2017 m. lapkričio mėn.
« Spa   Gru »

Archyvas 2017 lapkričio

Šiais mokslo metais nuo spalio 9 iki lapkričio 25 d. Kalesninkų Liudviko Narbuto gimnazijos 5 ir 6 klasių  mokiniai dalyvavo projekte „Ugdome išradėją“.

Mokiniai gavo  kompiuteriukus „Micro:bit“  ir  priedus prie „Micro:bit“ kompiuteriukų.  Pamokos buvo vestos nuotoliniu būdu.  O musų gimnazijoje pamokos vedė informacinių technologijų  mokytoja.

Daugiausia džiaugsmo patyrė mokiniai, kai sukūrė pirmą programėlę, parašė savo vardą ir jį paleido su „Micro:bit“ kompiuteriu. Dar kartą įsitikinome, jog su „Micro:bit“ kompiuteriukais galima mokytis kūrybiškai, noriai, įdomiai ir labai linksmai.

Lapkričio 25 d. mokiniai vyko į bagiamąjį renginį, kuris buvo suarganizuotas Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazijoje. Renginio metu mokinams buvo duotos užduotys atrakinti kuo daugiau seifų. Kiekvienas seifas apsaugotas skirtingo saugumo lygio sistema, todėl už atrakintą seifą, priklausomai nuo jo sudėtingumo, buvo skiriama taškų suma.

Renginys buvo įdomus tuo, kad vaikai atvyko  apsirengę slaptojo agento kostiumais. Visi projekto dalyviai gavo diplomus ir dovanas.

IT vyr. mokytoja Jolanta Ivanovskaja

Informacija apie laisvą fizikos mokytojo pareigybę

Informacija apie laisvą darbo vietą

Mūsų gimnazijoje vykdomas projektas „Pažink valstybę“, skirtas Lietuvos nepriklausomybės 100-mečio paminėti. Projektas skatina mokyklų bendruomenę imtis pilietinės atsakomybės ir bendradarbiaujant su valstybės institucijomis spręsti aktualias visuomenei problemas. Projekto veiklos suskirstytas į 3 etapus. Mūsų gimnazijai teko viena ir labai svarbių valstybės valdymo sričių-ūkis.

Pirmame etape projekto komandos su mokytoja Vilija Petrauskiene, nustatė problemą ir ieškojo sprendimo būtų.

Antrame etape vykome į Šalčininkų r. savivaldybę.

Geografijos vyr. mokytoja  Vilija Petrauskienė

Lapkričio 16 d. gimnazijoje paminėjome Tarptautinę Tolerancijos dieną.

Tolerancija – tai paprasčiausiai supratimas, kad visi žmonės yra tau lygūs, kad jie – tokie patys žmonės, piliečiai, asmenybės, ir turi vienodas teises kaip ir tu. Šios dienos paminėjimui kasmet pasiūlomas vis kitoks simbolis –  šie metai pakvietė pasirinkti itin reikšmingą ženklą – RANKAS. Šią dieną su mokiniais buvo aptarti nepakantumo, netolerancijos atvejai gimnazijoje ir klasėse, bei suformuluota išvada, jog tolerancija yra mūsų pačių rankose.

Tolerancijos dienos renginiai – puiki proga dar kartą apmąstyti savo vertybes, tolerancijos ribas bei galimybes.

Socialinė pedagogė Gitana Šablinskaja

2017 m. lapkričio 16 d.  5, 6, IIG, IIIG klasių mokiniai lankėsi Valdovų rūmuose Vilniuje. Mokiniai buvo suskirstyti į dvi grupes. 5 ir 6 klasių mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Pavanos žingsnių“. Vienoje  gražiausių Valdovų rūmų muziejaus menėje jie mokėsi šokti diduomenės šokį pavaną pagal gyvai atliekamą  muziką. Vyresnių klasių mokiniai daug sužinojo apie viduramžių lietuvių ginklus, galėjo palaikyti kalavijus, rapyras, kovinius kirvius. Norintieji pasimatavo šalmus ir skydus, pozavo nuotraukoms. Daug sužinojo apie Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos istoriją, apžiūrėjo išlikusius autentiškus mūrus. Valdovų rūmų bokštelyje įrengtoje apžvalgos aikštelėje mokiniai grožėjosi sostinės vaizdais.

