+
Paieška
emokykla
emokykla
https://https://www.mokykla2030.lt/



Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001). 


http://www.ldb.lt/TDB/Utena/PublishingImages/JDC%20logo%20webui%20new.png










Archyvai
Kalendorius
2017 m. sausio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Gru   Vas »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.55 - 10.40
4. 11.00 - 11.45
5. 12.05 - 12.50
6. 13.00 - 13.45
7. 13.55 - 14.40
8. 14.50 - 15.35

Archyvas 2017 sausio

Sausio 27 diena mūsų gimnazijoje įvyko  Senelių Šventė – nepaprasta diena ne tik seneliams, bet ir vaikams. Tai diena, kupina džiaugsmo akimirkų, kai veiduose pasirodo šypsena ir byra laimės ašaros. Vaikai mokosi gerbti vyresniuosius. Visas dėmesys – SENELIAMS. Jiems anūkėliai skiria, daineles, šokius, eiles, pristatė pasaką ,,Ropė”.

Ruošdamiesi šiai šventei mokiniai gamino kvietimus ir labai laukė atvykstančių savo senelių. Iškilmių svečiai – mylimos senelės ir brangūs seneliai. Šią ypatingą dieną seneliams programą buvo paruošę priešmokyklinės grupės ugdytiniai, pradinių klasių bei penktos klasės mokiniai.

Kokie patenkinti ir išdidūs buvo anūkėliai, kurių seneliai atvyko į šventę! Skyrė  jiems daug gražių žodžių bei įteikė dovanėlės. Matėsi ir senelių nušvitę veidai.  

 Renginio metu visų nuotaika buvo gera, netrūko juoko, šypsenos ir padėkos žodžių.  

                                                                                                                  Joana Krasovskaja

Kalesninkų L. Narbuto gimnazijos 3 klasės mokiniai turėjo galimybę dalyvauti netradicinėje integruotoje lietuvių kalbos ir pasaulio pažinimo pamokoje. Pamoka taip patiko mokiniams ir mokytojoms, kad net buvo sugalvotas ir tęsinys. Pamokų metu mokiniai sužinojo, į kokias etnografines sritis skirstoma Lietuva, kur jos yra, kokie pagrindiniai etnografinių sričių ypatumai, kokias tradicijas puoselėja jų gyventojai. Ypač buvo įdomu pasižiūrėti kaip rengiasi įvairių regionų gyventojai ir pasimatuoti dzūkiškus nacionalinius kostiumus. Vaikai su dideliu užsidegimu sprendė įvairias paruoštas užduotis, dėliojo dėliones, klausėsi kiekvieno regiono lopšinių, bandė atspėti, kuria tarme šnekama pateiktuose vaizdeliuose, taip pat susipažino su įvairių regionų kulinarinėmis tradicijomis.

Mokytojos Brigita Vinckevič ir Renata Poliakova paruošė mąstyti, kurti, tyrinėti skatinančių užduočių ir galėjo pamatyti ypatingą mokinių susidomėjimą ir suvokimą, kaip jungti teorines žinias į visumą, o taip pat taikyti jas praktikoje. Tokios integruotos pamokos mokiniams duoda daug naudos: leidžia sisteminti informaciją, sieti ją su praktine veikla, didina mokinių motyvaciją, skatina mokinių ir pačių mokytojų bendradarbiavimą.

Lietuvių kalbos mokytoja B. Vinckevič ir pradinių klasių mokytoja R. Poliakova

Kas yra laisvė? Šį klausimą dažnai užduodame sau, gal kiekvieną dieną, o ypač kada prisimename tragiškas ir garbingas  savo tautos istorines datas. Prieš 26 – erius metus beginkliai žmonės nepabūgę tankų stojo į kovą – laisvės kovą. Vieninteliai ginklai buvo tikėjimas, malda, lietuviška daina. Gyva žmonių siena apgynė visų svajonę – gyventi laisvoje tėvynėje. Todėl šiandien mes gyvename niekam nepriklausančioj Lietuvoje. Džiugu, kad mūsų mokykloje šios dienos paminėjimas buvo ypatingas. Į minėjimą, kuriame mokiniai deklamavo eilėraščius apie laisvę, dainavo patriotines dainas bei prisiminė 1991 metų sausio įvykius, atvyko gyvosios istorijos liudininkas Nepriklausomybės akto signataras Gediminas Šerkšnys. Mokyklos bendruomenei buvo įdomu ne tik išgirsti bet ir pamatyti svečią – juk šis žmogus prieš 26 metus matė viską iš arti, todėl buvo įdomu klausytis prisiminimų, pasakojimų, po kurių sekė gilūs apmąstymai.

Kitos dienos  rytą skambant dainai „Laisvė‘ tylos minute su žvakutėmis rankose ir languose pagerbėme žuvusiuosius už Lietuvos laisvę. Su didele pagarba ir meile mokiniai į sniegą pasodino neužmirštuolių žiedus, o mintyse  kiekvienas iš mūsų apmąstęs šių įvykių prasmę, padėkojo paprastais žodžiais „Ačiū Jums ir už laisvę“.

Lietuvių kalbos mokytoja Jūratė Norkūnienė

Sausio 5 d. mūsų gimnazijoje vyko seminaras mokytojaMs apie konfliktų valdymą. Seminarą vedė psichologė Anna Vinkovskienė. Užsiėmimų metu didžiausias dėmesys buvo skiriamas praktinių įgūdžių tobulinimui, o ne teorinių žinių perteikimui. Mokymų metu psichologės pateikti konfliktinių kaltinimo situacijų valdymo ir tarpininkavimo modeliai gali būti pritaikomi efektyviam konfliktų valdymui ne tik darbinėse, bet ir kitose gyvenimiškose situacijose.

