+
Paieška
emokykla
emokykla
https://https://www.mokykla2030.lt/



Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001). 


http://www.ldb.lt/TDB/Utena/PublishingImages/JDC%20logo%20webui%20new.png










Archyvai
Kalendorius
2016 m. gruodžio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Lap   Sau »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.55 - 10.40
4. 11.00 - 11.45
5. 12.05 - 12.50
6. 13.00 - 13.45
7. 13.55 - 14.40
8. 14.50 - 15.35

Archyvas 2016 gruodžio 2

Gruodžio 1-ąją, pažymima Pasaulinė AIDS diena. Skaičiuojant nuo tada, kai pasaulyje buvo užregistruotas pirmasis ŽIV infekcijos atvejis, 78 mln. žmonių pasaulyje užsikrėtė ŽIV, iš kurių 35 mln. žmonių mirė nuo ligų, susijusių su AIDS, rašoma Jungtinių Tautų AIDS programos (angl. UNAIDS) pranešime spaudai.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, sergamumo ŽIV rodiklis Lietuvoje 2015 m. siekė 5,4 atvejo 100 tūkst. gyventojų ir tai mažiau nei ES/EEE šalių vidurkis (6,2 atv./ 100 tūkst. gyv.). Šiemet Lietuvoje nustatyti 168 nauji ŽIV atvejai. Iš viso Lietuvoje iki š.m. lapkričio 1 d. užregistruoti 2703 ŽIV užsikrėtę asmenys. Vyrų keturis kartus daugiau nei moterų.

I G ir IV G klasių mokiniai šiandien stebėjo  Pasaulinei AIDS dienai skirtą viešą prof. dr. Sauliaus Čaplinsko paskaitą  „AIDS: GERIAU ŽINOTI!”. Paskaitos metu profesorius atsakė į aktualius visuomenei klausimus apie ŽIV ir AIDS. Kodėl nepavyksta sustabdyti ŽIV epidemijos? Kokie mitai vis dar gaubia ŽIV ir AIDS? Kodėl ŽIV paplitimas mūsų kaimynystėje vienas didžiausių? Ką apie ŽIV ir AIDS turi žinoti kiekvienas? Paskaitos įrašą  galima rasti Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Youtube kanalo paskyroje.

Socialinė pedagogė Gitana Šablinskaja

Šv. Andriejaus diena minima naktį iš lapkričio 29-osios į lapkričio 30-ąją. Nuo seno tikima, kad ši naktis ypatinga. Niekas negalėtų pasakyti, kodėl būtent ji laikoma tinkamiausia ateities spėjimams – galbūt palankią atmosferą sukuria niūrūs, lietingi, ilgi lapkričio vakarai…

Lapkričio 30 dieną mūsų gimnazijoje 0 – 4  klasių mokiniams vyko renginys Šv. Andriejaus dienai paminėti. Renginį vedė pradinių klasių  vyr. mokytoja Irena Miliun. Ji moksleiviams papasakojo apie Šv. Andriejaus dienos burtus, tradicijas. Vėliau mokiniai, ikimokyklinio ugdymo pedagogės Kristinos Jundo bei pradinių klasių mokytojų Renatos Poliakovos, Joanos Krasovskajos ir Teresos Dzevkevič – Versockos padedami, būrė. Populiariausias ir seniausias Šv. Andriejaus dienos burtas – vaško iš degančios žvakės lašinimas pro rakto ertmę į indą su vandeniu. Susidariusios vaško formos reiškė ir meilę, ir sėkmę, ir vestuves. Vėliau dalyviai kortelių, su parašytu vardu, pagalba išbūrė savo mylimojo (mylimosios) vardus. Dar vienas burtas – „Ateitis po keturiais puodeliais“. Mokiniai „sužinojo“ savo busimas profesijas. O kas norėjo sužinoti, kas gi jo laukia artimoje ateityje, dešine ranka pro kairį kelį traukė spalvotą kortelę su pranašyste. Po būrimų mokinių laukė daug įvairių konkursų, žaidimų ir šokių.

Per renginį vyravo jauki, draugiška atmosfera. Visi mokiniai noriai dalyvavo būrimuose ir linksmai praleido popietę, skirtą Šv. Andrejaus dienai.

Pradinių klasių vyr. mokytoja Irena Miliun

Lapkričio 25 dieną 8 klasėje vyko integruota biologijos ir lenkų kalbos pamoka, kurią pravedė mokytojos Teresa Bogdiun ir Božena Michnevič. Pagrindinis pamokos uždavinys buvo paaiškinti mokiniams, kad narkotikai, net patys silpniausi, visada sukelia priklausomybę, kuri dažniausiai baigiasi mirtimi. Pamokos tema buvo citata iš Barbaros Rosiek knygos: „Buvo taip… nes blogai suprasta laisvė veda keliu į niekur…“. Mokiniai jau daug žinojo apie narkotikų žalą ir narkomano gyvenimą, nes namuose perskaitė ištrauką iš B. Rosiek „Narkomanės dienoraščio“. Pamokos pradžioje užpildė lentelę, kurioje parašė, kokią žalą padaro narkotinės medžiagos  žmogaus sveikatai bei nurodė priežastis, kodėl žmonės jas pradeda vartoti. Biologijos mokytoja parodė PowerPoint pristatymą „Narkotikai atima laisvę!“ bei papasakojo apie ligas, kurias sukelia narkotikai, rūkymas ir alkoholio vartojimas. Narkotinės medžiagos sukelia organizmo degradaciją bei priklausomybę, žmogus negali be jų gyventi, todėl praranda laisvę, galiausiai miršta. Narkomanai dažnai užsikrečia vienas nuo kito virusu ŽIV, serga AIDS bei miršta.

Pamokos metu mokiniai mokėsi pasirinkti tinkamą gyvenimo sprendimą, argumentuoti jį, pildė „problemos sprendimo medelį“, kalbėjo apie savo jausmus. Dažniausiai tai buvo liūdesys, nusivylimas, kad žmonės pasirenka netinkamą gyvenimo kelią, tampa priklausomi nuo žalingų įpročių. Vaikai buvo nustebę, kai dienoraščio veikėja nepaklausė nepažįstamo vaikino klube, ką jai suleido su švirkštu.

Lenkų kalbos mokytoja papasakojo apie knygos autorę. Barbara Rosiek jaunystėje buvo narkomanė, dėl narkotikų išnešdavo daiktus iš savo namų, vogdavo, keletą kartų sėdėjo kalėjime. Laimei, jai pavyko pasveikti. Savo prisiminimus aprašė „Narkomanės dienoraštyje“. Jos gyvenimas yra gera pamoka kitiems.

Apibendrindami savo darbą bei pamokos metu įgytas žinias mokiniai pabrėžė, kad labai svarbu neklausyti kitų žmonių įkalbinėjimų ir niekada nepradėti vartoti narkotikų.

Biologijos vyr. mokytoja Teresa Bogdiun ir lenkų kalbos mokytoja Božena Michnevič

error: Content is protected !!