+
Paieška
emokykla
emokykla
https://https://www.mokykla2030.lt/



Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001). 


http://www.ldb.lt/TDB/Utena/PublishingImages/JDC%20logo%20webui%20new.png










Archyvai
Kalendorius
2016 m. lapkričio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Spa   Gru »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.55 - 10.40
4. 11.00 - 11.45
5. 12.05 - 12.50
6. 13.00 - 13.45
7. 13.55 - 14.40
8. 14.50 - 15.35

Archyvas 2016 lapkričio

2016 m. lapkričio 25 d. Jašiūnų dvare  vyko konferencija „Henrikas Senkevičius – Lenkijos sūnus, Nobelio premijos laureatas“, skirta žymaus prozininko, Nobelio premijos laureato Henriko Senkevičiaus metinėms paminėti. Šiemet minimos garsaus rašytojo 170-osios gimimo ir 100-osios mirties metinės, todėl Lenkijos Respublikos Senatas 2016 metus paskelbė Henriko Senkevičiaus metais. Rajono švietimo įstaigų mokiniai parengė ir pristatė pranešimus apie garsaus lenkų rašytojo biografiją, kūrybą, deklamavo eilėraščius, pristatė trumpus vaidinimus. Mūsų gimnazijos IG klasės mokinys Modest Narkevič skaitė pranešimą apie Henriko Senkevičiaus biografiją ,,Henriko Senkevičiaus gyvenimas ir kūryba (1846-1905)“.

Lenkų k. mokytoja Z. Jurgelevič

 

 

2016 m. lapkričio 24 d. mūsų gimnazija dalyvavo V Rusų kultūros festivalyje. Festivalio tikslas – kultūrinės atminties ugdymas, tradicijų saugojimas, skleidžiant ir puoselėjant Rusų kultūros grožį ir žavesį. Festivalyje dalyvavo daug svečių, dalyvių, Rusijos ambasados atstovas. Festivalyje buvo gausų visokių įdomių pasirodymų – dainų, šokių, inscenizacijų. Dalyviai buvo apdovanojami padėkomis ir saldžiais prizais.

Rusų k. mokytoja S. Sankovska

lapkričio 23

Ar Jūs rašote laiškus? Taip, taip, teisingai. Tuos, ant popieriaus? 2016 m. lapkričio 21 d. lenkų k. mokytoja Z. Jurgelevič ir rusų k. mokytoja S. Sankovska pravedė integruotą pamoką IG klasėje ir bandė sudominti mokinius epistoliniu žanru. Pamokos tema – „Laiško rašymas“. Pamokos metu mokiniai sužinojo, kas yra epistolinis žanras, kokių rūšių būna laiškai, diskutavo apie popierinių laiškų rašymo aktualumą šiandien, atliko įvairias užduotis. Pamoka buvo smagi, įdomi ir naudinga.

                     Lenkų k. mokytoja Z. Jurgelevič, rusų k. mokytoja S. Sankovska

2016 m. lapkričio 20 d. rusų kalbos mokytoja Stela Sankovska ir lenkų kalbos vyr. mokytoja Teresa Bogdiun pravedė 8, IG,  IIIG klasių mokiniams edukacinį užsiėmimą A. Puškino muziejuje Markučiuose. Prieš atvykdami į muziejų 8 klasės mokiniai rusų kalbos pamokoje susipažino su žymaus rusų poeto A. Puškino gyvenimu bei kūryba: skaitė pasakas, rado senoviškų žodžių, sužinojo jų reikšmę bei 19 a. rusų kalbos stilių.   IIIG klasės mokiniai  rusų kalbos pamokoje atliko ir pristatė trumpalaikį projektą „Įžymiosios lietuviškos sodybos“. Projekto tęsinys – buvo A. Puškino muziejaus aplankymas. Edukacinio užsiėmimo  metu mokiniai susipažino su A. Puškino šeimos kilme, jo biografija bei kūryba,  dvaro atsiradimo istorija , jo reikšme kultūriniame gyvenime. Ten pamatė autentiškus daiktus, kurie priklausė Puškino šeimai.

                                                             Lenkų k. vyr. mokytoja T. Bogdiun, rusu k. mokytoja S. Sankovska

2016-ųjų metų lapkritį startavo naujas projektas www.svietimogidas.lt. Jo tikslas – didinti lavinimo ir ugdymo informacijos prieinamumą kiekvienam Lietuvos vartotojui, skatinti būti atviriems ir reikšti savo nuomonę apie ugdymo įstaigas, siekti ugdymo įstaigų bendradarbiavimo su jų paslaugų gavėjais bei nuolatinio tobulinimo.

Taip pat yra švietimo renginių kalendorius – tėvams, vaikams.

