+
Paieška
emokykla
emokykla
https://https://www.mokykla2030.lt/



Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001). 


http://www.ldb.lt/TDB/Utena/PublishingImages/JDC%20logo%20webui%20new.png










Archyvai
Kalendorius
2015 m. spalio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Rgs   Lap »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.55 - 10.40
4. 11.00 - 11.45
5. 12.05 - 12.50
6. 13.00 - 13.45
7. 13.55 - 14.40
8. 14.50 - 15.35

Archyvas 2015 spalio

Spalio 27 dieną Kalesninkų L. Narbuto gimnazijoje įvyko Šalčininkų rajono mokyklų bibliotekininkų susitikimas. Susitikimo tema – „Biblioteka – profesinio informavimo šaltinis. Gerosios patirties sklaida.“
Sėkmingam karjeros keliui mokinysturėtų pradėti ruoštis dar mokykloje, o mokykla turi sudaryti sąlygas naudotis profesinio informavimo ir konsultavimo informacinėmis sistemomis. Jau mokykloje, padedamas mokytojų, karjeros veiklų koordinatorių,  mokinys turi pradėti žvelgti į ateitį, rinktis studijų kryptį ir profesinę veiklą. Mūsų gimnazijoje PIT-as įkurtas bibliotekoje. Čia teikiamos profesinio konsultavimo paslaugos mokiniams, mokytojams, mokinių tėvams. Čia kaupiama naujausia literatūra profesinio informavimo klausimais ir suprantamai teikiama informacija kiekvienam asmeniui.
Vienas, šio susitikimo tikslų, buvo pasidalinti sukauptomis šioje srityje žiniomis ir patirtimi. Susitikimo metu bibliotekininkai diskutavo kaip nuosekliai ir kryptingai ieškoti naujų galimybių profesiniam informavimui. Susitikimo organizatorė B. Michnevič pasakojo apie PIT-o veiklos organizavimą, dokumentų ir informacijos kaupimo PIT-e sistemą, darbo metodus ir būdus. Taip pat visiems susitikimo dalyviams patiko įvairūs praktiniai užsiėmimai. Susitikimas buvo ne tik įdomus, bet ir naudingas karjeros planavimo sistemos kūrimui kitose mokyklose.

Dėkojame Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiajam specialistui Eugeniušui Rybakui už renginio organizavimą.

Kalesninkų Liudviko Narbuto gimnazijos bibliotekininkė – Božena Michnevič

Artėja visų mirusiųjų pagerbimo šventė – Vėlinės. Tai laikas, kai turime aplankyti artimųjų kapus, uždegti žvakes, pasimelsti.
Mūsų gimnazijos mokiniai nuvažiavo į Dubičius pagerbti ten palaidotų karių ir jų vado L. Narbuto, kuris yra mūsų gimnazijos globėjas.
Mokinai sutvarkė kapus, degino žvakeles, tylos minute pagerbė mirusiuosius. Gera daryti gerus ir kilnius darbus.

Kalesninkų Liudviko Narbuto gimnazijos bibliotekininkė – Božena Michnevič

Profesinis orientavimas mokyklose skirtas sužinoti, kokia sritis moksleivius labiausiai domina, kokiose srityse jie gabūs ir kaip pasirinkti paklausią specialybę atitinkančią jų pomėgius. Sėkmingam karjeros keliui mokinys turėtų pradėti ruoštis dar mokykloje, todėl  šiuo tikslu ir buvo suorganizuotas projektas „Pažinkime profesijas“ .  Kiekviena klasė turėjo parengti profesijos pristatymą. Pirmame etape mokiniai, kartu su klasės auklėtojais, turėjo išsirinkti profesiją, kurią jie nori pristatyti. Vaikai rinko medžiagą, ją sistemino. Spalio 20 dieną įvyko projekto 2 etapas. Klasių pasirodymai buvo įdomūs, originalūs ir vaizdingi. Šio netradicinio ugdymo renginio metu mokiniai galėjo pažinti įvairias profesijas, jų darbo specifiką ir galimybes įsigyti šią profesiją. Moksleiviai galėjo pamatyti ir pačiupinėti, kaip atrodo išvardytų profesijų darbo įrankiai ir priemonės.

Bibliotekininkė Božena Michnevič

Jau daugelį metų mūsų gimnazijos mokiniai dalyvauja A. Mickevičiaus skaitovų konkurse „Kresy“. Mokyklinis konkurso etapas vyko spalio 15 dieną, kuriame dalyvavo 6, 7, 8, I G ir III G klasių dešimt mokinių. I vietą laimėjo Dominyka Narkevič, II – Evelina Milevska, III vietą – Jurgita Radiulytė. Visi dalyviai buvo apdovanoti diplomais ir prizais, o laimėtojai atstovaus mūsų gimnazijai rajoniniame konkurso „Kresy 2015“ etape, kuris vyks spalio 21 dieną Šalčininkų J. Sniadeckio gimnazijoje. Linkime sėkmės ir pirmųjų vietų.

Lenkų kalbos mokytoja Teresa Bogdiun

Šiais mokslo metais mūsų IV  klasės gimnazistėms Elžbietai Antropik ir Justynai Miliun buvo įteikta stipendija „Janko Muzykant“. Stipendija yra skirta darbštiems bei talentingiems mokiniams, kurie gali pasigirti svariais pasiekimais įvairiose srityse.
Sveikiname ir linkime tikslingai panaudoti gautus pinigėlius.

