+
Paieška
emokykla
emokykla
https://https://www.mokykla2030.lt/



Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001). 


http://www.ldb.lt/TDB/Utena/PublishingImages/JDC%20logo%20webui%20new.png










Archyvai
Kalendorius
2016 m. balandžio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Kov   Geg »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.55 - 10.40
4. 11.00 - 11.45
5. 12.05 - 12.50
6. 13.00 - 13.45
7. 13.55 - 14.40
8. 14.50 - 15.35

Archyvas 2016 balandžio

Nuo balandžio 25 d. mūsų gimnazija dalyvauja Pieno produktų vartojimo vaikų ir švietimo įstaigose paramos programoje „Pienas vaikams“ ir Vaisių vartojimo skatinimo programoje „Vaisiai mokykloms“. Programa „Pienas vaikams“ Lietuvoje taikoma nuo 2004 metų. Ji parengta siekiant pagerinti vaikų ir moksleivių mitybą, ugdyti pieno produktų vartojimo įpročius, skatinti pieno produktų vartojimą. Programa „Vaisiai mokykloms“ sudaro sąlygas jauniesiems vartotojams skanauti vaisius ir daržoves bendraamžių aplinkoje, tokių būdu ne tik didinamas vaisių ir daržovių vartojimas šiandien, bet ir formuojamas ateities vartotojas, skiepijamas supratimas apie vaisių ir daržovių vartojimo teigiamą poveikį žmogaus sveikatai, ugdomi sveiko maitinimosi įpročiai, mažinama vaikų nutukimo rizika. Lietuvoje programa pradėta taikyti 2009/2010 mokslo metais. Ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikams ir  1–4 klasių mokiniams produktai dalinami nemokamai.

Direktorės pavaduotoja neformaliajam švietimui Gitana Šablinskaja

2016 m. balandžio 18-22 dienomis Kalesninkų L. Narbuto gimnazijoje vyko „Gamtos ir tiksliųjų mokslų savaitė“. Mokytojai dalykininkai paruošė mokiniams daug įvairių užduočių, konkursų, papildomos medžiagos. Mokiniai taip pat ruošėsi patys: septintokės paruošė ir pristatė biologijos projektą, šeštokai paruošė užduotis, diplomus, dovanas ir pravedė matematikos pamokas pradinukams.

Balandžio 18 dieną gimnazijoje vyko „Fizikos diena“. Fizikos mokytoja-metodininkė E. Vilčinskienė kartu su mokiniais išleido stendą „Fizika-jėga“ apie elektromagnetines bangas ir jų įtaką žmogui bei „Žmogaus fizika“- apie žmogaus fizikines savybes. Stende patalpino fizikinius linkėjimus, rebusus. Visų klasių mokiniai tą dieną gavo įvairias užduotis: atspėti fizikinius prietaisus, formules, spręsti  fizikinius rebusus, surinkti  paveikslą, iš raidžių kratinio surinkti žodžius. Aktyviausieji buvo apdovanoti prizais.

Balandžio 19 dieną vyko informacinių technologijų, chemijos bei biologijos renginiai. Mokiniai dalyvavo informacinių technologijų viktorinoje, kurią pravedė IT vyr. mokytoja J. Ivanovskaja. Vaikai atliko įvairias užduotis komandose, sprendė kryžiažodžius. Chemijos vyr. mokytoja N. Jotko  paruošė daug įdomių kryžiažodžių, rebusų bei galvosūkių. Per biologijos pamoką 7 klasės mokinės pristatė projektą „Prieskoniniai augalai“. Projekto koordinatorė – biologijos vyr. mokytoja T. Bogdiun. Visų dienos renginių metu mokiniai ne tik patikrino savo žinias, įgijo naujų teorinių bei praktinių įgūdžių, bet ir pasidalino savo žiniomis su kitais.

Balandžio 20 dieną vyko „Geografijos diena“. 6, 7, I G ir II G klasių mokiniai dalyvavo konkurse, kurio metu patikrino savo žinias apie Europos valstybes ir jų sostines, atliko užduotis. Renginio tikslas buvo paskatinti mokinius domėtis mus supančiu pasauliu, savo žinias pritaikyti praktikoje. Konkurso laimėtojus geografijos mokytoja K. Michalovskaja apdovanojo prizais.

Balandžio 22 dieną vyko „Matematikos diena“. Šiai dienai moksleiviai ruošė žaidimus, konkursus, mįsles, piešė matematinius sienlaikraščius. Šeštos klasės mokiniai vedė įdomias matematikos pamokas pradinukams. Matematikos vyr. mokytojos J. Aidukonienė ir G. Andrukonis paruošė įdomias, netradicines matematikos pamokas: mokiniai sužinojo, kas yra Mobiusojuosta, automorfiniai, polindrominiai ir veidrodiniai skaičiai, sprendė „kitokias“  užduotis, minė mįsles.