Daugiau apie mus http://svietimogidas.lt/apie-mus

1 (1)a

 

Lapkričio 18 d. į Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariatą, operatyvaus valdymo skyrių atvyko Kalesninkų L. Narbuto gimnazijos IV ir V  klasės moksleiviai. Ekskursijos pradžioje mokiniai susipažino su operatyvaus valdymo poskyrio darbu, apžiūrėjo laikino sulaikymo kameras ir apklausos kambarius. Budintys pareigūnai supažindino ekskursijos dalyvius su informacinėmis technologijomis, taikomomis policijos darbe, parodė kaip veikia  Vilniaus mesto  erdvių stebėjimo kameros. Moksleiviai ypač domėjosi policijos pareigūno profesiją.  Susitikimo laikas prabėgo labai greitai.

Teresa Dzevkevič  Versocka pradinių klasių mokytoja

Lapkričio 17 dieną pradinių klasių mokiniai turėjo įdomią išvyką į Varėnos kultūros centro kino ir parodų salę. Ten juos pasitiko maloni centro darbuotoja, kuri patikino, kad filmuko peržiūra neprailgs ir visi iš salės išeis geros nuotaikos ir kupini įspūdžių, kadangi filmukas „Troliai“  labai  patiks.  Taip ir atsitiko. Mokiniai  užsidėję 3D akinius tarsi patys pabuvojo nuostabioje trolių karalystėje. Pamatė filmuką, kuris moko gerumo, draugystės, amžinųjų vertybių. Po filmo peržiūros su mokytojomis Brigita Vinckevič ir Renata Poliakova aptarė filmuko veikėjus ir jų charakterius. Visi galėjo stebėti, kokie iššūkiai ir išbandymai padeda subręsti pagrindiniams herojams. Po filmuko apžiūrėjo parodą „Už fizinės aplinkos ribų“, kurioje pristatomos fotografijos ir pasakojimai apie žmonių negalią ir galimybę kovoti už lygias teises.  Tokia veikla netradicinėje aplinkoje buvo naudinga mokiniams. Pokalbiai draugystės tema visada yra prasmingi, o paroda padėjo labiau suprasti kaip jaučiasi žmonės, turintys negalią.

Lietuvių kalbos mokytoja Brigita Vinckevič

Lapkričio 16 d. mūsų gimnazijoje paminėta Tarptautinė Tolerancijos diena. Dar 1995 m. UNESCO organizacija paskelbė lapkričio 16-ąją Tarptautine tolerancijos diena, kuri minima demokratiškose pasaulio valstybėse.  Šių metų Tarptautinės Tolerancijos dienos simbolis – Paukščiai. Paukščio simbolis (daugiau – balto balandžio) dažnai sutinkamas įvairiose religijose ir kultūrose. Balto paukščio reikšmė: meilė, tyrumas, atnešama gera žinia, taika ir t. t. Tolerancijos žodis nereiškia meilės ar taikos. Tai – pakantumas kitam, kitokiam.  Pasaulyje gyvena daugybė skirtingų žmonių grupių – baltaodžiai, juodaodžiai, katalikai, musulmonai, vyrai, moterys, šviesiaplaukiai, tamsiaplaukiai. Na, gal musulmonų mūsų gimnazijoje ir nėra, bet kiekvienas mes esame kitoks. Mes galime nemėgti kai kurių ir, žinoma, kai kurie gali nemėgti mūsų. Tačiau jei visi laikysimės taisyklės, kad skirtumai – ne pagrindas nesantaikai, užgauliojimams ar patyčioms, kiekvienas galėsime jaustis saugiai. Mes visi turime silpnybių, todėl atleiskime vieni kitiems visas kvailystes – tai pirmasis gamtos dėsnis”. Taip apie toleranciją rašė Volteras savo knygoje ”Filosofijos žodynas”. Niekada nebus per daug gerų žodžių, supratimo, užuojautos, todėl apie tai reikia ir būtina kalbėti vėl ir vėl… Būkime tolerantiški, vertinkime ne tik žmones, bet ir savo pareigas, teises.

Socialinė pedagogė Gitana Šablinskaja

 

2016 m. lapkričio 11 d. gimnazijoje iškilmingai paminėta Lenkijos nepriklausomybės diena. Tradiciškai  istorinį vaidinimą parengė 9 klasės mokiniai. Šiemet mokiniai suvaidino istorijos pamoką muziejuje, kur atgimę  personažai iš paveikslų papasakojo mokiniams apie lenkų tautos kovas dėl savo laisvės. Aktoriai vaidino įvairius epizodus iš Lenkijos istorijos – karalių Stanislovą Augustą Poniatovskį atiduodantį karūną  kaimyninėms valstybėms, kareivius keliaujančius į karą ginti nepriklausomybės bei grįžtančius su pergale. Vadinimo metu skambėjo graži patriotinė muzika.

Istorijos mokytoja metodininkė Zyta Jurgelevič

error: Content is protected !!