2014 m. kovo mėn.
« Vas   Bal »

Archyvas 2014 kovo

Kovo 5 dieną suinteresuoti policijos veikla mokiniai vyko į rengiamą atvirų durų dieną VPK. Vaikams buvo ne tik įdomu apžiūrėti komisariatą, tačiau ir naudinga sužinoti apie policijos veiklą, pavojus ir kasdienybę. Mokiniams buvo parodytas automobilis, kuriame įrengta technika padeda dirbant šį darbą, taip pat darbo patalpos, muziejus. Vėliau pakviesti į salę, kurioje, apie policijos darbą pasakojo atstovai iš M. Romerio universiteto, Lietuvos policijos mokyklos ir Policijos departamento.

Šimtadienis – gražiausia, jaunatviškiausia ir linksmiausia mokyklos šventė, simbolizuojanti veržlumą, polėkį, svajones… Ankstyvą penktadienio rytą Kalesninkų Liudviko Narbuto vidurinė  mokykla tiesiog šurmuliavo. Į pirmąją pamoką pakvietęs mokyklos skambutis priminė abiturientams, kad rytoj šimtadienis, – mokytis jiems teliko tik šimtas dienų. Dvyliktokų nuotaika pakili – išlaikę egzaminus jie visam laikui užvers mokyklos duris. Reikės spėti pakartoti pažinimo ir tylėjimo, jausmingumo ir minties, supratimo ir pagarbos, ištikimybės ir pareigos, grožio ir išminties, susikaupimo ir kantrybės pamokas. Po to teks išskrist….

Šeštadienio vakarą susirinkę į mokyklos salę dvyliktokų pakilią nuotaiką persmelkė nerimas – reikės pašokti „Polonezą“. O  jų pasveikinti ir palinkėti sėkmės susirinko patys artimiausi: tėvai, draugai, mokytojai. Sveikinimo žodį tarė laikinai einanti direktoriaus pareigas  mokyklos direktorė Gitana Šablinska, svečiai, kurių buvo išties nemažai, tėvai. Visi jiems linkėjo  prasmingo darbo ir sėkmės laikant brandos egzaminus. Prisiminimais  apie dar mažiukus vos atėjusius į pirmą klasę, o štai dabar jau dvyliktokus, dalijosi pirmoji mokytoja, auklėtoja palinkėjo gero vėjo ir sėkmės. Po sveikinimų visiems buvo smagu žiūrėti 11 –okų paruoštą linksmąją programos dalį. Linksmose situacijose kiekvienas dvyliktokas galėjo atpažinti save, pasijuokti, o gal net susimąstyti, juk dažnai savęs nematome iš šalies. Vienuoliktokai  padovanojo „ sveikinimų tortą“, kuris simbolizavo šimtą dienų – šimtą palinkėjimų, darbų kasdien. Kiekvienas dvyliktokas gavo diplomą už „nuopelnus“ mokykloje.

Vakaras buvo smagus ir įsimintinas: dvyliktokai pjaustė tortą, šnekučiavosi, šoko. Šventės dalyvių šypsenos rodė puikią nuotaiką. Netrukus dvyliktos klasės mokiniai nurims ir rimtai susimąstys, juk iki galutinio tikslo liko tiek mažai kelio.

Dalyvavome konkurse „Kalbų Kangura 2014“.

Kūrėm, kūrėm ir sukūrėm knygelę „Gatvėje noriu būti saugus!“

Vasario 24 d. mūsų mokykloje svečiavosi Dnb banko atstovai. Svečiai vyresniųjų klasių mokiniams vedė paskaitą „Liftas“. Paskaitos metu buvo kalbama apie ateities planus, karjeros kelią, siekius ir norus. Buvo daug diskutuojama karjeros klausimais, mokiniai galėjo iš pirmų lūpų išgirsti atsakymus į jiems rūpimus klausimus. Taip pat dvyliktos klasės mokiniai turėjo galimybę užsisakyti  asmeninę mokėjimo kortelę.

Vasario 16-oji  – Valstybės atkūrimo diena – nacionalinė Lietuvos šventė, skirta 1918-aisiais Lietuvos Tarybos signatarų pasirašytam Lietuvos nepriklausomybės aktui paminėti. Šį svarbų dokumentą pasirašė 20 signatarų. Ši istorinė data Lietuvoje minima kasmet. Mūsų mokykloje ši diena taip pat yra ypatinga. Šiais metais mokiniai mokytojų pagalba paruošė gražų minėjimą. Skambėjo gražūs žodžiai, dainos ir  eilėraščiai  apie tėvynę. Istorijos mokytoja  su įvairių klasių berniukais paruošė  1918 metų Nepriklausomybės akto paskelbimo  posėdžio inscenizaciją. Berniukai įkūnijo signatarus, įdomu buvo pasiklausyti, pajausti tą dvasią, kuri sklido tuo metu Lietuvoje, kai buvo atkurta Nepriklausomybė, atgauta mūsų Trisplavė, Vytis, vėl suskambo Vinco Kudirkos Tautiška giesmė. Žmonės kartu gali padaryti tai, ko nepajėgtų pavieniui; protų ir rankų vienybė, jėgų sutelkimas – beveik visagaliai (D.Vebsteris). Ši šventė – mūsų protų ir laisvės simbolis. Mylėkime savo tėvynę…