„Gamtos ir tiksliųjų mokslų savaitę“ mokytojai organizuoja jau daugelį metų ir visuomet susilaukia didelio mokinių susidomėjimo. Mokytojai sugalvoja tokių veiklų, kurių metu vaikai ne tik pagilina savo žinias, stiprina savo įgūdžius, bet ir aktyviai dalyvauja renginiuose, patys juos inicijuoja, paruošia bei praveda. Kitais metais pavasarį mokytojai žada vėl pravesti savaitės renginius.

Biologijos vyr. mokytoja Teresa Bogdiun

Kaip ir kiekvienais metais mūsų gimnazija šiemet balandžio 21-22 dienomis dalyvavo akcijoje „Darom“. 7 klasės mokiniai kartu su mokytoju J. Žilinskiu sutvarkė mokyklos sodą, o pradinukai savo klasėse išplovė suolus, kėdes, sienas, palanges, nuvalė dulkes spintose, palaistė gėles. Po sunkaus darbo vaikai džiaugėsi, kad jų mokymosi bei poilsio aplinka tapo švaresnė ir linksmesnė. Dėkoju visiems mokiniams ir mokytojams už puikų darbą.

 Biologijos vyr. mokytoja Teresa Bogdiun

 

Balandžio 19 dieną mūsų gimnazijoje vyko Biologijos diena, kurios metu 7 klasės mokinės O. Kondratčik, K. Jachimovič ir E. Milevska pristatė savo parengtą projektą „Prieskoniniai augalai“. Projekto koordinatorė – biologijos mokytoja Teresa Bogdiun. Mokinės savarankiškai surinko medžiagą apie įvairius prieskoninius augalus bei paruošė pristatymus, išaugino augalus vazonuose. Pristatymo metu veikė taip pat kulinarinių knygų paroda. Projektą mergaitės pristatė 6 klasės mokiniams, papasakojo apie augalų savybes, panaudojimą, kilmę. Mokiniai ne tik išgirdo, bet pamatė džiovintus prieskonius, išaugintus augalus, uostė bei ragavo. Renginio pabaigoje mokiniai dalyvavo konkursuose: turėjo atpažinti pagal kvapą 5 prieskonius ir iš paveikslėlių 15 prieskoninių augalų pavadinimus. Konkurso laimėtojai gavo dovanas.

Biologijos vyr. mokytoja Teresa Bogdiun

2016 m. balandžio 18 d. 8, II G, III G klasių mokiniai turėjo mokomąją-pažintinę ekskursiją „Vilniaus kultūriniai objektai – Vilniaus universitetas bei Televizijos bokštas“. Mokiniai pabuvojo prie Prezidento rūmų, aplankė Vilniaus universitetą, pasivaikščiojo universiteto kiemeliais. Lenkų kalbos vyr. mokytoja trumpai papasakojo universiteto istoriją. Mokiniai sužinojo, kad mūsų gimnazijos keleta mokytojų čia studijavo. Pirmą kartą mokiniai aplankė Televizijos bokštą, turėjo galimybę pamatyti šį unikalų objektą, pastatytą 1981 m., bei išgirsti pasakojimą apie bokštą. Mokiniai pakilo 165 m. aukštyn ir regėjo Vilniaus miesto panoramą. Pasak mokinių edukacinė išvyka buvo naudinga ir įdomi.

Lenkų kalbos vyr. mokytoja Teresa Bogdiun, rusų kalbos mokytoja Stela Sankovska

2016-ieji paskelbti žymaus 19 a. pabaigos – 20 a. pradžios lenkų rašytojo, publicisto Henriko Senkevičiaus metais (100-ųjų mirties metinių bei 170-ųjų gimimo metinių proga). 1905 metais už kūrybą apdovanotas Nobelio premija.

Balandžio 11-15 dienomis Kalesninkų Liudviko Narbuto gimnazijoje vyko H. Senkevičiaus savaitė, kurią organizavo lenkų kalbos bei pradinių klasių mokytojos. Visą savaitę mokiniai gilino savo žinias apie rašytoją, po pamokų žiūrėjo filmus: „Dykumose ir giriose“, „Tvanas“, „Quo vadis“, dalyvavo konkursuose, atsakinėjo į klausimus, sprendė kryžiažodžius, lenkų kalbos pamokose garsiai skaitė bei aptarė jo noveles, rašė rašinius. Pradinių klasių mokiniai nupiešė romano „Dykumose ir giriose“ iliustracijas bei parengė savo darbų parodą. Skaitykloje veikė Senkevičiaus knygų ir literatūros apie autorių paroda, kurią paruošė bibliotekininkė B. Michnevič. 6 klasės mokiniai kartu su dailės mokytoja H. Borsak surinko medžiagą bei paruošė stendą apie rašytoją. Per geografijos pamoką mokiniai su mokytoja K. Michalovska sukūrė žemėlapį ir pažymėjo vietas, kurias aplankė lenkų rašytojas.

