (Jonas Basanavičius, „Aušra“, 1883 m., Praha).

Siekiant šviesti gimnazijos bendruomenę apie žalingus įpročius, apie alkoholio ir tabako žalą jauno žmogaus organizmui bei apsaugoti nuo tabako ir alkoholio vartojimo plitimo mokinių tarpe, lapkričio 27 d. mūsų gimnazijoje įvyko proto mūšis, kuri vedė Vilniaus apskrities Šalčininkų PK ir jų partneriai Šalčininkų visuomenės sveikatos biuras.

Protmūšio metu didelis dėmesys buvo skiriamas informacijai apie tabako ir alkoholio pasekmes žmogui, informacijai, kas ir kaip gali padėti atsisakyti rūkymo tiems, kas jau rūko. Taip pat buvo stengiamasi formuoti vertybes, teisingas nuostatas į alkoholio, tabako ir narkotikų vartojimą, mokiniai buvo skatinami laisvalaikį praleisti be žalingų įpročių, buvo formuojama nuostata, kad laisvalaikis gali būti smagus ir be žalingų įpročių. Proto mūšyje dalyvavo 20 mokinių.

Nuoširdžiai dėkojame Vilniaus apskrities Šalčininkų PK ir Šalčininkų visuomenės sveikatos biurui už puikiai praleistą laiką ir dovanas laimėtojams.

Socialinė pedagogė Gitana Šablinskaja