2014 m. spalio mėn.
« Lie   Lap »

Archyvas 2014 spalio 17

Spalio 10 d. lenkų kalbos kabinete įvyko eilėraščių deklamavimo konkurso „Kresy 2014“ mokyklinis etapas. Jame dalyvavo 5-12 klasių mokiniai: Dominyka Narkevič, Gabriela Matuiza, Malgožata Kaziukevič, Ineta Kubelevičiūtė, Modest Narkevič, Neringa Jasovič, Kamilia Jusevič, Jordana Sinkievič, Viktorija Matuiza, Viktorija Valiukevičiūtė. Konkursą laimėjo penktokė Dominyka Narkevič, septintokas Modest Narkevič bei dešimtokė Jordana Sinkevič. Spalio 23 d. mokiniai atstovaus mūsų mokyklą rajoniniame konkurse „Kresy  2014“ Šalčininkuose. Linkime jiems sėkmės bei prizinių vietų.

Spalio 10 dieną Kalesninkų Liudviko Narbuto vidurinėje mokykloje vyko netradicinė šventė ,,Keptos bulvės šventė’’. Tai reiškia, kad kaime jau baigtas vienas didžiausių rudens darbų – bulviakasis.Surengtoje šventėje netrūko tradicinio, kaimiško bulviakasio akcentų. Sakoma, kad bulviakasis – tai ir darbas, ir šventė.

Nuo seno bulviakasio metu vykdavo didelės talkos, kai padirbėti sugūžėdavo giminės, kaimynai. Iš laukų su pakinkytu arkliu, darbininkai grįždavo nešini šakėmis, pintinėmis ir pilnais maišais bulvių, taip vaizduodami senovinį bulviakasį. Lietuviams bulvės yra vertingas maisto produktas. Bulvės yra antroji duona, kurioje gausu žmogui naudingų vitaminų ir mineralų.

Šventė skirta daržovei – bulvei, iš kurios pagaminti patiekalai labai dažnai puikuojasi ant kasdienio pietų stalo. Minėdami šią šventę, norėjome pradinių klasių mokiniams priminti apie senovinius bulvių patiekalus. Buvo nemažai kalbėta apie bulvių atsiradimą. Iš savarankiškai surinktų gamtinių medžiagų mokiniai gamino įvairius kūrybinius darbelius. Vėliau vyko vaikų varžybos. Jie varžėsi dėl „Super bulvių žinovo“ vardo.  Klasių auklėtojai tapo bulvių skutimo meistrais. Visi renginio dalyviai buvo pagerbti ir apdovanoti specialiais diplomais. Šventės pabaigoje mokiniai skanavo lauže keptas bulves, dešreles ir įvairiausias pačių pagamintas salotas.

Tai renginys, skirtas turtinti žinias apie rudenį, jo teikiamas gėrybes. Siekiama skiepyti sveikos gyvensenos įpročius, ugdyti draugiškumą, kūrybiškumą, aktyvumą, meilę gamtai, pagarbą duonai. Mokyti vaikus kultūringo elgesio, skatinti  dažniau rinktis daržoves, vaisius.

Buvo tikrai smagu… o svarbiausia skanu!

Atsidėkodama už rudenį atneštas bulves, visiems dalyviams buvo padovanota po didžiulę bulvę… Kad pavasarį ją padalinus į daug gabaliukų – gražių ir prasmingų idėjų, pasodintų į dirvą, puoselėtų ir lauktų naujo derliaus. O mes į talką vieni pas kitus tikrai ateisime!

Parengta pagal Kalesninkų Liudviko Narbuto vidurinės mokyklos ikimokyklinės grupės pedagogės  Irenos Miliun ir pradinių klasių mokytoju pranešimą.

Spalio 3 Tarptautynė mokytojų diena.

2014 Spalio 1 dieną suintersuoti policijos veikla mokiniai vyko į rengiamą atvirų durų dieną policijos komisariate. Vaikams buvo ne tik įdomu apžiurėti komisariatą, tačiau ir naudinga sužinoti apie policijos veiklą, pavojus ir kasdienybę. Mokiniams buvo parodytas automobilis, kuriame įrengta technika padeda dirbant šį darbą, taip pat darbo patalpos, plačiau nupasakota apie vykdomą darbą. Manoma, kad ši ekskursija mūsų suinteresuotiems mokiniams padės labiau apsispręsti renkatis karjeros kelią.

Rusėjo 30 dieną mokykloje svečiavosi atstovė iš Vyriausiojo policijos komisariato. Vyresnių klasių mokiniams pasakojo apie policijos veiklą, įstojimą į policijos mokyklą ar viešojo saugumo fakultetą, reikalavimus, karjeros galimybes, darbo privilegijas. Mokiniams, norintiems tapti policijos pareigūnais, tai buvo naudinga paskaita iš pirmų lupų išgirsti atsakymus į jų klausimus.

Rugsėjo mėnesį mokykloje apsilenkę policijos pareigūnai mūsų mažiesiems pasakojo kaip teisingai reikia elgtis kelyje, pereiti gatvę, kurioje pusėje nešiotis atšvaitą ir daug visokių dalykų susijusių su mažųjų elgesiu kelyje. Vaikams buvo įdomu ir labai naudinga išklausyti policijos pareigūnų.

Rugsėjo 30-ąją Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerijos iniciatyva visi mūsų šalies piliečiai jau aštuntą kartą galėjo pasitikrinti Konstitucijos žinias. Konstitucijos egzamine dalyvavo 48  mūsų mokyklos mokiniai.   Niekas nesurinko 25 taškų iš 30 galimų surinkti. Geriausiai rengėjų paruoštas užduotis atliko – Modest Narkevič 7 kl., Edvard Smelevič 10 kl., Viktorija Valiukevičiūtė 12 kl.

Istorijos vyr. mokytoja Zyta Jurgelevič

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Šią dieną švenčia visa Europa. Tą progą mūsų mokiniai ir mokytojai kalbininkai paruošė koncertą, kurio metu vaikai vaidino, deklamavo eilėraščius, dainavo lietuvių, lenkų, vokiečių, anglų bei rusų kalbomis. Įvairių klasių mokiniai paruošė pristatymus ir papasakojo apie Lenkiją, Lietuvą bei Vokietiją. Visi ne tik smagiai praleido laiką, bet ir daug išmoko.

Rugsėjo 23 – iąją, Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną, mūsų mokyklos 10 klasės mokiniai dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje  „Atminties kelias“.Mokiniai, lydimi istorijos mokytojos Zytos Jurgelevič, pagerbė Holokausto aukas žydų masinių žudynių vietose Eišiškėse. Žydai, eidami į kapines ar į artimųjų žūties vietas, neša akmenį, kaip atminties simbolį. Dešimtokai surinktus akmenis, nusivežė į Eišiškes ir sudėjo prie paminklų žydų genocido aukoms.

Istorijos vyr. mokytoja Zyta Jurgelevič