Mokymuose buvo siekiama, kad dalyviai ne tik atpažintų bręstančius konfliktus, bet ir pasirinktų tinkamiausius jų sprendimo būdus (stilius). Todėl mokymų metu buvo sudaryta galimybė kiekvienam dalyviui bent po vieną kartą išbandyti siūlomus modelius, juos aptarti ir įvertinti.

Direktorės pavaduotoja neformaliajam švietimui Gitana Šablinskaja

 

Gruodžio 23 d. gimnazijos Mokinių taryba visą bendruomenę pakvietė į gražią akciją „Kalėdomis kvepiantis rytas“. Tarybos nariai visus vaišino imbieriniais sausainiais ir arbata bei dovanojo šventinę nuotaiką. Visi jaukiai būriavosi gimnazijos aktų salėje kur skambėjo muzika ir gardžiai kvėpėjo kalėdiniais skanėstais.

Mokinių tarybos pirmininkė Ernesta Matuiza

Gruodžio mėnesį mūsų gimnazijos mokiniai ir mokytojai pradėjo ruoštis Kalėdoms bei naujametiniam karnavalui: papuošė savo klases, koridorius, aktų salę. Mokiniai iš balto ir spalvoto popieriaus, siūlų, panaudotų diskų ir kitų priemonių gamino gražias, šventines dekoracijas. Šia proga klasių auklėtojų metodinės grupės koordinatorė paskelbė konkursą „Kalėdos jau arti“, kurio tikslas buvo ne tik skatinti mokinius rūpintis gimnazijos aplinkos estetika, sukurti gimnazijoje šventinę nuotaiką bei pasiruošti šventėms, bet ir vystyti mokinių meninius gabumus. Mokiniai ypač stengėsi pagaminti įspūdingus, nepakartojamus bei įdomius papuošalus, kuriuos pakabino ant klasių durų. Papuošalų originalumą, estetiką bei darbo atlikimo technikos sudėtingumą vertino komisijos narės: mokytojos J. Ivanovskaja, G. Andrukonis ir J. Norkūnienė. Visų mokinių darbai buvo gražūs, todėl komisija kiekvienoje kategorijoje išrinko po dvi klases. Gruodžio 22 dieną buvo paskelbti konkurso laimėtojai. Pirmoje kategorijoje laimėjo 2-os ir 4-os klasės mokiniai, antroje kategorijoje – 7-os ir 8-os klasės, trečioje – I-os G ir IV-os G klasės mokiniai. Laimėtojai gavo diplomą bei saldžias dovanas. Nuoširdžiai visus sveikiname ir linkime linksmų Švenčių!

Klasių auklėtojų metodinės grupės koordinatorė Teresa Bogdiun

Gruodžio 22 dieną vyko integruota geografijos ir lenkų kalbos pamoka 7 klasėje „Pasaulio šalys ir rašybos taisyklės“. Pamokos pradžioje mokiniai įvertino savo žinias, nupiešė laiptus ir pažymėjo nuo 0 iki 10 balų savo žinių lygį. Integruotos pamokos metu mokiniai dirbo poromis bei individualiai, atliko daug užduočių. Septintokai pažino 10 didžiausių pagal gyventojų skaičių ir pagal teritoriją pasaulio šalių, aptarė jų ekonominę situaciją, geografinę padėtį, surado jas žemėlapyje. Taip pat išmoko 10 mažiausių pasaulio šalių pavadinimus. Su lenkų kalbos mokytoja vaikai pakartojo šalių, miestų, jų gyventojų pavadinimų rašybą, atliko gramatikos užduotis. Pamokos pabaigoje mokytojos paprašė mokinių vėl įvertinti savo žinias. Visų mokinių žinių lygis pakilo, nes jie labai aktyviai dirbo, stengėsi kuo daugiai išmokti.

Lenkų kalbos vyr. mokytoja Teresa Bogdiun ir geografijos mokytoja Kristina Michalovskaja

Laikas labai greitai bėga. Atrodo, ne taip seniai sutikome Naujuosius 2016-uosius metus, o štai ir vėl atėjo Kalėdos, artėja metų pabaiga.

Kalėdos – tai laikas, kai visi vienijasi, stengiasi pabūti su artimaisiais, pasidžiaugti vieni kitais. Pasidalinti džiugia nuotaika gruodžio 21 dieną į mūsų gimnazijos aktų salę susirinko Kalesninkų parapijos klebonas Anatolijus Markauskas, Šalčininkų rajono tarybos nariai, Kalesninkų seniūnė,  mokiniai, jų tėveliai bei seneliai ir gimnazijos darbuotojai. Visi kartu šventėme gimnazijos Kūčias. Šis susitikimas jau tapęs tradiciniu. Šventinę nuotaiką sukūrė mokinių meno programėlė ir skambančios kalėdinės giesmės.

Po programos kunigas visus pakvietė pasidalinti kalėdaičiais. Vėliau vyko Kūčių vaišės Kalesninkų kaimo bendruomenės namuose.

Dėkojame mokinukų tėveliams už dalyvavimą šventiniame renginyje, už šilumą ir paramą mūsų gimnazijai. Ačiū, kad esate su mumis. Džiugių šv. Kalėdų!

Direktorės pavaduotoja neformaliajam švietimui Gitana Šablinskaja

 

error: Content is protected !!