Balandžio 15 dieną gimnazijos visuomenė dalyvavo konferencijoje, kurioje buvo apibendrintas savaitės darbas. Konferencijos metu mokiniai skaitė pranešimus: „H. Senkevičiaus biografija ir kūryba“, „Nobelio premija Senkevičiui“ ir „Senkevičiaus kelionės“.  Jų koordinatorėmis buvo lenkų kalbos mokytojos B. Michnevič ir J. Markel. Mokytojos T. Bogdiun bei Z. Jurgelevič su 6 ir 8 klasės mokiniais paruošė vaidinimus „Janko muzikantas“ ir „Jūros švyturio sargas“. Konferencijos pabaigoje konkursų dalyviai bei laimėtojai gavo diplomus ir dovanas.

Labai džiaugiamės, kad mūsų mokiniai aktyviai dalyvavo visuose savaitės renginiuose, kurių pagrindinis tikslas buvo ne tik skatinti mokinius gilinti savo žinias apie H. Senkevičių, bet taip pat skaityti jo kūrinius, juos analizuoti bei suprasti, lavinti vaidybinius gebėjimus, mokytis bendradarbiavimo, pagarbos ir atsakomybės jausmo.

Lenkų kalbos vyr. mokytoja Teresa Bogdiun

Balandžio 7 dieną mūsų gimnazijoje vyko Sveikatos dienos minėjimas. Šiemet mokytojai, mokiniai bei jų tėvai dalyvavo salotų receptų konkurse, kurį organizavo biologijos mokytoja Teresa Bogdiun. Ji gavo daug įdomių, be abejo sveikų salotų receptų, nes jos buvo tik iš vaisių ir daržovių. Ypač dideliu aktyvumu pasižymėjo 4, 6 ir 7 klasės mokiniai. Šeštokų Lukašo ir Gabrieliaus mama nupirko visus reikalingus ingredientus, o mokiniai pagamino skanių salotų, kuriomis pavaišino mokytojus.

Dėkoju visiems konkurso dalyviams už aktyvų dalyvavimą, o Katažinai Lenkevič – už produktus salotoms. Konkurso dalyviai ir laimėtojai gavo dovanas ir diplomus. Linkiu visiems nuolat rūpintis savo sveikata, valgyti daug daržovių ir vaisių bei laimėti kituose konkursuose.

Biologijos vyr. mokytoja Teresa Bogdiun

Balandžio 07 dieną, Vilniaus Vaikų ir jaunimo centre,  vyko trečiasis (regioninis) respublikinio teisinių žinių konkurso ,,Temidė“ etapas. Šiame etape, Šalčininkų  rajonui atstovavo mūsų gimnazijos mokinių komanda „Bekem“. Į regioninį etapą atvyko iš viso dvylika komandų. Komandos konkursą pradėjo originaliais, kūrybiškais, meniškais prisistatymais. „Proto mūšio“ rungtyje komandos demonstravo savo teorines žinias, atsakinėdamos į 15 klausimų teisės tema. Pasirodymų originalumą, kūrybiškumą ir teisės žinias vertino kompetentinga komisija. Paskutinėje, atsisveikinimo, rungtyje konkurso dalyviai pademonstravo savo muzikinius bei vaidybos gebėjimus. Komandą ,,Bekem“ sudarė šie mokiniai: Ernesta Matuiza, Modest Narkevič, Evelina Davjataitė, Bernard Antropik, Kęstas Neimo. Didžiuojamės savo puikia komanda ir dėkojame gimnazijos bendruomenės nariams bei Vilniaus apskrities VPK Šalčininkų PK už palaikymą.

Vyr. socialinė pedagogė Gitana Šablinskaja

 

2016 m. balandžio 6 dieną mūsų gimnazijoje vyko Šalčininkų rajono istorijos mokytojų seminaras. Seminaro tema ,,Mokymosi mokytis kompetencijos ugdymas istorijos pamokose“. Atvirą pamoką IVG klasėje tema ,,Sovietų Sąjungos irimas ir komunizmo sistemos Europoje žlugimas“ pravedė istorijos vyr. mokytoja Zyta Jurgelevič. Po pamokos vykusiame aptarime mokytojai diskutavo apie mokėjimo mokytis kompetencijos ugdymą. Istorijos mokytoja metodininkė Ana Nester skaitė pranešimą ,,Asmeninės pažangos planavimas, stebėjimas, vertinimas“.  Istorijos vyr. mokytoja Zyta Jurgelevič dalijosi gerąja patirtimi, kaip siekti mokėjimo mokytis kompetencijos, mokantis istorijos.

 Istorijos vyr. mokytoja Zyta Jurgelevič

Balandžio 2-oji diena – Tarptautinėvaikų knygos diena. Šiais metais ji švenčiama kartu su pasakų kūrėjo Hanso Kristijano Anderseno (1805-1875) gimtadieniu. Mūsų gimnazijos mokiniai per lenkų ir lietuvių kalbos pamokas, kartu su mokytojais, kalbėjo apie knygas ir knygų skaitymą. Taip pat buvo surengtas garsiojo skaitymo rytmetis. Mokiniai atsinešė į pamokas savo mėgstamiausias knygas ir skaitė įdomiausias ištraukas. Knygų skaitymasvisais laikais buvo ir bus įdomus užsiėmimas. Linkime atrasti  įdomias knygas ir jas skaityti.


error: Content is protected !!