Istorijos mokytoja metodininkė Zyta Jurgelevič

2017 m. lapkričio 13 d. gimnazijoje iškilmingai paminėta Lenkijos nepriklausomybės diena. Istorinį vaidinimą parengė IG ir IIG klasių mokiniai. Mokiniai  vaidino įvairius epizodus iš Lenkijos istorijos – nukarūnuotą  valstybę, Laisvę mėginančią gelbėti valstybę, pasiaukojančią patriotų kovą už nepriklausomybės atgavimą. Skambėjo daug gražių eilėraščių, F. Šopeno muzika ir  patriotinės dainos.

Istorijos mokytoja metodininkė Zyta Jurgelevič

Žaidimas – ne tik malonumas, bet ir svarbi veikla. Žaisdami vaikai tyrinėja ir atranda vis naujų dalykų.

2017–2018 mokslo metais gimnazijos logopedė su priešmokyklinio amžiaus vaikais dalyvauja respublikiniame prevenciniame ugdymo projekte „Žaidimai moko“.  Projektas skirtas lavinti vaikų erdvės ir laiko suvokimą bei tikslinti ir tobulinti smulkiuosius (riešo, rankų, pirštų) judesius. Logopedinių pratybų metu vaikams informacija pateikiama žaismingai, pasitelkiant  eilėraštukus, kūrybines užduotis. Veikdami kartu, logopedinių pratybų metu mokomės orientuotis popieriaus lape, skirti dešinę ir kairę puses, ieškome pasislėpusių raidžių, tiksliname akies ir rankos koordinaciją.

Logopedė Kristina Jundo

Lapkričio 6 – oji yra paskelbta „Pyragų diena“. Šią dieną mini įvairios įstaigos. Iškeptais pyragais pavaišiname ne tik draugus, kolegas, bet ir prisidedame prie „Išsipildymo akcijos“. Kas kiek galime, paaukojame pinigėlių mažiesiems ligoniukams, kuriems reikia mūsų pagalbos.

Prie šios gražios akcijos šiemet pirmą kartą prisijungė ir Kalesninkų Liudviko Narbuto gimnazija. Mokiniai ir mokytojai kepė pyragus, vaišino visą mokyklos bendruomenę bei ragino prisidėti prie akcijos.

Manome, kad ši diena taps tradicija ir ją minėsime kiekvienais metais.

Anglų k. mokytoja J. Skliutienė

Spalio mėnesį Kalesninkų L. Narbuto gimnazijoje vyko gyvūnų pagamintų iš ekologinių atliekų paroda ir konkursas, kurį paskelbė biologijos mokytoja Teresa Bogdiun Pasaulinės gyvūnų dienos proga. Konkurso nugalėtojais tapo Emilija Aidukonytė (5 kl.), Dominika Narkevič ( 8 kl.) ir Edvin Oblačinski (IIIG kl.). Visi parodos ir konkurso dalyviai gavo diplomus ir dovanas.

Biologijos vyr. mokytoja Teresa Bogdiun

Spalio 27 d. mūsų gimnazijoje vyko šventė ,,Pirmokų priesaika“. Renginį organizavo pradinių klasių mokytojos ir mokiniai.  Pirmokai dainavo dainas, deklamavo eilėraščius ir šoko. Pirmokai pasižadėjo laikytis taisyklių mokykloje, klausytis savo tėvų ir mokytojų. Vaikučiai išgirdo sveikinimus iš pradinių klasių mokinių, 4 klasės mokiniai padovanojo dovanėles. Buvo smagi šventė pirmokėliams ir svečiams.

Vyr.mokytoja  T. Dzevkevič Versocka