2015 m. rugsėjo mėn.
« Rgp   Spa »

Archyvas 2015 rugsėjo

Rugsėjo 23-iąją minime Lietuvos žydų genocido dieną. Tą dieną 1943 m. buvo likviduotas Vilniaus žydų getas. Mūsų mokykla tradiciškai dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje  „Atminties kelias“, skirtoje prisiminti ir pagerbti Lietuvos žydų genocido aukas. Buvo pravesta integruota lietuvių kalbos ir istorijos pamoka 6 ir 10 kl. tema ,,Lietuvos žydų tragedija“. Mokiniai, žiūrėdami filmą ,,Palieku tau savo vaiką“, daugiau sužinojo apie tragišką žydų tautos likimą nacių okupuotoje Lietuvoje Antrojo pasaulinio karo metu. Po pamokos mokiniai, lydimi lietuvių kalbos mokytojos Mildos Brakauskienės ir istorijos mokytojos Zytos Jurgelevič, nuvyko į Eišiškes ir pagerbė holokausto aukas žydų žudynių vietose.

Istorijos vyr. mokytoja Zyta Jurgelevič ir lietuvių kalbos vyr. mokytoja Milda Brakauskienė

Rugsėjo 21-25 d. Liudviko Narbuto gimnazijoje vyko akcija „ Judri mokykla“. Visą savaitę sportiniai renginiai gimnazijoje vyko ilgųjų pertraukų metu. 5-12 klasių mokiniai noriai dalyvavo organizuojamose veiklose. Gausiai dalyvių susirinko į virvės traukimą. Mokiniams patiko sporto konkursai. Vaikai labai aktyviai įsitraukė į visas veiklas.
Judrioji savaitė naudinga visiems ir mažiems ir dideliems, taip mes stipriname savo ir mūsų ugdytinių sveikatą. Manau, kad ir kitais metais renginys sulauks daug dėmesio.

Kūno kultūros vyr. mokytojas Jaroslav Žilinski

Sėkmingai baigtas Kalesninkų Liudviko Narbuto vidurinės mokyklos akreditacijos procesas tapo proga surengti dvigubą šventę – rugsėjo 1-ąją čia vyko naujųjų mokslo metų pradžios bei gimnazijos inauguracijos iškilmės. Ši diena ženklino gimnazijos istorijoje naują etapą.
Šventė prasidėjo nuo padėkos Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje. Dėkoti gimnazijos bendruomenė turėjo už ką: už brandą, už smalsius ir žingeidžius mokinius, už buvimą drauge ir ėjimą kartu vieno tikslo link. Po mišių į mokyklos sporto salę rinkosi kviestiniai svečiai: Šalčininkų rajono savivaldybės meras Zdzislav Palevič, Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos nariai Tadeuš Rus ir Stanislav Viencius, Kalesninkų seniūnė Danuta Vilbik, “Solidarumo” profsąjungos pirmininkė ir mūsų gimnazijos absolventė Kristina Krupavičienė, kaimyninių švietimo įstaigų direktoriai,  mokytojai-senjorai, tėveliai, mokytojai ir gimnazijos mokiniai. Gimnazijos direktorė Alekandra Sankovska paskelbė mokslo metų pradžią, buvo sugiedotas valstybės himnas. Direktorė dėkojo visiems už pagalbą, pasidžiaugė laimėjimais, kuriuos pasiekė mokykla siekdama gimnazijos statuso bei pasveikino su bendra pergale.

Rugsėjo 1-oji suvirpino kiekvieno širdį, džiugino įvairiaspalviais žiedais ir priminė, kad prasideda rimtas darbas. Tegu ši nuotaika kiekvieną gražiai palydi į mokslo šalį, o aplinka būna vienodai draugiška visiems: ir pirmokui, ir dvyliktokui.