+
Paieška
emokykla
emokykla
https://https://www.mokykla2030.lt/



Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001). 


http://www.ldb.lt/TDB/Utena/PublishingImages/JDC%20logo%20webui%20new.png










Archyvai
Kalendorius
2017 m. vasario mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Sau   Kov »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  
Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.55 - 10.40
4. 11.00 - 11.45
5. 12.05 - 12.50
6. 13.00 - 13.45
7. 13.55 - 14.40
8. 14.50 - 15.35

Archyvas 2017 vasario

Vasario 24 dieną Kalesninkų L. Narbuto gimnazijoje vyko pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas. Jame dalyvavo 1-4 klasės mokiniai ir žiūrovai. Susikaupę, tvardantys jaudulį vienas po kito į sceną lipo raiškaus, meniško žodžio mylėtojai.  Skaitovus palaikė salėje sėdintys žiūrovai, vertino pavaduotoja neformaliajam švietimui Gitana Šablinskaja ir lenkų kalbos mokytojos Božena Michnevič bei Zyta Jurgelevič. Konkursui pasibaigus vertinimo komisija išrinko geriausius mūsų mokyklos skaitovus.

Jaunieji dalyviai labai stengėsi, visi norėjo laimėti, tačiau komisijai teko nelengva užduotis įvardinti meniškiausiai deklamavusiuosius.

Iš 1-2 klasių grupės išrinkti:
I vieta – Ernest Žukovskij  (2 kl.)
II vieta – Karolina Gotovecka (1 kl.)
III vieta – Gžegož Bernatovič (2 kl.) ir Karolina Kunevič (1 kl.)

iš 3-4 klasių grupės:

I vieta –  Olivija Narkevič  (3 kl.), Viktorija Kondratčik (3 kl.) ir Emilija Aidukonytė  (4 kl.)
II vieta – Natalia Malinovska (4 kl.), Patrycja Markel (4 kl.) ir Kornelia Sankovska (4 kl.)
III vieta – Šimonas Antropik (3 kl.)
Kiekvienas  konkurso dalyvis gavo diplomą ir dovaną. Visus sveikiname!

Ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Olga Narkevičienė

Vasario 20-24 dienomis mūsų mokykloje nuvilnijo lietuvių kalbos savaitė. Vienas iš tikslų buvo  parodyti, kokia yra graži ir turtinga lietuvių kalba. Kiekvieną dieną vyko renginiai, kurie ugdė mokinių kūrybingumą, išradingumą, puoselėjo meilę lietuvių kalbai.

Savaitė prasidėjo diktanto rašymu. Džiugu buvo tai, kad diktantą rašė ir mokytojai. Tai buvo gera proga visiems pasitikrinti lietuvių kalbos raštingumą. Lietuvių kalba viena seniausių ir archajiškiausių kalbų, todėl  parašyti be klaidų reikėjo nemažai pastangų. Geriausiai parašiusieji diktantą buvo apdovanoti diplomais.

Antradienį, lietuvių kalbos mokytoja Gretana Vasiukevičiūtė pradinių klasių mokinukus, pakvietė į lietuvių liaudies tradicijų, žaidimų, šokių vakaronę. Mažieji mūsų gimnazijos mokiniai pirmiausiai buvo trumpai supažindinti su lietuvių liaudies žaidimų bei šokių tradicijomis ir papročiais, o vėliau įsitraukė į žaidimų bei šokių virtinę. Mažieji žaidė ir šoko „Šiaudų batai”, „Siūlai siūlai susivykit“, „Graži mūsų šeimynėlė” ir kt. Mokinių juokas ir klegesys ilgai skambėjo mokyklos koridoriais.

Įtemptas rytas prasidėjo trečiadienį. Lietuvių kalbos mokytojos Milda Brakauskienė ir Jūratė Norkūnienė pakvietė 6-9 klasių mokinius į lietuvių kalbos viktoriną „Neieškok žodžio kišenėje“. Gimnazistų laukė daug įvairaus pobūdžio užduočių: kryžiažodžiai, mįslės, literatūrinės bei kūrybinės užduotys.

Ketvirtadienį  gimnazijos aktų salėje nuaidėjo „Poezijos popietė“. Lietuvių kalbos mokytojos sukvietė mokinius neabejingus lietuvių poezijai. Vyko labai šiltas ir jaukus pasisėdėjimas be jokios kritikos ir vertinimų. Mokiniai su pasimėgavimu deklamavo eilėraščius. Visi maloniai buvo nustebinti  direktorės pavaduotojos ugdymui Gitanos Šablinskajos bei lietuvių kalbos mokytojos Gretanos Vasiukevičiūtės deklamavimu.