IV G kl. auklėtoja Gitana Šablinskaja

Trečiadienį, spalio 14 d. mūsų gimnaziją aplankė svečiai iš Šalčininkų lenkų trečiojo amžiaus universiteteto. Svečias į namus  – Dievas į namus. O kaip garbingiausią svečią priimsi, jeigu ne pateikdamas viską, ką turi geriausio? Gimnazijos direktorė Aleksandra Sankovska pasveikino šiltais, padrąsinančiais žodžiais su naujais mokslo metais Trečiojo amžiaus universiteto studentus, o mūsų mokiniai savo pasirodymais sukūrė ypatingai šventišką atmosferą, susirinkusiuosius džiugindami muzikiniais kūriniais.

Vyr. socialinė pedagogė Gitana Šablinskaja

Šią savaitę 12 – 16 spalio dienomis mūsų gimnazijoje vyksta – tautodailės paroda. Šioje liaudies parodoje yra mokinių darbai. Čia rodoma gausiausiai gražiausių ir nuostabiausių darbų. Parodos lankytojai galėjo ir gali gėrėtis: pynimo, karpinių, mezgimo, nerimo ir siuvinėjimo darbais. Labai buvo nerimauta, kad tokioje tautodailės parodoje mokiniai nedalyvaus ir jų tai nedomina. Tad viskas tapo atvirkščiai buvo sulaukta labai daug norinčių parodyti savo kūrybą. Ekspozicija laukia savo lankytojų. Kas nespėjo apžiūrėti ekspozicijos ir pasigrožėti mūsų mokinių darbais – laukiame mūsų gimnazijos fojė.

Dailės mokytojos: Božena Čenko, Galina Borsak

Šį penktadienį, spalio 9-ąją, mūsų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo grupės vaikai ir pradinių klasių mokiniai pusryčiavo sveikais košės pusryčiais. Taip buvo paminėta Pasaulinė košės diena, kuri oficialiai pasaulyje švenčiama spalio 10 dieną.
Skanaudami pusryčių košę  vaikai klausėsi paskaitėlės apie maistingų pusryčių bei užkandžių svarbą. Nuo senovės yra žinoma, kad ryte arba vakare reiktų valgyti košes, o kokią pasirinkti, kiekvienas turi nuspręsti pagal poreikį ir savo sveikatą. Laikydamiesi šio principo, mokytojai dar kartą priminė mokiniams sveikos mitybos principus, avižų svarbą organizmui. Taip pat parodė, kad košė gali pakeisti nevisaverčius užkandžius tarp pagrindinių valgymų.
Minėdami Pasaulinę košės dieną, skatiname mokinius ugdyti sveikos mitybos principus nuo mažens, suteikiame jiems ne tik žinių, tačiau ir pradinuis sveiko gyvenimo būdo įgūdžių. Akcijos organizatorė Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Ivona Žemaitienė.

  Pradinių klasių metodinės grupės koordinatorė Irena Mliun.

Kalendoriuje yra viena diena, kai atsakingiausios profesijos atstovai, gali pasidžiaugti jiems rodomu išskirtiniu dėmesiu, tai – Mokytojų diena. Spalio 4 dieną mūsų gimnazijoje skambėjo dainos, iš mokinių lūpų liejosi padėkos žodžiai mokytojams. Visos gėlės, šypsenos, dėmesys priklausė jiems, mūsų mokytojams, kurie ne tik moko mus skaičiuoti ar rašyti, bet ir ugdo asmenybę, žmogų, pilietį – štai kodėl jie yra tokie svarbūs. Deja, ne visi laiku tą svarbą supranta. Mūsų gimnazijoje Mokytojų dieną jau tradicija tapo trumpai organizuoti mokinių savivaldą, kai visi mokytojai užleidžia savo darbo vietas abiturientams. Tiek mokiniai, tiek naujieji mokytojai – visi šią užduotį pasitiko labai linksmai.
Mielieji mokytojai, tegul Jūsų išmintis, kūryba, savitarpio supratimas, pasiaukojimas, kantrybė puošia Jūsų sielas ir uždega jose norą dalintis savo dvasiniais lobiais su mokiniais.

Mokinių tarybos pirmininkė Elžbieta Antropik

Rugsėjo 25 d. Kalesninkų L. Narbuto gimnazijoje buvo švenčiama „Europos kalbų diena“. Lietuvoje ši šventė yra švenčiama nuo įstojimo į Europos Sąjungą. Mokytojai – kalbininkai pravedė netradicines pamokas. Pamokų metu mokiniai piešė plakatus, kūrė eiles, kalbėjo apie lietuvių kalbos kilmę. Lietuvių kalbos pamokose mokiniai piešė plakatus, kūrė eiles, miniatiūras. Taip pat jie minė lietuvių sukurtas minkles, mįsles, deklamavo eilėraščius, žaidė lietuvių žaidimus, dainavo dainas. Vyresniųjų klasių mokiniai pagilino žinias apie K. Donelaitį, kuris šiais metais švenčia 300 metų jubiliejų. Lenkų kalbos pamokose mokiniai vaidino pasakas, sužinojo daug įdomių faktų apie lenkų kalbos istoriją bei Lenkijos sostinę. Užsienio kalbos pamokose mokiniai susipažino su įvairiomis Europos šalimis, jų kalbomis ir tradicijomis, atliko įdomias užduotis prie interaktyvios lentos, žaidė viktorinas.

Rusų kalbos mokytoja Stela Sankovska

error: Content is protected !!