 

Na, o visą lietuvių kalbos savaitę vainikavo vaidinimai, kuriuos parengė 7,8 ir 9 klasių mokiniai. Salėje nuotaikingai aidėjo mokinių juokas, kai 9 klasės mokiniai vaidino „Mažylis ir Karlsonas“. Vaidinant „Atžalyną“  mokiniams taip pat  buvo apie ką pamąstyti; ką šiais laikais reikštų pasiaukoti dėl kito…

Lietuvių kalbos mokytojos dėkoja visiems mokiniams ir mokytojams aktyviai dalyvavusiems savaitės renginiuose.

Lietuvių k. mokytojos Milda Brakauskienė, Jūratė Norkūnienė, Gretana Vasiukevičiūtė

Kalesninkų L.Narbuto gimnazijos mokiniams kilo idėja šiais metais Vasario 16-ąją paminėti linksmai ir išradingai. Mokiniai sugalvojo pasidaryti kuo ilgesnę Lietuvos vėliavą ir nešti ją per kaimą, taip parodyti kaip myli ir gerbia savo Tėvynę. Mokiniai su užsidegimu spalvino vėliavą gražiausiomis Lietuvos spalvomis:geltona, žalia, raudona. Ir išties dienos būta įspūdingos: 10 metrų ilgio vėliava plevėsavo mokinių rankose. Keliavome dainuodami gražiausias lietuviškas dainas „Brangiausios spalvos“, „Žemėj Lietuvos“, „Laisvė“. Ši Pilietinė akcija dar kartą padėjo suprasti, kokia brangi yra tėvynė ir laisvė.

Lietuvių kalbos vyr. mokytoja Jūratė Norkūnienė

Vasario 8 dieną vyko integruota istorijos ir dailės pamoka 9 klasėje „Piliakalniai: praeities retrospektyva, dabarties realijos, ateities vizijos“. Pamokos metu buvo plėtojama mokinių kultūra bei saviraiška. Pamokos pradžioje mokytoja aiškino, kokiais būdais piliakalniai kūrėsi Lietuvoje. Mokiniai bandė atspėti, kada atsirado piliakalniai. Buvo apžvelgiami piliakalnių etapai, mokytoja aiškino, kokiu laikotarpiu, kaip atrodė ir kokias funkcijas atliko piliakalnis. Mokiniai pasitelkdami savo žinias, patirtį ir fantaziją bandė išmąstyti ir papasakoti, kokia yra piliakalnių dabartis, kaip jie atrodo, kokia jų funkcija yra mūsų laikais. Taip pat buvo aptarti bei apžvelgti Šalčininkų rajono piliakalniai.

Dailės mokytoja G. Borsak

Vasario 8 d.  mūsų gimnazijoje vyko projekto „Dainių dialogai Vilnijos krašte“ jau antrojo etapo renginys – susitikimas. Jo tikslas – šiuolaikinės poezijos ir lietuviškosios bardiškosios kultūros sklaida. Susitikimas buvo skirtas vyresnių klasių mokiniams.

Kultūrininkas Juozas Žitkauskas pristatė renginio dalyvius: bardą Gytį Ambrazevičių ir poetą Vytautą Stankų. Jaunasis bardas atliko keletą dainų, poetas Vytautas skaitė savo eiles.  Projekto vadovas Juozas Žitkauskas   minėjo, kad  šis renginys – tai ne tik sceninis pasirodymas, bet kartu ir kalbėjimas apie muziką ir literatūrą.

Socialinė pedagogė Gitana Šablinskaja

Saugesnio interneto diena yra organizuojama INSAFE tinklo kiekvienais  metais pirmąjį vasario mėnesio antradienį. Minint šią dieną organizuojami įvairūs renginiai. Mūsų gimnazijos vaikai dalyvavo  renginyje: „Vienykimės“.

Pagrindinis šio renginio tikslas yra sudominti mokinius atsakingiau naudotis internetu, ugdyti interneto naudojimo galimybes.

Renginio pradžioje mokiniai pabendravo ir įsiamžino su Lietuvos policijos bičiuliu – šuniuku AMSIU.

Renginyje organizuojamomis veiklomis siekiama mokiniams pasakyti ir parodyti, kad internetas nėra tik žaidimas, socialiniai tinklai, patyčias skatinantys straipsniai, betiksliai pokalbiai su mažais arba visai nepažįstamais žmonėmis. Norima parodyti, kad internetas, tai neišsenkantis žinių šaltinis, kuris gali būti labai naudingas mokantis ar kuriant įvairius dalykus. Siekiama vaikams parodyti plačias interneto galimybes.

Taip mokiniai buvo paskirstyti į skirtingas veiklas pagal jiems priskirtą grupę. Edukacinės programos metu mokiniai taikė robotikos technologijas naudodami saugų internetą. Improvizacijos veiklos metu buvo kuriama situacija/spektaklis saugesnio interneto tema, kuris vėliau buvo pristatytas renginio metu. Fotografijos studijoje kiekvienas renginio dalyvis veiklos metu turėjo galimybę įsiamžinti ant Saugesnio interneto žurnalo viršelio. Protmūšio veiklos metu visi klausimai buvo Saugesnio interneto tematika. Žaisdami dalyviai turėjo galimybę plėsti savo žinias apie saugumą internete.

Visi mokiniai dalyvavo visose veiklose. Mokytojai dalyvavo paskaitoje, vėliau dalyvavo mokinių veiklose.

Mokiniai patyrė nepamirštamų įspūdžių ir emocijų.

IT vyr. mokytoja Jolanta Ivanovskaja

Šiuo metu internetas yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Be abejonės, jame surandame daug naudingų mums dalykų. Jo dėka galime bendrauti su žmonėmis, iš bet kurio pasaulio kampelio. Bet kuo daugiau juo naudojamės, tuo daugiau pavojų gali mūsų ten laukti. Kadangi vaikai turi nekontroliuojamą prieigą prie interneto, prie įvairiausios informacijos ir dažnai labai nesaugios, mes, suaugę, privalome juos saugoti. Todėl nusprendėme sudalyvauti  konkurse „Papuošk bibliotekos duris“. Taip pat vyko renginiai, skirti Saugesnio interneto dienai paminėti. Durys buvo puošiamos mokinių ir bibliotekininkės. Vaikai pasakojo, kad nelabai susimąsto apie juos tykančius pavojus, todėl tokiu būdu pateikta informacija labiau pritraukia dėmesį ir verčia susimąstyti. Naudingos taisyklės yra perskaitomos ir aptariamos. Taip pat nemažai informacijos buvo pateikta bibliotekos stenduose, kurią taip pat rinko patys mokiniai. Bibliotekos darbuotoja pravedė mokiniams nemažai pokalbių šia tema. Tokie renginiai yra labai naudingi, nes tikrai skatina vaikus ir jaunuolius saugiau ir atsakingiau naudotis internetu bei mobiliaisiais įrenginiais. Kadangi renginiai buvo naudingi, todėl stengsimės ir toliau skleisti kuo daugiau informacijos apie tykančius pavojus mūsų gimnazijoje.

Bibliotekininkė Božena Michnevič

Šimtadienio vakaras tarsi pasaka, kai stebuklingos lazdelės dėka mokyklos sporto salė tampa pobūvio sale, kai dar vakar kvailiojantys vaikinai ir merginos tampa elegantiškais kavalieriais ir damomis. Šis šeštadienis buvo būtent toks. Į vieną laukiamiausių švenčių susirinko gimnazijos dvyliktokai, jų tėvai, mokytojai bei svečiai. Visą vakarą skambėjo sveikinimai, linkėjimai, iškilmingai grojo muzika. Bet jau po kelių valandų pasaka pasibaigs ir reikės vėl kibti į mokslus, nes nuo to, kaip bus išlaikyti brandos egzaminai,  priklausys kaip, kur ir tarp kokių žmonių reikės kurti suaugusiųjų gyvenimą.

IV G klasės auklėtoja Julija Aidukonienė

2017 m. vasario 1 d. tęsdami projektą  „Aš gimiau mažame miestelyje“  Kalesninkų Liudviko Narbuto gimnazijos  IG ir IIG mokiniai aplankė Kalesninkų seniūniją. Mokinius pasitiko Kalesninkų k. seniūnė Danuta Vilbik.  Seniūnė papasakojo  apie seniūnijos funkcijas bei veiklą, mokiniai sužinojo apie  įvykdytus  svarbius investicinius projektus, apie techninės infrastruktūros užduočių vykdymą (seniūnijos kelių, apšvietimo, vandentiekio priežiūrą), socialinę pagalbą, teritorijos bei aplinkos saugos valdymą. Seniūnijos darbuotojai papasakojo apie socialinio darbuotojo bei buhalterio darbą, apie sekretorės funkcijas ir pareigas, apie bibliotekos veiklą.

Rusų k. mokytoja S. Sankovska  ir istorijos mokytoja  metodininkė Z. Jurgelevič

error: Content is protected !!